Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen körülmények között...

Milyen körülmények között történt s szülés beindulása, egyedül voltatok, hogyan oldottátok meg a "nagytesó" felügyeletét, hazaért időben a férjetek?

Figyelt kérdés
Elég gyors volt az első szülésem... a kisfiam 2 éves, a nagymama dolgozik, amúgy kb. 30 percre lakik taxival 3 míg a taxi kiér hozzá. A férjem hol itt-hol ott dolgozik. Mi van, ha beindul a szülés és egyedül vagyok épp a fiammal, vele menjek be a kórházba? Vagy biztosan lesz idő szépen mindent "helyre tenni" (megvárni, míg a férjem hazaér, míg a mama ideér hozzánk? nálatok hogy volt? Apás szülést tervezünk egyébként.
2010. okt. 17. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is végig ezen dilemmáztunk. De a kiírás előtt egy csomóan ajámlkoztak, a szomszéd, a védőnő, hogy vigyáznak a nagyra, meg is lepődtem. Szerencsére pont vasárnap indult be, szóval minden simán ment. A nagy ment a mamához, apa is be tudott velem jönni. Igaz, 1,5 óra volt, de NST-ről már nem engedtek haza, úgyhogy szerencsére mindenre volt idő.

Minden rendben lesz, nyugi, csak beszéld meg a babával, hogy megfelelő időben jöjjön.

2010. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerosunk babajara vigyaztunk, amikor szult. O elokeszitett mindent, hogy ha kell, akkor csak megmarkoljak a taskat, es indulas. Tobben is "ugyeletben voltunk", igy a nap barmely szakaban mindig volt valaki, aki raert vigyazni a gyerekre.

Nagyin es apan kivul probalj mast is beszervezni (szomszed, barat, ismeros, rokon), igy barmi is tortenjen, lesz aki segitsen.

2010. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd, én is ezen tanakodok mostanában. 39+2 hetes vagyok, 22 hónapos a lányom. Őt pikkpakk megszültem, ebből gondolom, hogy most se lesz túl hosszú szülésem (remélem).

De ha napközben hétköznap jön rám a szülés, legalább 1 óra, mire a férjem hazaér, és aki vigyázni fog a lányomra, az is legalább 1 óra, mire hazaér a munkából.

Tehát ha munkaidőben jön rám a szülés, akkor eltelik 1 óra mire hazaér a barátunk, és eltelik még 1 óra, mire beérünk a kórházba, ez már 2 óra.

Mondjuk ha csak fájások vannak, az még rendben van, de ha elfolyik a magzatvíz, akkor ez már sok. Én arra gondoltam, hogy ha nagyon nagyon nagyon rajtam van a szülés, és nem csak 5 perces fájások, akkor viszem magammal a taxiban a lányomat, és majd valaki elviszi őt a kórházból, a férjem pedig egyenesen odajön a kórházba a munkahelyéről.


Egyébként meg próbálok arra koncentrálni, hogy ne munkaidőben jöjjön rám a szülés, és ha lehet, ne is éjjel, hanem mondjuk reggel, hogy még a lányomtól is el tudjak köszönni, de még a férjem se induljon el a munkába (és a barátunk se, aki vigyáz a lányunkra).


Micsoda kívánságok :)

2010. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

micsoda kívánságok :) hát igen... :))

én is arra próbálok koncentrálni, hogy hétvégén, délelőtt, fájásokkal induljon és a mama lehetőleg éppen itt legyen :)


megpróbálok majd pár barátunkkal beszélni,akiknél van kocsi, hogy riaszthassam őket, ha vészhelyzet van.


Azért várok még tapasztalatokat!

köszönöm!!

2010. okt. 17. 22:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nyáron érkezett a kicsi,a nagy be volt osztva nyaralni:D

Ha nem is hasznos számodra a válaszom,azért könnyű,szép,jól szervezett hátterű szülést kívánok,s bizony kíváncsian várom a beszámolódat!

Minden jót, jó egészséget!

2010. okt. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2010. okt. 17. 23:08
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondta a szülésznőm, hogy ha beindul a szülés és nincs ki vigyázzon a nagyobb gyerekre (15 hónapos) akkor hívjak mentőt és a picivel együtt menjek be. Fognak ott vigyázni a nagyobbikra:)
2010. okt. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó volt mert kora este folyt el a magzat vizem,itthon volt épp mindenki,szombat lévén.

Nagyra mama vigyázott,aki alattunk lakik...

Szóval minden simán ment.

2010. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez utóbbi érdekes. Melyik kórház? Mert én megkérdeztem a fogadott orvosomat, hogyha ilyen helyzet van, és nem tudom a nagyot hova tenni, bevihetem-e. Azt mondta, hogy nincs rá lehetőség, eddig még mindenki meg tudta oldani. (Székesfehérvár)

Mellesleg a magzatvíz elfolyástól sem kell annyira megijedni. Nekem az első szülésem úgy indult, és még 4 órát vártunk, mire úgy döntött az orvos, hogy megindítja. Én azt olvastam, hogy a magzatvíz elfolyása után 24 órán belül kell megszületnie a babának. Szóval akkor sem kell kezet-lábat törve rohanni.

2010. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

a szolnoki szülészetre be lehet vinni a nagyobbat is, ha más nem egy csecsemős nővérke el fog vele játszani.

És mégis mit csinálnak fehérváron a nagyobbikkal míg szül az anya?

2010. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!