Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki ügyeletes dokinál szült,...

Aki ügyeletes dokinál szült, mert a fogadott épp szabin volt, az kinek fizetett és mennyit?

Figyelt kérdés
A fogadott dokim meg ráadásul a szülésznőm is még napokig szabin lesz. Mit tegyek, ha pont most indul be a szülés? Kinek mennyit illik ilyenkor fizetni? 39 hkm
2012. aug. 9. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szabin volt a dokim mikor szültem.4 héttel hamarabb jött a baba.Senkinek nem fizettem.
2012. aug. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt fogadott se szülésznő, se orvos, senkinek sem fizettem. Ha neked van, de mikor szülsz valamilyen oknál fogva nem a fogadott orvosodnál, hanem az ügyeletesnél történik, akkor nem kell fizetni. Sem az ügyeletesnek, hiszen az volt a dolga, sem a fogadottnak, mert ő ugye ott sem volt. Persze ha annyira elégedett voltál az ügyeletessel, akkor adhatsz neki amennyit gondolsz, de nem fontos.
2012. aug. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit nem "illik" adni, ez csak egy buta itthoni szokás.


Nincs fogadott orvosom, senkinek nem fogok adni egy forintot is, persze ha rendesek lesznek nagyon hálás leszek és megköszönöm, de ennyi.

Ha nem örül az őszinte szavaknak, nem is igazán elhivatott szakember.

Én gyógymasszőr vagyok és a legjobban a hálás tekinteteknek örülök, attól nagyobb fizetség nem is kell, sőt, én pl. kifejezetten utálom, ha a betegek valamit akarnak adni nekem, főleg, hogy általában szegényebb emberek akarnak adni ( csokit, pár száz ft-ot általában).

Nagyon kínos folyton visszautasítani és bizony van, akit azzal sértenék meg, ha nem fogadnám el.


Pedig nekem ez a munkám, azért lettem gyógymasszőr, hogy segítsek az embereken, nem a fizetésért (ami nevetséges), pláne nem a hálapénzért.

Fantasztikus látni, ahogy egy agyvérzéses beteg elkezdi mozgatni a karját, megteszi az első lépéseit!!

Ezért érdemes dolgozni az egészségügyben.


Ha egy szülésznő, csecsemős nővér, netán nőgyógyász csupán akkor lesz szívélyes veled, ha pénzt tömsz a zsebébe, az nagyon szomorú dolog és szerintem az ilyen ember nem is rendelkezik igazi hivatástudattal.

2012. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt fogadott orvosom, de mikor szültem, épp ő volt az ügyelets, nemkellett külön behívni, viszont olyan rohadtul bunkó volt, hogy nem adtam neki végül egy fillért sem. A másodiknál csak a körzetileg illetékeshez jártam, és szerencsémre pont ő volt bent ügyeletben, de neki sem adtam semmit, viszont ő tök rendes volt, még utána is bejött megnézni engem is meg a babát is.

Ha úgy gondolod, hogy "jól szerepelt" a doki, és úgy szeretnéd meghálálni, hogy adsz neki pénzt, akkor adj, de ha nem adsz sem fog senki megszólni érte szerintem, hiszen azért lesz ott, ez a dolga. Gyors könnyű szülést kívánok neked!

2012. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze mindenki mondja, hogy ez a dolga. Mégis sajnos elvárás, hogy az ember fizessen ha azt akarja, hogy foglalkozzanak is vele. Érdekes módon nálam eddig semmilyen doki, csecsemős vagy szülésznő nem utasította vissza azzal az indokkal, hogy ez a dolga.
2012. aug. 9. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogadott dokinál igen elvárás, sokszor fix tarifával, de ügyeletes esetében egyáltalán nem az. Ebben az esetben az, hogy adsz pénzt vagy sem, úgy is utólag derül ki számukra, nem akkor mikor bemész szülni, és el kell látniuk.
2012. aug. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki orvost fogad, akkor alapvető, hogy fizet neki. Hiszen munkaidején kívül, akár hajnalban hívod, hogy jöjjön be, mert szülni fogsz. Ezt szerintem senki ne várja tőlük, hogy ingyen megcsinálják, más ember sem dolgozik pluszban ingyen! Ha viszont ügyeletes dokinál szül valaki, akkor persze nem kell fizetni, hiszen munkaideje van, "ez a dolga" akkor. Viszont ha valaki nagyon hálás, persze adhat valamit, nem feltétlen pénzt, de ez egyáltalán nem lehet elvárás az orvos felől.
2012. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!