Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig szedtétek a Merckformin...

Meddig szedtétek a Merckformint a terhességetek alatt?

Figyelt kérdés

Én merckformin XR 750-et szedek. Nemrég lett pozitív a tesztem. A diabetológus szerint abba kéne hagyni, a nőgyógyász szerint nem.

Én a nőgyógyászomra hallgatok (endokrinológus is), csak érdekelne hogy nálatok hogy volt.


2012. aug. 7. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem az endodoki azt mondta, csökkentsem az adagot felére a pozi teszt után, így szedtem merckformin Xr-t, 1000reset, napi 1et egészen a 24. hétig.

Legalább a 12. hétig kell szedni.

Semmi probléma nem adódott, 13 napja szültem.

2 fiús boldog pcos anyuka

2012. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a a meddősségi szakember azt mondta,hogy végig kell szedni a legújabb kutatások szerint !
2012. aug. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és gratulálok!:)
2012. aug. 7. 16:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is nagy dilemmában voltam, hogy szedjem vagy ne, vagy meddig szedjem?

Majd itt rákérdeztem és egy kedves akkor még kismama írta, hogy a férje orvos és rengeteg angol kutatást és írást olvasott a témában és a kísérletek azt mutatták ki, hogy aki végig szedte a terhesség alatt, annál 47%kal több volt az esély a terhességi toxémiára és preeclampsiára, mint akik nem szedték végig.

Mivel az első terhességem végén toxémiás lettem, nem akartam kockáztatni.

2 fiús boldog pcos anyuka

2012. aug. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem a 12.héttől kellett leépíteni fokozatosan a 14.hétig. Azután szimplán diéta maradt, és havi terheléses (cukros vagy reggelis) vércukormérés. Mindig rendben volt a cukrom.

39+4 hetes kismama

2012. aug. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én is valahogy úgy gondolom, hogy a 12-16. hét között leépítjük, erre az orvosom is hajlik. Azt mondta, ha minden jól alakul, akkor majd elhagyhatom, csak még biztonságból szedni kell.

Max. annyi érdekelne még, hogy nem kell-e áttérni az esti szedésről ilyenkor a reggelire? Valahogy úgy logikusabb lenne. Oké hogy retard, de mégis.

2012. aug. 7. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!