Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elevit, folsav, magnézium -...

Elevit, folsav, magnézium - szedhetem egyszerre? Az orvosom ellene van a magzatvédő vitaminoknak, de vega is vagyok, és elég egyoldalúan táplálkozom. Szedjek Elevitet?

Figyelt kérdés
2008. máj. 9. 10:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem szedjél.Egyébként nem árt,ha együtt szeded őket,bár Elevit mellett elvileg nem kell folsav.Én még a Normaflort is ajánlanám neked,mert nagyon hasznos.
2008. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Természetesen,csak használsz a vitaminokkal.Én is szedem az Elevitet naponta 1szer,folsav csak az első 3 honapban kell, a magnézium is végig fontos ugyanugy mint az Elevit.Szadjed nyudodtan.Boldog babavárást!26hetes kismama
2008. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És magnéziumból melyik fajtát ajánljátok?
2008. máj. 9. 10:15
 4/17 anonim ***** válasza:
2.valaszolo vagyok.A Magne B6 szedem(2szer2-öt-reggel-este)és nagyon jól érzem magam töle.:)
2008. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja,és az 50szmes dobozt vásárold,mert ugy takarékosabb
2008. máj. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válasz! :-)
2008. máj. 9. 10:19
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Furi, hogy az orvosod ellene van a terhesvitaminoknak, mikor pont ők szokták ajánlani nem véletlenül. Még ha nem is eszel rendesen (ez normálisan táplálkozókra igaz, akik pl hányinger miatt nem tudnak enni rendesen) minden olyan vitamin és ásványi anyag megvan bennük, amik kellenek a babádnak. Nem tudom a vegaság miben merül ki, de jó lenne időnként egy kis fehér husit enned (halat, csirkét, pulykát), mert vannak anyagok, amiket másból nem tudsz pótolni (terhesvitaminból sem) és súlyos rendellenességekkel születhet a babád. Most ő az első, nem te! Én ezen elgondolkodnék a helyedben, majd a szülés után vegáskodsz megint, de most muszáj mindent enned.

Én is Elevitet szedek, plusz folsavat és Magne B6-ot. Az legtöbb orvos szerint pl folsavra nincs szükség külön, pedig csökkenti a nyitott hátgerinc és idegrendszeri fejlődési rendellenességeket. A 12. hétig javasolt szedni. A magnézium az izmokat lazítja, úgyhogy kevésbé fog fájni és szurkálni a hasad, ahogy nő a méhed. Úgyhogy szedd ezeket nyugodtan, a vegaságot pedig gondold át egy pár hónapra.

2008. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az én orvosom is azt mondta ne szedjek semmit! És már egyre többen ellenzik a magzatvédő vitaminokat,azt ajánlják inkább külön szedd a vitaminokat mint igy komplex. Én inkább a Hipp Natalt ajánlanám,csupán gyümölcs zöldség kivonat.
2008. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én például rosszul voltam az Elevittől, nekem nem volt jó.

Persze van több vitaminfajta ami pedig jó. Szerintem ez

emberfüggő, hogy kinek mi a jó! Boldog Babavárást!

2008. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez jó, a doki ellenzi a magzatvédő vitamint. Én orvost váltanék, amennyiben ntem tudja megindokolni, hogy mire alapozza ezt az elhatározását. Ugyanis, a baba majdnem mindent elvesz az anyától. Ergó, ha nem viszel be elegendő vitamint és ásványokat, legyengül a szervezeted, kilukadnak a fogaid, vérszegény is lehetsz (ami a baba oxigén ellátását jelentősen rontja), ezeken kivül számtalan rendellenességnek, betegségnek, esetleg ideg gyengeségnek teszed ki a babádat.


A vegetraianizmussal szerintem semmi hiba. Ismerek olyan anyukát aki sosem evett húst, és egésszésges a gyermeke (lassan iskolás korú). Nem kötelező követni a példáját, de én nem szólnék bele mások étkezési szokásaiba ha nem értek hozzá! Olvastam már olyan kutatásokat amik azt a következtetést vonják le, hogy egyáltalán nem kellene állati fehérjéket (hús, hal, tojás, tej, sajt stb.) ennünk! születésünk pillanatától kezdve.

Teljesen biztos vagyok benne, hogy lehet így is egészségesen táplálkozni és minden létszükséges vitaminhoz, ásványhoz, és tápanyaghoz hozzá lehet jutni. Amennyiben valaki ismeri ennek a módját szerintem nyugodtan csinálhatja.

(a vegetarianizmus nem szimplán azt jelenti, hogy nem esznek húst, sokkal több féle gabonát, zöldséget esznek a vegetáriánusok mint a húsevők. Egyáltalán nem egészségtelen!)


A vitaminokról annyit, hogy az Elevitben annyi a vitamin (kicsit kevesebb is) mint egy átlagos multivitaminban. Ezzel biztosan nem ártasz sem magadnak, sem a babának, viszont emelt szintű ásványi anyagok vannak benne ami szintén egy várandós kismamának nagyon fontos. Én még ezen felül szedek kálciumont (pezsgőtablettát) is. és végig szedtem egy doboz folsavat, annak most járok a végére (5. hónap eleje)


A vérképed alapján az orvosodnak látnia kell majd, ha valami mégis hiányzik, és legkésőbb akkor fogja javasolni valamilyen vitamin/ásvány pótlását. Én nem várnék addig.


Boldog babavárást! (most 18 hetes kismama- már anyuka)

2008. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!