Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a magzat fejlődését az anya táplálkozása az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
A magzat abból táplálkozik amit az anya bevisz vagy az anya szervezetének vitaminraktáraiból,tartalékaiból?gondolok itt arra h aki végighányja a 2.3.hónapot,majdnem kiszárad,vagy csak bizonyos ételeket bír megenni vagy nem is tud arról h terhes,ott is egészséges babák születnek?6.hétig bírtam egészségesen táplálkozni,azóta az émelygés hányás miatt nem megy le 1liter folyadék sem,kijön a terhesvitamin,a gyümölcs,ezek hiánya árthat neki?

2012. aug. 4. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt szokták mondani, hogy a baba elveszi, ami neki kell. Ez valamilyen szinten igaz is, tehát ha úgy vesszük, akkor a te raktáraidat "emészti fel". A hányás a hormonváltozás miatt van, amit a baba jelenléte vált ki, ezt gondolom te is tudod. :) Ennek még az ősidőkben (vagy akár a középkorban) az volt a szerepe, hogy "méregtelenítse" az anya szervezetét, vagyis megszabaduljon azoktól az anyagoktól, amik káros hatással lennének a babára. Ugyanígy a kajaundor is pontosan ezért alakult ki, hogy megvédjék az anyát, és egyben magzatát is, hogy össze vissza egyen, vagy is mindenféle ártalmas dolgot elfogyasszon. A hányással egyetemben pedi erősödik a gyomor, illetve a belek, és a 12. hétre általában eléggé hozzászokik az anya szervezete a megváltozott hormonháztartáshoz ahhoz, hogy rendesen étkezhessen és így megfelelő tápanyagokat biztosítson a pici számára.

Tehát az amin keresztül mész egy tökéletesen normális folyamat, bár iszonyúan kellemetlen, és ha veszélyes méreteket ölt, akkor kórházi kezelésre van szükség, de ez nagyon ritka. Rengeteg tipp van a neten, hogyan tehető elviselhetőbbé ez a pár hét az elején. Van aki a kólára esküszik, van aki a kekszre, vagy a gyöbérteára, de ez minden kismamánál más, saját magának kell kitapasztalnia. Mire ez sikerül, általában el is múlik addigra a rosszul létek korszaka. :)

Kitartás!


24 h km

2012. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ziva75 válasza:
Szia,én a 16.héten járok,iker terhességem van.Most kezd múlni a hányinger és az undor bizonyos dolgoktól.Ettől 6 kg-t fogytam is az első trimeszterben.Sűrűn járok orvoshoz az ikrek miatt,de idáig szépen növögettek,nem volt gond.Az orvos is azt mondta(mivel én is aggódtam a sok hányás miatt),amire szükségük van elveszik,a hányás is elmúlik,mire szükség lesz a tápanyagra,amit beviszel.Csak azt edd,amit kívánsz,ne foglalkozz vele,mennyi vitamin van,vagy nincs benne.Nekem semmilyen praktika nem segített,csak az idő.Nálad is el fog múlni,mint nálam,de ha legyengülsz a sok hányástól,vagy netán kiszáradnál,kérj orvosi segítséget.Vigyázz magadra.
2012. aug. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!