Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg olyan fontos a fogorvo...

Tényleg olyan fontos a fogorvosi kezelés a terhesség előtt?

Figyelt kérdés

Tervezzük a babát, viszont még sok feladat áll előttem/előttönk. A párommal együtt még csak három hónapja tettük le a cigarettát (sajnos dohányoztunk), nekem erősödnöm kellene egy kicsit, mert nagyon vékony vagyok, a jövő hónapban megyek majd nőgyógyászati általános vizsgálatra, hogy rendben vagyok-e egyátalán, valamint, amitől rettegek, az a fogorvos. Sok helyen hallom, hogy úgy kell neki indulni egy terhességnek, hgoy rendben vannak a fogaim. Ez tényleg igaz? Tényleg annyira fontos, hogy a fogaim rendben legyenek a terhesség előtt már? Nagyon félek a fogorvostól, rengeteg rossz tapasztalatom van, és rengeteg rossz fogam. Már húzom egy ideje, pedig el kellene mennem, főleg, ha tényleg kell a Babóka érkezése előtt, de nagyon félek.

Úgy hiszem, hogy a Babánál nagyobb erőt semmi sem adhat, de valóban annyira fontos fogak egészsége?



2012. aug. 7. 12:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én az istennek nem estem teherbe, bármivel próbálkoztunk.

Amit irsz a fogaidról, meg attól hogy félsz a fogorvostól, azt akár én is irhattam volna. de aztán elhatároztam, hogy ezért nem sikerül, mert amiket ki kellett szedni gyökereket, biztos gyulladásban vannak és ezért nem tudok teherbe esni. Csak az első alkalom volt rossz, nagyon féltem, de kb 6 alkalommal teljesen rendbe rakta a fogaimat. Nem mondom, hogy már nem félek, de közel sem volt olyan vészes, mint amennyire féltem tőle.

És had ne mondjam, utána rögtön terhes lettem .... :D vagy volt hozzá köze vagy nem, de igy még bátrabbnak érzem magam utólag :)

2012. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!

Köszi, hogy leírtad. Nem tudom, hogy kell-e mondani a fogorvosnak, hogy baba miatt szeretném rendberakatni vagy nem?

Tényleg nagyon félek, de amiket itt olvasok, azok erőt adnak!

Nagyon szépen köszönöm!

2012. aug. 7. 15:00
 13/16 anonim ***** válasza:
Csak akkor mond ha akarod. :) igazából lehet hogy nemigazán volt összefüggés, de én csak erre tudtam gondolni, hogy emiatt nem jön össze. a doktornő a végére egész szimpi lett. légy erős, utána olyan büszke leszel magadra!!!!:)
2012. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Tényleg büszke leszek magamra?

Jaj de jó! Kezdem összeszedni a bátorságom!

Köszi kedves válaszolók!

2012. aug. 8. 07:47
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálam jobban senki nem fél a fogorvostól. Én keményen megjártam velük,és ha csak arra gondolok hogy menni kell (már pedig nem ártana) már akkor az ájulás kerülget, és totál kiborulok. Én sajnos a félelmem miatt már csak akkor megyek ha kaparom a falat a fájdalomtól..

3 éve úgy voltam vele,hogy nem várom meg míg fájni fog. Inkább fájjon a fogorvosnál fél órát mint 3 napig éjszaka is sírva mászkáljak a lakásban bedagadt arccal,fogfájósan.

Elmentem, tönkre vágták. Majd elmentem egy másikhoz, ő beletörte a gyökeret. Végül elmentem egy harmadikhoz,aki megröntgenezett, és elmondat,hogy már az első fogdoki is hatalmas butaságot csinált,feleslegesen kínoztak,hiszen ha első körben megröntgenezték volna akkor észre vették volna a gyökér alatt a gennyes tályogot ami már az állkapocs csontomat is marta. 3 órás műtét kellett ott helyben,érzéstelenítéssel. Gondolhatod. DE! Életemben először olyan fogdokihoz kerültem aki nem tárgynak nézett,hanem betegnek,és annyira óvatosan dolgozott, nem sajnálta a rengeteg érzéstelenítőt (folyamatosan mondta,hogy amint érzek egy kis fájdalmat szóljak,leáll,és ad újabb érzéstelenítést közvetlen a gyökér mellé..) Végül a 3 órás műtét után életemben először mosolyogtam,nem sírtam,és átöltem,pusziltam a dokit.

Ha budapesti vagy megadhatom ennek a maszek dokinak a számát..Isteni jó orvos. Sajnos elég drága és nagyon sokat kell rá várni..

2012. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Jaj! Az lemaradt, hogy az orvos szerint ha ilyen állapotban ,ilyen rossz fogakkal vinném végig a terhességet,akkor akár a terhesség alatt is beüthetett volna a nagy fájdalom,vagy szép fokozatosan tönkre tette volna nem csak a fogaimat,hanem az állkapocs csontomat is..Így is kellett legalább 2-3 hónap mire a csont regenerálódott..
2012. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!