Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ennyire fenyeget a...

Tényleg ennyire fenyeget a koraszülés veszélye? Folytatás lent.

Figyelt kérdés
Ma voltam orvosnál, 24 hetes vizsgálaton. A baba szépen fejlődik, minden rendben vele, csakhogy azt mondta a dokim, h. a méhszájam 2100-ra rövidült, és ekkora terhességnél, még a 3000-es méhszáj a "normális". Azt mondta, h. koraszülés veszélye fent áll ebben az esetben. Most már 2 hetente mennem kell vizsgálatra, és a befekvéssel is "ijesztget" a dokim. Tényleg ekkora lenne a baj?
2012. aug. 9. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha a doki azt mondja akkor biztos úgy van.
2012. aug. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem is 2100as értékem volt a 29. héttől! egész nap feküdtem, csak wc-re és fürödni kelhettem fel! a 35. héten megindult a szülés,végül visszatartották, így a 38. héten szültem a kisfiam!

ha az orvosod azt mondta,biztosan úgy van! nagyon vigyázz magatokra!

2012. aug. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon alapos, precíz orvosom van és nálam is ez a helyzet (c2100).Fizikai kímélet van, meg házasélet tiltva, de nem kell feküdnöm egész nap.Nyaralni is "elengedett".Olvastam itt olyat, aki ilyen értékkel 38-40 hétig vitte.


26 hkm

2012. aug. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, h a külső méhszáj nyitva van, nagyobb az esély fertőzésre és igen, nagyobb az esély, h meginduljon a szülés. Nekem 36 hetesen 2000 volt a méhszájam.

2 fiús anyuka

2012. aug. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Amit az orvos mond,azt igenis komolyan kell venni.Pihenni kell nagyon sokat,házaséletet ne éljetek,ezenfelül,pedig,ha azt mondja feküdj be,akkor ne vitatkozz,tedd,amit mond,mert ha ne adj'Isten beindul a szülés ott egyből vissza tudják tartani.Ha az orvos 'ijesztget',akkor már nem poénból teszi,ezt elhiheted.Sajnos nagyobb a fertőzés-és a koraszülés veszélye.Annak pedig nem szeretném felsorolni a hátulütőit.

Nekem 26 hetesen volt c2100,31.héten be is indult a szülés,szerencsére időben beértünk,a dokim intézkedett,már haza nem engedtek,még meg nem született a kislányom bent kellet feküdjek.És a napirend az volt,hogy pisilés-zuhanyzás-max egy nagyon pici séta.Végül 37.héten született a lányom,2720 grammal és 52 centivel.

2012. aug. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Azért itt vannak pozitív példák is...,csak, hogy ne legyél nagyon megrémülve

2012. aug. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket. Igyekszem komolyan venni a tanácsokat, csakhogy nem olyan egyszerű. Van egy 19 hónapos fiam, sok foglakozást, olykor emelést, cipelést igényel. Segítségem nincs, párom mezőgazdasággal foglalkozik, most van a legnagyobb munkája. Ha be kellene feküdnöm, nagyon nehéz lenne, a fiamat nem tudnám elhelyezni. :( Van egy kis fertőzésem is, a doki tegnap Klion hüvelytablettát írt fel, azt kell használnom 10 napig.
2012. aug. 10. 08:47
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy pont a 19 hós fiad ellátása, cipelése miatt 2100as a cervixed?

Pihenj minél többet és ne emelgesd!

Megértelek, hogy nem lenne kire hagynod hetekig a fiad, így fogadd meg a dokid minden tanácsát!

Minden jót!

2 fiús pcos anyuka

2012. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! De igen, valószínű, hogy amiatt. Korábban is mondta az orvosom, h. ne emelgessem a fiamat, és próbálom a lehető legkevesebbet felvenni, de akinek volt ilyen kicsi gyereke, tudja, h. ez sokszor nem kivitelezhető. Nagyon eleven kisfiam van, mire észbe kapok, valahova már fel is mászott, elszalad, futás utána. Ha felveszem, mert be akarom vinni a házba, akkor megfeszíti magát, és minden erejével próbál szabadulni a kezemből. Így a 12 kilóját sokszor 20-25 kilónak érzem. Minden nap bicikliztünk is a szüleimhez, úgy fél órát, lehet azt sem kellet volna.

Most is felkelt az alvásból, és már mászik is az ölembe.

2012. aug. 10. 15:15
 10/15 anonim ***** válasza:

És a szüleid nem tudnak rá vigyázni?

Figyelj,ezt nem lehet lazára venni,amit az orvos mond,azt komolyan kell teljesíteni,mert sajnos fent áll a koraszülés veszélye.

23.héten nekem is c2100-as értékem volt,26.héten meg is is indult a szülés,10 hetet voltam kórházban,végül 36.héten szültem.Valahogy csak meg lehet oldani,ha netán kórházba kerülnél,akkor is kell vigyáznia valakinek a kisfiadra.Ne viccelődj ezzel,mert ha nem folytatsz kímélő életmódot,akkor sajnos beindulhat a szülés.

2012. aug. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!