Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik táppénzen...

Kismamák akik táppénzen vannak! Nektek is kellett menni táppénzes felülvizsgálatra ahol a nőgyógyász szakorvoson kívül egy ellenőrző orvos is jelen volt? Ennek mi a menete? Mit fog kérdezni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 13:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Április eleje óta vagyok táppénzen, és nem kellett menjek.

Érdekes lenne, mert "kitalált ok" miatt vagyok táppénzen. Erről csak a dokim tud.


Nekem hogyhogy kell menni? Ki szólt erről?

2012. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem kellett mennem felülvizsgálatra, pedig már 4 hónaposan kiírtak táppénzre.
2012. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt ilyen. Anno egy vetélés után,a következő terhességemnél 6 hetesen mentem táppénzre. Veszélyeztetett terhességet állapítottak meg,így simán táppénzes voltam szülésig.
2012. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem kellett menni.Különben meg semmi értelme,mert miből tudja megállapítani az ellenőrző orvos,hogy valóban veszélyeztetett terhes vagyok-e?Bekukucskál?A papírok rendben vannak,a dokim is úgy tölti ki,hogy ne lehessen belekötni.Különben szerencsére én is csak azért vagyok itthon,mert 3. baba,a kisebbik nem megy nyáron oviba,költözünk is,szóval kell még nekem ez a nyár,hogy mindent rendbe tudjak rakni.
2012. aug. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, mert amikor én voltam kismama, és táppénzen, havonta meg kellett szakítanom a táppénzt. Papíron havonta befeküdtem a kórházba pár napra. Aztán láttam az elszámolást, akkor kerültem 70.000 Ft-ba az államnak, és ez kb 6 hónapon keresztül. Pedig ott sem voltam.


A felülvizsgálat a háziorvosnál zajlik, mivel a nőgyogyi ad javaslatot a táppénzre. Hülyén nézne ki ha a háziorvosokhoz ezért járnának a nőgyógyászok. De ma már nem csodálkoznék semmin.:(


Szerintem nem lesz semmi. Max a másik doki megkérdezi hogy vagy. Te meg rosszul leszel.

2012. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt ilyen.


Esetleg nem a munkahelyed kérte a felülvizsgálatot??

Ilyet már olvastam itt, de ott sem írt vissza a csajszi, hogy mi volt végül.

2012. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha kötekedni akarnak veled, hivatkozz nyugodtan fáradékonyságra, derékfájásra, vagy apróbb görcsökre , szédülésre terhelés esetén. Ezeknek nem tudnak utána nézni, és nyilván nem fog ilyen panaszokkal táppénzt megvonni egy kismamától, és azt mondani neki, hogy de igenis menjél vissza dolgozni, és strapáld magad nyugodtan.
2012. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Igen, nekem kellett. Meg is buktam :-(

Most úszik minden járandóság, szülésig semmi, utána csak gyed :-((


Ezt a kérdést én írtam ki annak idején:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2012. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Igen, rád gondoltam.

De hogyan buktál meg?

Megmondtad, hogy ok nélkül vagy otthon táppénzen?

2012. aug. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: bocsánat, nem GYED-em lesz hanem csak GYES.
2012. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!