Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy számoljátok a heteket?...

Hogy számoljátok a heteket? És a 12. heti vizsgálatra mikor kell menni? Betöltött 11. vagy 12. héten?

Figyelt kérdés
A védőnő mindig hétfőtől számolja a heteket, pedig az utolsó mensim első napja szerdán volt. Azon a héten akarja, hogy elmenjek a Down-szűrésre meg az ultrahangra, amikor pont nyaralni megyünk. De szerintem szerdától kéne számolni, és akkor már előtte hét második felében elmehetnék. Vagy hogy is van ez?
2009. júl. 18. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Betöltött 12. hét számít. Nem tudom miért hétfőt számol, miért nem szerdát. Beszélj vele. Biztos megoldható.

Nekem a méretek alapján a 12 hetes uh-m végül 12+5 hetesen volt.

2009. júl. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy 40 cm-nél nem lehet nagyobb a gyerek, mert akkor már nem tudják mérni, amit kell. Ezért gondoltam, hogy inkább akkor az előtte héten megyek el. De ő meg állította, hogy muszáj a nyaralást elhalasztani, mert csak azon a héten lehet. 3 éve nem voltunk sehol, eléggé kiakadtam.
2009. júl. 18. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindig a betöltött hét számít, tehát arra a vizsgálatra a 12. hét első napjától (ami nálad szerda) tudsz menni, egészen 12. hét + 6. napig.

Nálam is a szerda a forduló, mert akkor olt az utolsó menszim első napja és én mindig csütörtökönként mentem az UH-s vizsgálatokra, amikor már 1 nappal átléptem a betöltött hetet.

Szerintem beszélj a védőnőddel.

Mondjuk nálunk mindenki magának kérte az időpontot a kórházi UH-ra, tehát én mentem a beutalóért és mindig én mondtam, hogy melyik nap akarok menni. A védőnőmnek csak megmutattam az eredményt...

2009. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is szólj neki mert neked a forduló a szerda és valóban betöltött 12. héten kell menni, ha pedig előtte mész jó néhány nappal az nem ad valós eredményt. És mi az hogy nem lehet 40cm a gyerek? 12 hetesen nem hiszem hogy akkora lenne. Hát furi egy védőnő az biztos.
2009. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyilván nem 40 cm-t, hanem mm-t akart írni. Nekem a szonográfus azt mondta, hogy minimum 48 mm-nek kell lennie.Énkét helyre is megyek UH-ra, a Szent Imrébe és a Géndiagnosztikai Központba Down kór szűrésre, és egymástól függetlenül minkét helyen úgy számolták ki az időpontot, hogy megkérdezték, hogy az előző UH lelet szerint hány hetes, napos volt a baba. Mivel 3 nappal kisebbnek mérték, így betöltött 12. hét után 3 nappal volt az első lehetőségem menni, de azt mondták, hogy még a 13. héten is mehetek. 12hét 5 naposan fogok mennei UH szerint, naptár szerint 13 hét 2 naposan.
2009. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!