Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nincs fogadott szülésznőm,...

Ha nincs fogadott szülésznőm, akkor mennyire fogja érdekelni az ügyeletest hogy ha lehetséges akkor gátvédelemmel szülnék?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 00:35
 1/8 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne.. már az se semmi, hogy mennyit kell fizetni a dokinak, nem hogy még szülésznő is legyen.. ne adj isten csecsemős
2012. júl. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Én mind a három esetben fogadott szülésznővel szültem, gátvédelemmel.

És tudjátok mi a durva? Töredékét fizettem a szülésznőnek a nőgyógyász elvárt és kifizetett gázsijához képest, pedig velem mindent a szülésznő csinált.

Annak aki spontán, természetesen szülne az lenne a legjobb, ha csak szülésznőt fogadhatna. A baj az, hogy azokban a kórházakban ahol szültem ezt nem engedték.

2012. júl. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én ügyeletesnél szültem,nem volt se,dokim se szülésznőm.A szülésznő próbálkozott a gátvédelemmel,de a kisfiam nagyon gyorsan jött,így kellett egy pici metszés.
2012. júl. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Kórház válogatja.Ha a protokollban benne van,hogy első szűlőknél gátat metszenek,akkor megteszik,ha meg nincs benne,a kismama kérheti,hogy gátvédelmet alkalmazzanak,akkor szólsz az éppen bent lévő szülésznőnek,hogy Te avval szeretnéd,megteszik.Nekik is az a lényeg,hogy anyuka a lehető legjobban érezze magát és hogy úgy alakuljanak a dolgok ,ahogy anyuka szeretné.

Másik dolog az,amikor anyuka ezt szeretné,de a baba épp emiatt nem fér ki,na akkor meg be a kakálójáig szanaszét reped.De vannak dokik,aki ezt is megelőzik,szólnak,hogy a baba nem tud kibújni,rá kéne segíteni,és akkor tesznek egy metszést,gátat vágnak.

2012. júl. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem második babámnál nem volt fogadott szülésznőm és orvosom se (az elsőnél igen, őt máshol szültem) gyorsan jött és hatalmas baba lett (nem számítottunk ekkorára) így hiába próbálta meg a szülésznő a gátvédelmet, nem fért ki, metszeni kellett egy picit (4400 gramm és 37 cm es fej).

De tényleg jó pár toláson keresztül próbálta hátha kiférne a feje de nem fért. Szóval igen, megpróbálják szerintem ha normális szülésznőről van szó.

2012. júl. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a kórház és a szülésznő "gyakorlatától" függ abszolúte. Ahol én szültem (nem fogadott szülésznőnél) "szeretik" a gátvédelmet, ha lehet alkalmazzák. De mondjuk én is utólag tudtam meg, nem voltam képben. Nekem mindegy volt, csak egészségesen bújjon ki:)
2012. júl. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Persze ha kelll vághatnak, a babám érdekei a legfontosabbak számomra csak sok helyen olvastam azt is hogy vágtak aztán az anyuka máshol repedt így végülis felesleges volt. Ezt szeretném leginkább elkerülni, de remélem szerencsém lesz. Boldog babavárást és gyors gondmentes szülést kívánok mindenkinek :-)
2012. júl. 31. 21:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök,hogy NEM volt hasznos a válaszom.

Kérdező,köszönöm a jó kívánságodat,nekem már megvan a mindjárt 2 éves "nagylányom",és egyelőre nem szeretnék babázni.Könnyű szülést és jó babaázást Neked.És minden más kismamának.

2012. aug. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!