Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nagy baj lenne,...

Szerintetek nagy baj lenne, ha a terhességem alatt járnék a fogorvoshoz? Most nagyin nincs időm, rengeteget dolgozom. Árt vajon a babának, ha a terhesség alatt járok fogászatra?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Ugy tudom akkor nem kaphatsz érzéstelenitöt...ha bírod...
2011. nov. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Mehetsz terhesen is, ckaphatsz szurit is. az előző rosszul írta, csak röntgenezni nem lehet.

Én elmentem előtte. azért csak jobb. Terhesen, amikor hányingered van, hányni kell sem igazán jó... Utána meg nagy hassal, örülsz, ha élsz. Fogorvos meg manapság van este 8-ig. a meló ne legyen kifogás..

2011. nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kellett mennem, és kaptam érzéstelenítőt! Meg van hogy a terhesség elején és a végén milyet adhatnak! Mindig megkérdezte a dokim hogy hányadik héten járok, és úgy mondta az asszisztensnek hogy milyet szívjon fel! Első terhességemnél is voltam, és nem volt semmi gond! Most a másodiknál is kellett mennem sajnos.
2011. nov. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 és 6 hónap között jártam, és minden alkalommal kaptam érzéstelenítőt, persze eleinte amikor még nem látszott a pocakom szóltam, hogy babát várok. Nem volt semmi gond. Menj nyugodtan!
2011. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!Nem kifogás a munka,csak nem a saját városomban dolgozom,és így nem lehetséges,mind1 is ebbe nem akarok belemenni.Örülök,hogy lehet menni terhesség alatt,akkor úgyis lesz időm,rengeteg:D
2011. nov. 14. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Én munka mellett is próbáltam eljárni, de mire beértem a városba ahol lakom vége volt a rendelésnek, fizetni meg nem igazán akartam tömésekért meg húzásokért magánrendelésen.

Amikor tudtam elmentem fogorvoshoz, de végül most terhesen lett befejezve a dolog. 2-szer voltam tömésen 1-szer húzáson 1-szer fogkő leszedésen, kaptam érzéstelenítőt is. Röntgent nem lehet egyedül, minden más megengedett.

Terhesség alatt egyébként is el kell menni fogorvoshoz legalább 1-szer, mert pecsétel a doki kiskönyvbe.


Menj nyugodtan, de ha esetleg meló mellett ráérsz akkor kezd el. Ja, majd elfelejtettem: első trimeszterben nem voltam, mert hányingeres időszakom volt.


Bocsi hogy hosszú lett.

2011. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én nem is értem. Hiszen a védőnő is elküld fogorvoshoz a terhesség alatt, még be is pecsételnek a kiskönyvbe. Igaz, hogy ez a pecsét nem kötelező, de nyilván nem így lenne az eljárás, ha veszélyes lenne terhesen a fogászat. Oké, nem ilyenkor kell kicseréltetni az amalgám töméseidet, de amúgy semmi gond nincs vele.


Sőt, szülés után pár hónapig kisebb bajod is nagyobb lesz annál minthogy a fogaiddal foglalkozz... Úgyhogy hajrá, én is most megyek (19 hetes, 2. babás).

2011. nov. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,sok erőt adtatok,hogy lehet menni,megnyugodtam.Ha eddig senkinek nem volt baja,akkor nekem sem lesz.Nagyon köszi,hogy leírtátok a Ti eseteteket.
2011. nov. 17. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!