Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem kellett volna bent tartani...

Vav22 kérdése:

Nem kellett volna bent tartaniuk a kórházban, eléggé toxémia gyanús vagyok szerintem?

Figyelt kérdés
38. hétben vagyok. Iszonyatosan vizesedek, 1 keresztes a fehérjém a vizeletben (laboreredményen az áll, hogy fehérje: pelyhes) és a vérnyomásom is magas volt, a legmagasabb érték 157 volt, többször voltam emiatt NST-n és laborba, azt mondta a doki, hogy kerüljem a sót és napi 3X1 corinfart kell szednem és napi 3X mérni a vérnyomásom. Ma is voltam orvosnál, hétfőn újra kell mennem. Aggódom, hogy nehogy bajunk legyen. Minden nap reménykedek hátha bindul már a szülés, mert félek a toxémiától...
2009. júl. 17. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Te már toxémiás vagy, mert az összes tünete együtt van nálad, annak a súlyossága a kérdés. Én 34. hétre szültem súlyos toxémiával, császárral, mert romlott a baba szívhangja. A második terhességemnél egy hét választott el a toxémiától, mert a fehérjevizelés hiányzott, de szerencsére eljutottunk a végéig. Mindkét terhességemnél végig Dopegytet kellett szednem. Véleményem az, mindenkinek ezt javasolom, hogy a legjobb kezekben a kórházban van ilyenkor az ember, mert nagyon rosszul lehet járni! A gyógyszert csak most kell elkezdened szedni? Lehet azért nem fektet be, mert úgy reméli, hogy használni fog. Egyébként a vérnyomásnál még a 150 a határérték, ami elmegy...Ha úgy érzed, hogy a kórházban lenne a megnyugtató számodra, akkor mond azt, hogy sokszor van fájásod és méred otthon a vérnyomásod, ami 160 feletti folyamatosan. Bent úgyis mérik és nagyon figyelnek rád! Csak nyugi, de minden aggasztó jelre irány a kórház, ne nyugtasd meg magad! Könnyű szülést és minden jót!

2009. júl. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom folyamatosan mérnem kell napi 3X és mindig megnézi a doki és egy héten most vagy 3-4X is voltam bent a dokinál, hol labor, hol eredményekért, egy hét alatt vagy 3X csináltak NST-t is. Örülnék ha meginduln a szülés és vége lenne ennek a bizonytalanságnak :SSS Köszönöm a válaszod!
2009. júl. 17. 23:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességemnél nekem is megvolt minden tünetem: magas vérnyomás (amire végig Dopegytet szedtem), vizesedés, fehérjevizelés... a doki mégsem fektetett kórházba, csak mondta hogy ha hirtelen rosszul érzem magam azonnal kórház!

Szerencsére nálunk a 37. héten úgy gondolta a kisfiam ideje megszületni. :)

Most 13 hetes a pocaklakóm és már most volt 190/100 körüli vérnyomásom... :(

Nagyon vigyázz magadra, főleg most mert megint jön a frontos időszak, amitől általában még feljebb megy az ember vérnyomása... DE a szülés is beindulhat a hidegfronttól! :D

