Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok az Elevitről?...

Mit gondoltok az Elevitről? Én szedem néhány hete, de sok kismama ellene van, ahogy a terhesgondozóban halottam.

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 21:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem a Femibion-t ajánlották sokan és azt is szedtem. A dokim is azt részesítette előnybe.


Az Elevit nálam alapból ki volt lőve.. sok rosszat hallottam róla és nem egy ismerősöm panaszkodott rá.


Attól, hogy valamit agyba-főbe nyomatnak a TV-be nem biztos, hogy még jó... :(

2012. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Miért szednek a magyar nők mindenféle gyógyszereket? Külföldön ezt nem is engedélyezik! Egyél sok gyümölcsöt,zöldséget,tejet,tejterméket,az többet ér és nincs semmilyen mellékhatása.
2012. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én is ezt szedem, de nem minden nap. Mióta meg lett a vérvételi eredményem, azóta csak minden másnap szedem. Van olyan aki nem bírja lenyelni, vagy esetleg hányingert is okozhat. Tévhit az, ha az Elevitet szeded nagy súlya lesz a babádnak, mert ez nem ettől függ. Ha Neked nem okoz problémát, akkor nyugodtan szedd tovább. Meg mellé jód tablettát, mert ez nincs benne. Remélem tudtam segíteni.

Üdv:12hkm

2012. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Én nem szedtem semmilyen terhesvitamint. Minek? Szedtem a vasat-folsavat, sok gyümi és zöldség. 6 hós a fiam és az ég világon semmi baja sincs!
2012. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%

Én első terhességemnél a 8. hónapig szedtem.Azt a 8 hónapot végig hánytam..egészen addig azt hittem, hogy ilyen rosszul viselem az egészet, amíg abba nem hagytam, és a rosszul létek az egyik napról a másikra elmúltak.

Hozzáteszem, hogy teljesen egészséges kis örökmozgó manóm lett...de ezt a szenvedést még egyszer nem akarom.Most nem szedek semmit.Fél idős terhes vagyok, sok gyümit eszem, és majd kiugrok a bőrömből..

Állítólag nagyon nagyok lesznek a babák tőle.Én ezért hagytam abba 8 hónaposan.3450grammal született meg a lányom, és 54 centivel, de ismerősöm végig szedte, neki 4 kiló felett született a babája, ja és meg se tudta szülni ezért császározták..(nem tudott befordulni a gyerek.)

hát nem tudom...én a létéről se nagyon szeretnék mostantól tudni ennek a vitaminnak.

2012. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
terhességem 8 hónapjába Görögországba éltem, ott a doki megkérdezte mi bajomvan nekem hogy ilyeneket akarok szedni? Egy egészséges étrendmellett semmi szükség ilyenre..(tesóm is amugy végig hányta a terhességét emiatt). Hazajöttem Mo-ra szülni itt meg szinte felháborodtak hogy hogy mertem Én Elevit nélkül terhes lenni:)teljesen egészséges 3150gr-os 50cm-is picim született! 18 hónapos most és egyszer volt beteg idáig...
2012. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Az Elevitnek két nagy hibája van: egyik h tényleg nehéz lenyelni, a másik meg hogy mint minden vitamin nagyobb étvágyat csinál.

DE. Baba súlyát nem növeszti extrém méretűre, ez genetika , azon nem tud "változtatni".

Az elején jó ha minden nap szedi a kismama, kb. a 4. hónapig, utána mehet 2-3 naponta.

Amúgy lehet sok zöldséget, gyümit enni,...de gondoljatok bele, h annak a vegyszerezett sárgarépának és almának pl. mekkora a vitamintartalma? (Ha vki kertből, rendes, vegyszermentes földből kapja, -ami ritka-, az kivétel)

2012. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igaz, én gravidát szedek, mert azt kezdtem el és nem volt vele gondom meg a védőnőm is mondta hogy jó, de nagy étvágyam sincs tőle, hányinger se semmi. Mivel nem étkezem változatosan így a vitamint választottam. De szerintem ez nem is csak a baba érdeke hanem az enyém is mert ami neki kell azt úgyis elveszi és nekem nem jut. 32hkm
2012. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kruse ***** válasza:
0%
Nekem azt mondta a nődokim, hogy ne szedjek vitaminokat, mert olyan nagy adagban kapja meg a szervezetem, hogy mondjuk ha gyümölcsöt vagy zöldséget eszek akkor arra a vitamin mennyiségre nem úgy reagál a szervezetem mint normál esetben.
2012. júl. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 kruse ***** válasza:
0%
Én a terhességem elején szedtem, elfogyott egy dobozzal 4670g meg 55 cm-el szültem. Azt mondták, hogy az Elevit miatt. Előző voltam.
2012. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!