Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ügyeletes szülész vagy "ismere...

Ügyeletes szülész vagy "ismeretlen" fogadott?

Figyelt kérdés

Ha az orvosom szabin lesz(várhatóan), amikor szülni fogok, akkor az ügyeletesnél szüljek, vagy annál akit a dokim ajánlott(nem ismerem)?

Milyen hátránya van az ügyeletesnél való szülésnek?


2010. jún. 7. 11:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Elméletileg lesz szülésznőm, a héten akarunk vele beszélni.
2010. jún. 7. 11:10
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi ha belekérdezek a kérdésedbe,de azt írod,hogy az orvosod.Én úgy gondolom,hogy ha van fogadott dokid az miért megy el szabira?Nem lenne kötelessége melletted maradni?

Vagy őt nem fogadtátok meg csak hozzá jársz sztk alapon?


Egyébként én azt tenném,hogy beszélnék az orvos által ajánlott másik orvossal.

Végső megoldásként jó az ügyeletes doki is.

Ha szülésznőt fogadsz az pontosan elég hiszen ő lesz ott veled végig.

Nálam ugyan ez a helyzet:lesz fogadott szülésznőm viszont ügyeletesnél szülök.

24 hetes km.

2010. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igaz, én is még szülés előtt állok, így csak elképzelni tudom a dolgokat.Az ügyeletesnél szülés egy kicsit lutri.Elképzelhető, hogy kifogsz egy nagyon korrekt, megbízható szakembert, aki végig figyel rád.De az is lehet, hogy mogorva és bunkó orvoshoz kerülsz.Sajnos ez két esélyes, mert van ilyen is, olyan is.Sajnálom, hogy a szülésed időpontja pont úgy alakul, hogy az orvosod szabiját érintheti.Ha én lennék ilyen helyzetben, bíznék az orvosom véleményében, és annál szülnék, akit ő ajánlott.Nem véletlenül ajánlotta.Nyilván ismeri, és jó véleménnyel van róla.Nem javasolna olyat, aki megbízhatatlan, mert biztos, hogy jó kezekben akar tudni titeket.
2010. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Istenem haén lennék ilyen helyzetben a két kezem összetenném! Nekem is fogadott a doki de már nagyon megbántam hisz 80 at elkér és "semmit" nem csinál. Monjduk hkomplikáció van akkor jó hogy ott van, de sztem egy ügyeletes semmivel nem csinál többet mint egy fogadott!

Ha van fogadott szülésznőd, szeritem ügyeletesnél szülj, hisz ahogy az előttem szóló irta ő lesz veled végig!


Sok sikert a szüléshez:)

2010. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az első babánál volt fogadott orvosom, de szinte alig láttam!

A szülésznő volt velem végig.

Most a másodiknál nem fogadok orvost mert mindegyik össze tud varrni a végén:-) Ezért felesleges külön fizetni.

Ha nem lesz az orvosod ott amikor szülsz, szerintem jó az ügyeletes, hacsak nincs olyan doki akivel még véletlenül se szeretnél találkozni!

2010. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az orvosom, akihez járok, már régóta. Hozzá járok terhesgondozásra is, és csak akkor fizetek neki, ha s.o.s-ben kell valami, vagy rendelési időn kívül fogad. A szülésről már beszéltünk, már az elején mondta, hogy nem biztos, h ott tud lenni.
2010. jún. 7. 13:30
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak pár napon múlik a dolog, pont az naptól lesz szabin, mikorra ki vagyok írva.
2010. jún. 7. 13:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Ha csak pár nap és régóta ő az orvosod,akkor miért nem idítja be a szülést?Vagy te nem szeretnéd!Tudom sokan elitélik,de én is így fogok szülni ugyanis az én orvosom is szabira megy!:)Ha csak addig be nem indul!Egyébként júni 16-ra vagyok kiírva és ha nem lesz semmi,akkor 18-án beindítja!Méhszájam már alakul C2100 így azt mondta adokim,hogy minden simán fog menni!:)
2010. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajna nem vállalja a "beindítást". Így remélem, hogy pár nappal hamarabb akar majd kibújni a babám.
2010. jún. 7. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!