Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rongyi, szundikendő, morzsolga...

Rongyi, szundikendő, morzsolgató-szükséges egyáltalán?

Figyelt kérdés
Ti vettetek ilyet a babátoknak? Azzal alszik? Érdekelnek a tapasztalatok, vélemények.
2012. júl. 31. 20:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szundikendője van és imádja! Ha eszik azt fogja, ha megy lefeküdni azzal megy! Ha nincs neki ilyenje biztos talál magának mást, amivel eljátszik, pl. plüss vagy bármi más! Húgomnak nem volt ilyenje, ő anya egyik pólóját közösítette ki magának!
2012. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri. Tényleg szeretik a gyerekek, megnyugtatja őket.
2012. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk egy maci és egy kutya az. Könnyebb később altatni. Már 4 hónaposan átölelte őket és úgy aludt, a mai napig azt csinálja.
2012. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Én biztos nem fogok ilyet adni a gyerekemnek, mert a családban megszenvedtünk vele. A kistestvérem 16 évvel fiatalabb nálam, és már születésétől kezdve volt "pelusa" (mintás textilpelenka). Na most ő úgy alszik, hogy konkrétan lenyomja a torkán, és csak az a "jó" pelenka, ami tiszta nyál, nagyon nehéz tőle elvenni kimosásra. 5 éves, de pelenka nélkül nem tud elaludni, sőt, ha feszült, akkor is lenyomja a torkán és rágja. Ráadásul a folytonos nyál miatt tele van bacival az összes ilyen pelenkája (van neki vagy 5-6), állandóan megbetegíti, egyszerűen nem egészséges. Szerencsére a párom is egyetért velem, a mi babánknak nem lesz ilyene...
2012. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak 2 elválaszthatatlan "barátja" van. Egy nyuszi és egy béka szundi kendő. Pár hónapos kora óta ezekkel alszik, ha bánata van ölelgeti őket :) De nem hozza el sehova, meg nem is játszik velük, kizárólag alváshoz kellenek. 3 éves, és a mai napig velük alszik. Imádom, tök cuki ahogy kéri őket este :))
2012. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A lányomnak is van, nagyon szereti. Nemsokára megy bölcsibe, szóval kell vennem még egy szundi macit, tartaléknak. :)

Folyton rágja valamelyik csücskét, szóval fogzásra is kiváló. Igaz, úgy gyakrabban kell mosni. :)

Nekem kicsi koromban egy textil pelusom volt, én azzal aludtam sokáig.

2012. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

nekünk van,kaptuk,de minek:)

próbáltam párszor odaadni neki,de nem sok sikerrel,15hónapos és egyáltalán nem érdeklik az ilyen dolgok(se cumi,se kendő,se maci,semmi)

Esti alvásnál vagy a szopiba alszik bele,vagy lefekszik egyedül,de előtte kidobálja a bekészített "alvós állatokat"

2012. júl. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A fiamat nem nagyon izgatta a szundikendő. Mikor pici volt, vettem neki 2-3 fajtát is (az első csörgős volt, aztán rájöttem, hogy az annyira nem jó :o))

Nagyobb korára a micimackót és a fülest nevezte ki alvós állatkának, illetve, hogy ne olyan nagyokat kelljen vinnünk mindenhová, ahol alszik, vettem neki egy kutyus bábot. Azt ő nevezte el. Majd az ikeában egy pici kék macit ő választotta. Ez a négy állat, ami most is alvós neki, de nem függ tőle hála istennek. A bölcsibe is csak megszokásból vittük először két állatot a 4 közül, aztán már csak egyet, de sokszor volt, hogy mondták a gondozónők, hogy nem is vitte aludni.


Szóval nálunk a funkcionális szundikendő, morzsolgató nem vált be, nem kellett, nem is volt helyettesítő pelenka sem, de nem is cumizott sosem a fiam....


Kíváncsi leszek, hogy a lányom milyen lesz e téren is....

2012. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5 hónapos.Én aztán feltankoltam mikor még a pocakomban volt,vettem vagy 5 félét,hogy majd "húúú de fogja szeretni+milyen édes lesz,mikor ragaszkodik hozzá..."aha.Hát le se tojja.Az egyiket csak azért szereti,mert van rajta egy írtó hosszú címke és azt tömködi folyton a szájába.És kb. ennyiben ki is merült nálunk ez.Szerintem már nem is fog változni,amit egyébként sajnálok. :( Talán majd a következő babánál bejön. :)
2012. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

Én minden ilyen ellenes voltam/vagyok. Sajnos én képtelen vagyok arra, hogy az ilyen dolgokat mindig magunkkal vigyük, ne felejtsük otthon, ne felejtsük ott, ahová megyünk, ne hagyjuk el a babakocsiból. A saját dolgaimat is elhagyom, nem tudom azt a felelősséget vállalni, hogy egy Kedvencet elhagyok. :)


A nagyobbik lányom cumizik még (3 éves). Pici kora óta csak alváshoz és csakis az ágyban (babakocsiban, autóban nem). Ragaszkodik hozzá, nem tudom mikor fogja megunni. A kendők, takarók nem érdekelték soha.


A kicsit (10 hónapos) a cumi nem érdekelte. Helyette elkezdte szopni az ujját. Télen mindig egy puha meleg takaróval takartam be alvásnál. Ennek az anyaga annyira megtetszett neki, hogy mikor jött a jobb idő és eltettem ezt a takarót, sírt elalvásnál (előtte soha). Már nem emlékszem mennyi mindent próbáltam ki, mire rájöttem, hogy a takaró hiányzott neki. Kapott egy csíkot belőle (elég nagy takaró, meg jó meleg, nyáron mégsem lehet ezzel aludni) és azzal alszik.

Azért azt próbáltam elérni, hogy ez se kerüljön ki a kiságyból.


Napközbeni nyugtatáshoz ott vagyok én. Engem ölelgethet. :)


Azért írtam le, mert ebben szerintem nem te döntesz. Ha a gyereknek, kell valami gyűrögetnivaló úgyis talál magának valamit (pl a textilpelus a feje alatt).


Személyes véleményem szerint, ha nem szükséges, nem kell rászoktatni semmire, mert a leszoktatás nem biztos, hogy menni fog, a leszokás meg ki tudja mikor lesz. Persze ha igényli és kiválasztja az egyik játékát, vagy cumis lesz, akkor hagyni kell. De csak azért nem kell neki aranyos kis kendőt adni, mert olyan helyes vele. Mert valljuk be tényleg helyesek, ahogy morzsolgatják és szopják közben az ujjukat, csak sokszor feleslegesen kerül a kezükbe.

Én igazából azt nem értem, hogy egy gyerek miért egy kendőben keresi a megnyugvást. Nekem úgy tűnik, mintha abba "menekülne". Menekülni meg mindig nem lehet. De ennek e pszichológiájához én túlságosan racionálisan látom a világot. Talán majd megértem a lányaimat is egyszer. :)

2012. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!