Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hamarosan szülök (remélem) és...

Hamarosan szülök (remélem) és érdekelne, h a szülés beindulása után hogy telik az idö? Lassan a fájdalmak miatt, vagy gyorsan pörögnek az események?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Passz. Nekem olyan fájdalmaim voltak, hogy nem is nagyon foglalkoztam ilyennel, így visszagondolva sem tudom megmondani. Akkor nem foglalkozol az idővel :))
2012. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

háááát ez egyénileg különözik, van akinél 2 óra alatt kint van a baba, és van, aki 15-20 órát is vajúdik.

ha a szülés beindulásának a fájások kezdetét érted, akkor az hosszadalmas, rendszerint 5-10 óra között van, vajúdás, ami alatt végig fáj a hasad úgy, h 20-15-10-5 percenként görcsöl (lehet 7 v 8 perces is, nem fix,amit írtam). amikor már 5 perces, illik kórházban lenned, a szülőszobán, de ált. 10 percnél szoktak bemenni, mert amíg a papírokat megírják, az is vagy félóra. aztán a tágulás gyorsaságától függ, h az 5 v 3 perces fájások meddig tartanak. nekem 2,5 ór volt. ilyenkor lehet kérni epidurális érzéstelenítést, lassabb tágulásnáljól jön, h ne fáradj ki a szülésig. aztán ha kitágultál teljesen, jönnek a tolófájások,akkor már gyorsabb, pörgősebb. olyan 5-10-ből lehet kitolni a babát. tolófájás 5 percenként jön, kb. amikor már a feje kint van félig, egybefüggően fáj mindened, azt sem tudod, mit érzel, csak szakadsz szét. olyankor van a gátmetszés, amit észre sem veszel. ha nem nézed figyelmesen a doki kezét. aztán még egy hatalmas tolás, és akkor rendszerint kicsúszik a baba. és akkor nagyon jóóóóóóóóóóóóó :-)))))))))

2012. aug. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Végülis akkor megélve "csak ugy" telik az idö. És nem mondható olyannak sem,hogy "uristen még csak 1 orája vagyok bent?" ?? Vagy szimplán ugysem ezzel fogok foglalkozni igaz?
2012. aug. 7. 19:03
 4/6 anonim ***** válasza:
nem fogsz az idővel foglalkozni, épp ezért pörgősnek tűnik majd. ha EPÁ-t kapsz, és épp éjszaka van, még lehet, h alszol is. de ha nem, akkor is folyton a baba körül pörögnek a gondolataid, és be van tojva rendesen. kb. mint egy érettségi vizsga előtt. akármilyen hosszú az idő, nem unatkozol, mert tombol benned az adrenalin.
2012. aug. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Csak félek h majd aztmondom h de lassan telik. De csak mert még nem szültem. De megélve biztosan más lesz.
2012. aug. 7. 19:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor egy életnek tűnt..8kor este kezdődtek a fájások..hajnal 2 kor mentem be a korházba..és az ügyeletes doki aztmondta hogy délig ebből baba lesz:) Na hát onnantól kezdve csak az órát néztem..vergődtem mint valami hülye..mint a filmeken mikor el vannak tulozva a szülős jelenetek..nah Én pont ugy csináltam..:) délelőtt 11kor lett meg a fiam..igy visszagondolva meg utánnarögtön pillanatoknak tünt..de ez azért is lehet mert többször el ájultam és tényleg csak képek maradtak a fejemben..amugy sokminden homályba vész:)
2012. aug. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!