Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti fontosnak tartjátok a...

Ti fontosnak tartjátok a pelenkázó asztalt?

Figyelt kérdés
Én valahogy olyan felesleges pénzkidobásnak tartom. 3év után meg mit csináljak vele? Dobjam ki? Miért nem elég pl.az ágyon átpelenkázni a babát? Ha nem veszek, furcsán fognak nézni rám?
2012. aug. 2. 14:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is feleslegesnek tartom, persze, aki megteheti, az megveszi, és az jól teszi. De mi például nem vagyunk gazdagok, úgyhogy egy kiságyra rögzíthető merev pelenkázó alátétet vettünk. Amúgy meg bárhol lehet őt pelenkázni.


40+1hkm

2012. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem vesznek, mert megoldják az ágyon, kanapén stb.

Ha nem érzed szükségét, akkor ne vegyél.

Mi olyat vettünk, amit át lehet alakítani kicsi szekrénysornak, így csak egy falap vált feleslegessé, a szekrényeket pedig még sok évig használni fogjuk.

2012. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Kiki01 ***** válasza:
100%
Ha van olyan vízszintes felületed ami derékmagasságban van akkor nem kell, elég egy letörölhető ám puha alátét ahová majd a babát teszed, az ugyanúgy megteszi. Nekem nem volt ilyen, hát olyan ágyat vettem aminek a végében van és szerintem jó szolgálatot tesz. Ha meg már nem kell akkor le lehet onnan szerelni és szekrényként fogom használni. Eleinte sokat fogsz pelusozni, ezért fontos hogy ne kelljen mindig hajolgatnod, a derekad anélkül is extra terhelésnek lesz kitéve:)
2012. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nekünk van, én személy szerint szeretem! Ha mondjuk anyánál vagyunk és az ágyon kell, nekem kényelmetlen :) De ki, mihez szokik hozzá, mit szeret!
2012. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Azzal ne foglalkozz, hogy furcsán néznek-e vagy sem, a te dolgod.

Az első gyereknél nem vettem, de annyira fájt a derekam, hogy muszáj volt beszerezni egyet. Szinte üvöltöttem a fájdalomtól, ahogy az ágyon pelenkáztam. A másodiknál már nem volt derékfájásom, de már ott volt a pelenkázó... hol használtam, hol nem, akkor már nem volt fontos.

Szóval ha nem akarsz, ne vegyél, aztán ha úgy érzed kell, majd veszel.

2012. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Három évvel ezelőtt nagyon el voltam keseredve, amikor nem tudtunk pelenkázó szekrényt venni születendő kisfiamnak. Úgy oldottuk meg, hogy vettünk egy - a nappali bútorunkkal megegyező színű - komódot, arra vágattunk egy nagyobb lapot, alul megtámasztottuk, és azt használjuk pelenkázóként. Még a második babánknál is használjuk, aztán levéve róla a plusz tetejét, majd mi fogjuk használni. Kérdésedre válaszolva bármilyen pelenkázó alátét megteszi, amit tetszés szerint az ágyon vagy a földön is lehet használni. (A barátnőm pl. csak a földön tud pelenkázni amióta mászni tud a kisfia, mert sosem marad nyugton, így veszélyes lenne máshol.) Nem hiszem, hogy bárki furcsán fog nézni rád emiatt. Boldog babavárást!
2012. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én fontosnak tartom mindenképp, most szeretnénk kistesót, elég elnyűtt már a pelenkázóasztalunk (használtan vettük), de biztos, hogy neki is megtartom még.

Nem kizárólag pelenkázáshoz használom, hiszen fürdetés után is ott törlöm meg, krémezem be, fésülöm meg, a babamasszázst is azon csináltam, ha lázat kellett mérni popsiban, azt is a pelenkázón volt a legideálisabb, még ha kellett kúp, az is jóval könnyebb volt pelenkázón, mint valami puha ágyon.

Van, akinek leesett a pelenkázóról a babája és azóta nem meri feltenni, de ez csak egy ritka kivétel, szerintem kényelem szempontjából is ideális, hiszen kéznél van minden, ami kell a baba ellátásához.

2012. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem "gazdagság" kérdése - mint ahogy az első válaszadó írta. Mi vettünk, mert praktikusnak találom, hogy tudok az alatti kialakított polcos részbe pakolni. Kicsi a lakás, ezért kevés a bútor is, és az Ő holmijai nem férnének be a szekrénybe. Használtan vettük a kiságyat+hozzá való pelenkázót 25 000 Ft-ért. Ha majd nem lesz rá szükség, akkor el fogjuk adni.

Szerintem kényelmes, nem kell hajolgatni, és praktikus is.

Ha valaki azért néz rád furán, mert nem vettetek pelenkázót az az ő szegénységi bizonyítványa. Ha Ti fontosnak tartjátok vesztek, ha nem akkor nem vesztek! Ilyen egyszerű! :)

26+5 hkm

2012. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én az ágyon pelenkáztam két gyermekemet,most a harmadikat is ott fogom. Nekem letérdelve az ágy elé,pont jó volt. Alacsony termetű vagyok, nekem pont jó volt így. Én is feleslegesnek tartom, de aki vesz,vagy beszerez-azt is megértem,ha neki úgy jó. Üdv,39hkm.
2012. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Detto, mint az utolsó válaszoló első két gyermekemnél sem volt, most sem lesz. Mindenki maga dönti el. :)

Boldog babavárást.

35 hkm

2012. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!