Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma a vizeletemben pozi lett a...

Ma a vizeletemben pozi lett a cukor (tünetek is vannak). Mitől alakulhat ki, ha a korábbi terhességeimnél nem volt, semmivel nem eszek több cukrosat és szénhidrátot, sőt, az édességet, cukrot mostanában hanyagoltam?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy darab sem,sőt,igen kicsike- 45 kg-val kezdtem a terhességet,és 156 cm vagyok.. nem értem,mitől lettem egyszeriben cukis.

A családban volt cukorbeteg,de ha ezért lenne,akkor a korábbi terhességeimnél nem mutatkozott volna?


Egy másik kérdés: (bár alátámasztva nem lett,de részemről nem árt az óvatosság) Tudom,hogy oda kell figyelni,hogy mit eszünk. Keresgéltem táblázatokat arról,hogy mit lehet enni... több kevesebb sikerrel fel is fogtam. Milyen zöldségek,gyümölcsök kerülendők ilyenkor?


És még egy (pár) kérdés: Akinek terhességi cukibetegsége volt és édes szájú is,hogy bírta a diétát? Milyen nemű baba született? És milyen súllyal? Az ilyenkor lehetséges komplikációk közül lett valamelyik? (nagy súly,kékfényezni kellett...)


Bocsi a sok kérdésért,egyszerűbb így,mint fél óránként kiírogatni,amit lehet elfelejtenék,erre pedig mind kíváncsi vagyok...


Előre is köszönöm a válaszokat!!



2012. júl. 30. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem bárkinél, bármikor kialakulhat, perzse vannak kockázati tényezők, amik valakinél erősebbek. Rákos is lehet bárki bármikor.....
2012. júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt 30 hetesen cukor a vizeletemben a görögdinnyétől, azóta el vagyok tiltva tőle :(
2012. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak arra tudok válaszolni, hogy hogyan lehet bírni édesség nélkül. Először nehéz, de gondolj a babára, egyből elmúlik az érzés. Nekem is a 2. babánál van most "diabéteszem", elsőnél semmi nem volt. Sajna a kor előrehaladtával nagyobb az esély, ezt a terhesgondozóba mondták nekem, amikor ugyan ezt kérdeztem. Erre nincs válasz.

Én 180g-os diétán vagyok. Betartom betűről betűre, és nem vagyok egyáltalán éhes. 6-szor kell enni. Eddig max. 3-szor ettem. Nekem a gyümölcsök okoznak gondot, ugyanis imádom őket. Sokkal jobban, mint az édességet. De mértékkel ehetek, pl. napi 20-30dkg. Eddig nem mértem meg semmit, és most minden falatot mérni kell, de bele lehet jönni. Én a babámért aggódom, hogy nehogy megszokja a cukrot. Ez az egy, ami a szemem előtt lebeg. Ha érdekel v.mi még írj. A többi kérdésre még nem tudok válaszolni, októberben fog megszületni a kicsikém.

2012. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jól fogok válaszolni a kérdéseidre, mert az én helyzetem más volt: cukrot a vizeletemben sosem találtak, viszont a cukorterheléses vizsgálaton megbuktam...Nekem diétázni kellett. Védőnő mit mondott? Hányadik hétben vagy?

Gyümölcsök helyett inkább a zöldségeket egyél, a gyümölcsben ott a gyümölcscukor, ami hirtelen nagyon megemeli a vércukrot. Szőlőt mindenképp kerüld. Pl. az alma jó, de amellé is érdemes enni valamit (pl. Korpovit keksz) ami lassú felszívódású. Olyan ételeket jó fogyasztani, aminek alacsony a glikémiás indexe (GI) ezek lassan szívódnak fel. Erre is vannak táblázatok az interneten.


Én édesszájú vagyok, és néha a falat kapartam a diéta miatt (sok volt az a 3 hónap), néha viszont egész jól viseltem. Most épp most kezdtem a diétát, még jól bírom.


Kislányom született 3030g-mal és 47cm-rel, indították a 41. héten. A szülésnél nem volt semmi komplikáció, utána kapott egy pici cukrot a szájába nehogy nagyon lezuhanjon a vércukor szintje. Párszor megbökték a sarkát és megvizsgálták a cukrát.

Most szintén kislányt várok (bár most a cukorterhelésem is jó lett, de mivel van cukormérőm így mértem magamnak később is, és sajnos már elég rosszakat mérek)

2012. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálatok milyen tünetek jelezték a bajt?

Kedves válaszolóktól is érdeklődöm.

2012. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A minap a Párom megjegyezte,hogy fura a leheletem,nem vagyok e cukorbeteg? (2 hetente látjuk egymást)

A neten azt olvastam,hogy a fáradékonyság,a gyakori pisilés,a gombásodás és a bőrviszketés lehetnek a tüneteik. Ezek közül az első kettő alapból terhességi "tünet"- nálam a fáradékonyság többszörösen igaz,lévén,hogy vérszegény is vagyok és hát vannak nagyobbak,akik annyira nem nagyok....


A 12. hét végét tapossuk :-)


Az a baj,hogy az ubit nagyon szeretem. Saliként vagy savanyúként lehet enni?

2012. júl. 30. 17:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Uborkát ehetsz amennyi jól esik, nyersen is, savanyúnak is. Nem számottevő a ch tartalma, de gondolom azért nem eszel kg-okat belőle.

Nekem a 26 héten derült ki a cukibaj.:( 3 hete diéta. Diétával jók az eredményeim, kivéve a reggeli, akkor kicsit magasabb, de még 7 alatti. Tesztelem a legjobb kenyereket, melyik nem dobja meg reggel a cukimat. Most vettel GLX kenyeret, alacsony glikémiás indexű. Hát kíváncsi vagyok. A bakonyi barna megdobta, a ceres graham az jó, de hátha van jobb is. És neked?

2012. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!