2009. júl. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát remélem beindul! :D:D:D Múlt héten aki a vért vette poéknodott, hogy óó meg egy front és meglesz. Hát mondom remélem. De azóta már volt egy front... Remélem most tényleg megelesz. :-)
2009. júl. 18. 09:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 150/100 volt a vérnyomásom,amikor is egy szombati napon bementem a kórházba,hogy nézzenek meg,mert már 1 hónapja vizesedtem,a dokim azt mondta,ha a vérnyomás felmegy,menjek be vizsgálatra.Akkor voltam 38 hetes.Bementem,megmérték,persze ott is magas volt,és azonnal pisilnem kellett nekik a pohárba.A vizeletemet kiértékelték ott helyben,amiből az derült ki,hogy nem találtak fehérjét,csak nyomait,amiből vagy az lesz,hogy lesz fehérje,vagy az,hogy nem.Nos 7vége volt,a dokim nem ügyelt,idegen orvos vizsgált,mégsem engedtek ki!!!!A cuccomért sem mehettem már haza,a férjem hozta be.Ezután kaptam egy kancsót és egy poharat,és mindig abba kellett pisilnem,24 órás vizeletgyűjtés volt,minden reggel elvitték laborba.Azt mondták,ha 2 napig nem produkálok fehérjét,akkor talán oké a dolog,de nem mertek kiengedni.A másnapi reggeli vizeletvizsgálatnál még nem találtak,de amit vasárnap produkáltam,és hétfőn nézték,nos abban már ott volt.9-én feküdtem be,16ra voltam kiírva,hát kihúztuk:)19-én szültem 3 nap túlhordással,már alig vártam,hogy kibújjon,és mehessünk haza.Szóval nekem fehérje sem volt eleinte,mégis ott tartottak (amit utáltam,de a babám érdeke volt,így elviseltem),szerintem ha már 1 + van az eredményedben,jó lenne,ha benntfognának.De kérheted te is.
2009. júl. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Hogy vagy?
2009. júl. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pénteken voltam kórházba laboreredményekért és mivel ott a kevés fehérje a vizeletemben meg vizesedek is meg a vérnyomásom is magas (a gyógyszer 135-140 körülire levitte) ezért nem egy hét múlva hanem hétfőn már mennem kell megint NST-re ahol ugye nézik a vizeletet vérnyomást is, bár vérnyomást itthon is mérnem kell napi 3X. Hát remélem már nemsokára kint lesz, mert féltem nehogy baj legyen. 22-én telihold lesz meg a szülinapom. Jó időzítés lenne nem? :D:D:D Köszönöm az érdeklődést! :-)
2009. júl. 19. 14:25
 8/13 anonim ***** válasza:

Az első terhességemnél a 36.héten lettem toxémiás, 160/100 volt a vérnyomásom, erősen opalizált a vizeletem,de a dokim hazaküldött.Dopegytet kaptam, nem ment lejjebb.A 38.héten már úgy néztem ki, mint a michelin baba, a férjem bevitt este a kórházba, hogy szeretné ha szakértő kezekben lennék(pedig orvos),mert szerinte ez így nem ok.Az orvos fel volt háborodva, hogy hogy képzeljük, nem értünk hozzá.Azért kikönyörögte, h.ott maradjak.Másnap este felment 240/150-re a vérnyomásom,császároztak-másfél órás volt a műtét, majdnem elvéreztem.Senkinek nem kívánom,olyan rosszul voltam.

Már a 6 hetes ctrl-ra sem hozzá mentem vissza. Szörnyen felelőtlen orvosok vannak...

2009. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ma megint találtak fehérjét a vizeletemben plussz kátküldtek laborba, ismét vérvétel, vizeletminta és mondták, hogy 24 órás vizeletgyűjtést kell itthon csinálnom és holnap 2-ig leadni és holnap már cuccostól menjek NST-re, mert osztályra való felvétel szóbajöhet... Úgy érzem, ha nem is fogtak még bent elég sűrűn ellenőriznek. Múlt héten voltam vagy 3X bent a kórházba, ebből kétszer vért vettek, ma ismét volt labor holnap megint megyek, remélem észrevennék ha valami lenne. Itthon meg ha furcsán érzem magam vagy fáj a fejem rögtön vérnyomást mérünk a napi hármon kívül is. Remélem nem lesz semmi probléma, de szerintem bent tartanak holnap. Ha nem tartanak bent akkor írok holnap este ide, ha bent tartanak akkor nem. Innen fogjátok tudni, ha valaki esetleg kiváncsi mi lett a vége. Köszönöm az eddigi válaszokat és érdeklődést! :-)
2009. júl. 20. 17:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A legjobbakat! És hazaérve, ha ráérsz kis élménybeszámolót is kérünk!!!
2009. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!