Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kórházi pakk? Miben hozzuk...

Kórházi pakk? Miben hozzuk haza a babát?

Figyelt kérdés

37 hetes vagyok, már összekészíettetm a kórházi táskámat, de komolyan engem, ha meglátnak kitiltanak, egy nagy utazótáska és egy kisebb válltáska van tele.


A baba ruháival vagyok bajba.

Aug. 29-re vagyok kiirva, de hát jöhet előbb és később is, és a mai időjárási viszonyokat figyelembe véve, kellett pakolnom bőven ruhát.


Raktam be rövid ujjú bodyt, hosszú ujjút, rövid és hosszu ujjú rugit is, kis zoknit, sapit nyárit és textilt, esetleg ha fürdés után huzat lenne a folyosón. Tettem el textil pelust, és egy vékony plédet is.


Vegyek belőle ki, vagy inkább legyen több és majd meglátjuk melyikre lesz szükség??


2012. aug. 7. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A kórházban a saját ruhájában kell lennie a babának? Utánakérdeztél? Mert nekünk nem kellett saját ruha, csak a hazahozatalhoz.
2012. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

:-) ez még nem sok, amit a gyereknek szánsz, akkor mivel van tele a 2 táska?? :-DD


vigyél kiskesztyűt, mert ha hosszú a körme, elkaparja az arcát. rugi sztem fölösleges, de nem foglal sok helyet. textil pelus mehet min.2, az betakarni is jó.

vedd ki a doki által felírt cuccokat a patikából, az is kelleni fog (popsikrém, stb.). vigyél pelust, nemtom melyik kh-ban szülsz, de nem mindenhol adnak. vigyél cumisüveget víznek, dettó. mellszívót nem árt már előre beszerezni (nálunk a párom este 8-kor rohant érte 120 kmh-val).

2012. aug. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Második baba, így már tudom,hogy lehet rajta saját ruha. És ők adnak, pelust, popsikrémet mindent. CSak a lányom téli baba volt, így nála egyértelmű volt,mit kell bepakoljak.


Kiskesztyűt raktam el.


Magamnak: 5 hálóing,mert rettentő hőség van a kórházban, 3 törölköző, bugyi, melltartó, köntös, a tusoláshoz, hajmosáshoz a kellékek, evőeszközök, stb

2012. aug. 7. 13:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Haza hozni szerintem egy jó minőségű pamut ujjatlan rugdalózót készítenék be, hozzá egy rövid ujjú és egy hosszú ujjú pamut bodyt (nyilván azt adod rá, amelyik majd alkalmasabb az időjárásnak) egy hozzá illő kis pamut kardigánt/kocsikabátot és egy vékony textil sapkát. Vastag sapi biztos, hogy nem kell! Kellene egy pelenkázó táskát összeraknod, amiben van pelus, popsitörlő, popsikrém, a hazahozós ruha szett, két darab textilpelenka. Egy, amit a baba alá teszel, egy, ami váltásnak jó. Ezt a táskát ráér Apa akkor behozni, ha jöttök haza.

A kórházba ha nem kell neked öltöztetned a gyerekedet, akkor két takarót vinnék. Egy vékony pamut anyagút és egy vastag plüss/thermo szerűt. Ennyi.

2012. aug. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azon ne aggódj, hogy miben fogod haza hozni. Ha esetleg addigra drasztikus változás lenne az időjárást illetően, akkor párod visz be megfelelő ruhát.
2012. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szept. 1-jére vagyok kiírva, és elkészítettem a ruháit, egy rövid ujjú pamut body, egy hosszú ujjú plüss rugi + sapka (ez együtt vettem) + egy vékony és egy vastag plédet is odakészítettem, mert ez majd az időjárás függvénye lesz, hogy melyik kell. A férjem fogja behozni ezeket a holmikat mikor jön értünk, én nem viszem magammal a kórházba, csak a saját pakkomat. Nálunk nem engedik saját ruhába öltöztetni, csak a hazajövetelre kell.

Üdv, 37 hkm

2012. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!