Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Decemberben szülő elsőgyermeke...

Decemberben szülő elsőgyermekes kismamák. Nektek van fogadott orvosotok?

Figyelt kérdés

Lassan 21 hetes vagyok, és még nem döntöttem el, hogy felkérjek e orvost a szüléshez, avagy sem. Külön szülésznőt orvos nélkül nálunk a kórházba nem lehet.

Mi a ti véleményetek pro és kontra?


2012. júl. 29. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Decemberben szülök, 19+3 hetes vagyok, igaz ő a 2.babám, azért írhatok??:)

én 1. is ügyeleten szültem, és szerintem 2.at is így fogom.

Nem bántam meg egyáltalán!Igaz a pénz is közre játszik,de az is, hogy annyi rosszat hallottam a fogadott dokikkal kapcsolatban...

Amúgy fognak írni ezt is azt is, persze, ha valakinek problémás a terhessége akkor megértem hogy dokit fogad, de pl a környezetemben sokan panaszkodnak, hogy főleg a terhesség vége fele sokszor behívja őket a doki a magán rendelésre,vizsgálatra, ami olyan nincs ingyen, és akkor még ott van a kis borítékban elhelyezett nem kevés összeg...

Hála Istennek én nem panaszkodhatok, rendesen ellátnak SZTK-ban és a kórházban is jófejek voltak.

2012. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!:)

18+1 hetes vagyok, december 29-re vagyok kiirva, elso baba, nagyon ugy nez ki, hogy kislany :)))

I. Szamu noi klinikan fogok szulni, anyukam elvitt kb 1 eve egy orvoshoz, hogy nsgxon jo, es jarjak hozza. Fizetek neki minden alkalomkor, boritekban, mert tenyleg meg vagyok vele elegedve. Nem kertem meg kulon, hogy vezesse le a szulesemet, de ugy gondolom, hogy ez evidens:)

Viszont szulesznot ket hete fogadtam, mert szerintem az fontos.

O van veled vegig az egesz szulesen, mindent meg tudsz vele beszelni:)

Adott egy nevjegykartyat, beirta a nevem a naplojaba, a kiirt idopontra, es barmikor hivhatom, barmi kerdesem van:)

En ami miatt vegulis igy gondottem, az a gatvedelem volt. Nem szeretnek gatszemeszt, es nala szult a noverem, elso babat szinten es gatvedelemmel. Mindent megprobal azert, hogy ne kelljen vagni:)

Szerintem megeri JO orvost es JO szulesznot fogadni. A szuleszno van vegig ott veled, ha 15 oran at vajudsz, akkor o vegig ott van. Az orvos csak az utolso 5 percre megy oda. De legalabb nem azon izgulsz majd mikor beindul a szules, hogy nehogy valami sintert fogj ki. A szuleszno batorit, biztat, segit. :) az orvos meg a kitolasi szakaszra bemegy, vagy ha barmi komplikac van, megiscsak az orvosod, akit ismersz.

Sok sikert es majd konnyu szulest kivanok:)))

2012. júl. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hát ez az,hogy sajnos sokszor a gátmetszés nem azon múlik,hogy mi mit szeretnénk...persze nagyon fontos, és jó,ha ott van egy szülésznő,aki masszíroz,segít,de főleg első babánál semmi sem garantálja, hogy ne kelljen vágni...

Nem 1 ismerősömnek volt fogadott dokija,szülésznője és mégis vágták...

1.

Amúgy hol fogsz szülni kérdező?

2012. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló:ez nem evidens,mindenképpen kérdezd meg,hogy elvállalja-e a szülés levezetését!Amit most fizetsz azt a terhesgondozásért fizeted.Mint írtad dec. 29.-re vagy kiírva,ergo az ünnepekre.Mi van,ha elutazik?!Szóval a Te esetedben pláne nem evidens.Arról nem is beszélve,hogy ha nem is mond tarifát,de az plusz pénz,hogy bemegy,és levezeti a szülést(ami lehet,hogy éppen karácsony este,vagy szilveszterkor indul be).Mindenképpen beszélj vele!Én a 3. babámat várom,ugyan annál a dokinőnél fogok szülök majd(hozzájárok magánrendelésre),mégis megkérdeztem,hogy szeptemberben számíthatok-e rá?Mivel a kiírt dátum előtt és után 3 héttel sehova nem megy,így maximálisan nyugodt vagyok.

Kérdezőnek:BOCS az OFF-ért!

2012. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
fogok szülök majd=fogok szülni majd
2012. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Kedves 3. válaszoló: Igen, tudom, hogy nem biztosítás, hogyha gátvédelmet szeretnék, de legalább megpróbálják :) Mert van olyan, aki rutinból vág. Ha bármi komplikáció van, természetes, hogy a baba a legfontosabb, vagy ha nem fér ki, akkor vágni fognak, de ha úgy látja, hogy sikerül, akkor megpróbálja a szülésznőm :)

Kedves 4. válaszoló: Köszönöm a tanácsot, pont most megyek hozzá szerdán, akkor megkérdezem tőle. :)

Köszönöm Nektek! Bocsánat a Kérdezőtől az OFF-ért:)

2012. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem. Hát ez az,hogy azért a 15 percért megéri a 70-120 ezer? Ezt nem tudom eldönteni. Persze ha van valami komplikáció, jobban örülsz ha ismerős van. Igazából én már annak is örülnék ha tudnám, hogy nem az a két doki valamelyike lesz ott ügyeletben, akit nem szeretnék. Szóval én ha fogadok emiatt fogok, illetve előre le szeretném beszélni a fájdalomcsillapitást, és nem is szivesen hordanám túl a babámat.

Bajcsy Zsylinszky (10.kerület) kórházban fogok szülni elvileg, hacsak nem lesz szimpatikusabb az Uzsokiban lévő egyik orvos, aki még számitásba jöhetne, akit ajánlotttak, de vele még nem beszéltem. Szülésznőt mindkét kórházban csak orvossal együtt tudok fogadni... :(

2012. júl. 29. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem nem lesz fogadott dokim, december 30-ra vagyok kiírva. első baba lesz de én nem szeretnék a dokira sokat költeni, inkább költöm a babámra. ha nincs fogadott dokid akkor is el kell hogy lásson mert az a munkája
2012. júl. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak:persze,hogy el kell látnia.Ám nem mindegy HOGYAN lát el.Sajnos az ügyeletes orvosra jellemzőbb a nemtörődömség(pláne esetleg ünnepekkor),ám tisztelet a kivételnek,és ez fogadott orvos esetében is előfordulhat(bár sokkal kisebb a valószínűsége).Épen ezért érdemes legalább szülésznőt fogadni.
2012. júl. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!