Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtetek vásárolgatni...

Mikor kezdtetek vásárolgatni a babátoknak? Vagy mikorra tervezitek? Meddig kellene várni vele?

Figyelt kérdés
Én úgy terveztem, hogy holnap ha megtudom a 18. heti uh-on a nemét, akkor onnantól vásárolgatunk. Viszont sokan letörik a lelkesedésem, ugyanis szerintük babonából nem szabad, majd csak jóval később.

2012. aug. 2. 11:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt a fórumon inkább olyanokat olvastam, akik már a 12. hét után vásárolgattak.

Én megvártam a 28. hetet, addig tényleg egy bodyt sem vettünk, de mondjuk nálunk volt újszülötthalál a családban, ezért mindenki óvatosabb.

2012. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A 15. Heten megtudtuk a nemet, azota vasarolok :))

Tegnap voltunk a 18. heti genetikai uh-n, megerositettek, hogy kislany:) jovo heten festjuk az egesz hazat, igy a szobajat is:) a bababutort nezegetjuk, ha megtetszik, akkor megvesszuk. Babaruhakat folyamatosan veszek, ami megtetszik :) a babakocsit meg mar kineztuk. Egyszerre nagyon sok mindent megvenni, foleg, hogy elso baba, sok minden kell:) mi sem vagyunk babonasak! Vasarolj nyugodtan! Nem ettol fugg, hogy van e baj, de nem lesz!:) pozitivan:))))

Boldog babavarast!

2012. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
mi még megvárjuk, hogy fiúcska vagy leányzó lesz e, utána vetem bele magam a vásárlásba. már nagyon várom :)
2012. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok 26 hetes és még semmit nem vettünk.eddig időm sem volt ezzel foglalkozni, na meg olyan távolinak tűnt.most már otthon vagyok és elkezdek szépen lassan vásárolni.mondjuk anyósom már két nagy szatyor ruhát vett, tehát nem is kell abból sok. Babakocsit már kinéztük, szerintem pár hét és megvesszük.kiságyat, autósülést azt kapunk már csak egy pelenkázó asztalt kell nézni, nfs meg ugye az apróbb dolgokat.
2012. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Mi 22 hetesen vettük meg a babakocsit + hordozót, de azt is csak azért olyan korán, mert pont akciós volt amit kinéztem. Kiságyat "örököltünk" így azt nem kellett venni, csak a belevalókat, amit múlt héten beszereztünk.

Ruhácskákat, apróságokat 32 héttől kezdtem el gyűjtögetni. Mindig csak egy kicsit, de még így is van ami hiányzik (pl. textilpelus, cumisüveg).

A kórházi csomagom már kész van.

35+5 hkm

2012. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
én elsőnek 14.héten vettem egy pár bodyt, amikor mát tul voltuk a 12.heti uh-n és minden rendben volt. 15. héten vettünk kiságyat mert egyik ismerős éppen árulta. utána ha vmelyik boltban láttam vmi jo és olcsó dolgot akkor megvettem. 19hetesen jöttek a rokonoktól a használt cuccok tonna számra. most 20héten festjük a szobáját és ami már megvan azt be is pakoljuk. mivel decemberbe fogok szülni a téli hidegre már nem akarok semmit sem hagyni. különben is nem vagyok babonás nem attól lesz vmi baja a picinek mert én előre gondoskodok mindenről...
2012. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Néhányan jó türelmesek vagytok. :D Amióta tudom, hogy babát várunk, azóta ha meglátok egy babaruhát, cumit, kiskádat.....elkap a vásárlási láz, pedig soha nem voltam az a vásárlós típus. Hanyas mérettől vettétek a ruhákat?
2012. aug. 2. 11:45
 8/20 A kérdező kommentje:
6. válaszoló: Mikorra vagy kiírva? Én is pont ettől tartok, mivel én is télen szülök majd Debrecenben :D. Nem akarok az utolsó "pillanatra hagyni semmit az idő miatt is, meg lehetséges, hogy nem is fogom úgy bírni a mászkálást.
2012. aug. 2. 11:48
 9/20 A kérdező kommentje:
jah én jan 1-re vagyok kiírva :D
2012. aug. 2. 11:49
 10/20 anonim ***** válasza:

a 19. héten megyek uh-ra, remélhetőleg akkor megtudom a nemét, és utána neki is állok a vásárlásoknak :) alig várom már :D nem sokkal fiatalabb nálad a picur, én december 30ra vagyok kiírva :)

boldog babavárást

2012. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!