Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kb másfél éve gerincsérv...

Ha kb másfél éve gerincsérv alapos gyanúját állapították meg, akkor most terhesen komolyra fordulhat? Nagyobb esélyem van a gyanú beigazolódására?

Figyelt kérdés
19 hetes kismama
2009. júl. 17. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy állapíthattak meg gerincsérv alapos gyanúját, hát nem volt CT vagy MR? A terhességtől nem fog a gyanú beigazolódni, de nagyobb terhelésnek lesz kitéve a gerinced főleg ha sokat szedsz magadra. Én csak azt tudom, hogy engem tavaly nyáron meg is műtöttek egyel + van még egy ami még nem igényelt műtétet egyenlőre és hát eléggé fáj a gerincem, néha ha túlpörgöm magam akkor lábra se bírok állni annyira fáj. Tehát ha kíméled magad semmi gond nem lesz.
2009. júl. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért csak gyanú,mert a doktornő azt mondta,hogy ha nem bánom,akkor 21 évesen még nem tesz ki akkora sugárzásnak,mint a ct.Ha továbbra sem múlik a fájdalom,akkor menjek vissza.Hálistennek,azóta nem igazán volt problémám...Nekem inkább a derekam fájt,de piszkosul...
2009. júl. 18. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is derékfájással indult, aztán lábzsibbadás, ekkor ct csináltak ahol gerinccsatorna szűkületet állapítottak meg azt mondták ezzel együtt kell élni de ha rosszabb lenne ezt is megműtik, majd jött az hogy már nem bírtam lábra állni, na ekkor csináltak egy mr-t itt a csatornaszűkület mellett találtak két sérvet és ebből az egyiket meg is kellett műteni. Ezt csak azért írtam le hogy figyelj oda mindenre mert van hogy azt hiszik az ember csak szimulál csakhogy ne kelljen dolgoznia, de ilyenkor csak fele akkora fájdalmat kívánok az ilyeneknek mint amit én akkoriban éreztem. Hát remélem nem lesz semmi gondod a terhesség alatt, pihenj sokat. Első voltam.
2009. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az első gyerek után lett gerincsérvem (derék). Bizony erősen elgondolkodtam, hogy akarok-e kihordani így még egy gyereket. A gyógytornász azt mondta, hogy a deréktáji sérvnél pont a kismamás hátrahajló testtartás miatt nem lesz gond. Azért ez még most is hihetetlenül hangzik. :) Vigyázzak hogy emelek, stb... a szokásos óvatosság. Végül szerencsére tényleg nem volt semmi probléma. Szerintem neked sem lesz, ha vigyázol.

2009. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is igazolhatom amit az előző írt. Nekem is a lumbális/ deréktáji résszel volt gondom még az első gyerek előtt. Aztán terhes lettem és nem fájt. Amikor megszületett, akkor megint fájt. Ekkor elmentem RTG-re és a reumatológus gerincferdülést állapított meg. Pedig én is azt hittem, hogy minimum sérvem van, mert úgy fájt. Elkezdtem egy gyógytornát, kicseréltük az ágymatracot és csökkent a fájdalom, de teljesen nem múlt el. Aztán most megint terhes vagyok és ahogy a pocak nő, úgy dől hátra a gerincem és azóta még tornázni is elfelejtek, mert semmi panaszom. De az fontos, hogy a gerincérzéstelenítés lehetőségéről tájékozódjál. Ha tervezel ilyet. Vagy a reumatológustól kérdezd meg, vagy az anesztesnek mutasd meg a papírjaidat. Nekem azt mondta, hogy semmi akadálya, de lehet sérvnél más a helyzet.
2009. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos én vagyok az ellenpélda. Terhesség alatt kijött a sérvem újra október végén. Nem tudták megnézni, de sejthető volt, hogy mi a gond. Március 14-én szültem. 26-án már MR-re kűldtek, mert addigra a bal lábam lebénult. Próbálkoztunk gyógytornával, met a szoptatás miatt gyógyszert nem kaphattam. Azon kívül, hogy a lábamat újra tudtam használni, semmi nem történt. Maradt a fájdalom, a korlátzott mozgás, zsibbadás és a bal lábam teljes érzéketlensége. Pont ma 3 hete, hogy műtőttek, de már a kórházba alig tudtam becsoszogni, már vezetni sem tudtam és egyre gyengült a lábam, jött vissza a bénulás. Az utólsó pillanatig hittem, hogy megúszhatom a műtétet, de már annyira fájt hogy elviselhetetlen volt, inkább szülnék hetente, mint hogy azt a szűnni nem akaró fájdalmat érezzem. Már egészen jól vagyok, ahogy a műtőből kitoltak már semmim nem fájt, másnap felálltam sétáltam. Nem valószínű, hogy te is így jársz, de ha mégis, hát van rá megoldás. Sokkal nagyobb az ibdokolatlan hisztéria ami a gerincműtétekről szól, mint amilyen valójában a műtéti kockázat.

Jó egészséget és bízom benn, hogy te nem jársz így, hiszen az előttem írók is mind megúszták.

2009. júl. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!