Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet h buta kérdés? Dohányzásról

Lehet h buta kérdés? Dohányzásról

Figyelt kérdés
a legjobb barátnöm terhes most jár a 8 .hétben de sajnos dohányzik bár nem annyit mint azelőtt nagyon féltem!!! volt 7.heti uh-n akkor minden renden volt vert a pici szive és már 10mm volt.az lenne a kérdésem h a pici szive a dohányzás hatására leállhat?ne szurjatok le ilyen buta kérdés miatt de mindig beszélek vele h napi 6-7 szálról csökkentse legyalább 1-re és utánna pedig könnyen lerakhatja szeritem
2012. aug. 10. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A szíve nem áll le, de a keringésében lehetnek zavarok, ahogy a dohányos ember keringésében is: fejletlenebb lehet a tüdeje, gyorsabban öregszik a méhlepény, ennek következménye akár egy koraszülés, kisebb súly, szellemi fejletlenség....

Viszont a barátnőd-ha már dohányzik- ne drasztikusan csökkentse le az adagot, hanem először csak 4-5 szálra, aztán 3-4, aztán 2-3....stb. Odafigyelve, nagy akarattal! Reméljük a baba miatt meg tudja tenni!

2012. aug. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, hogy le is állhat, de jó eséllyel lehet fogyatékos a baba, vagy ha azt megússza, akkor is szervi problémái lehetnek, asztma, epilepszia stb. nagy eséllyel kialakulhat nála, és múltkor olvastam, hogy a leukémiára való hajlam is sokkal nagyobb az ilyen babáknál. Nagy felelőtlenségre vall, ha még a kismamaság idejére se képes letenni a cigit a barátnőd. Az ilyen nő nem érett meg még az anyaságra.
2012. aug. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat koraszülés,kis súlyú baba születik és még sorolhatnám,de az előttem szólók már leírták.Ha felelősségteljes a barátnőd és tényleg akarta ezt a babát,akkor le tudja tenni a cigit.Akaraterő kérdése az egész.Én is dohányoztam,de amint kiderült,hogy babát várok azonnal letettem.Persze volt amikor hiányzott,de olyankor arra gondoltam,hogy végre itt van ez a baba a hasamban és sosem bocsátanám meg magamnak,ha az én felelőtlenségem miatt beteg lenne.(A napokban lesz 2 éves és makk egészséges kislány!)Ezt elmagyarázhatod neki.Sok sikert kívánok neki!
2012. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Mindenki felháborodik amikor azt hallja,hogy egy nő aki évek óta dohányzik terhesen sem tudja abba hagyni.Pedig értelemszerűen belegondolva,aki már egyszer rászokott,annak hihetetlenül erős akarat kell ahhoz,hogy se perc alatt letegye.Nem olyan egyszerű a megszokott életvitelt átrendezni.Maga a terhesség főleg amíg kicsi,és nincs fizikai látvány érzékelés,olyan mintha még nem is létezne...elméletben nem gyakorlatban!!Én 5 hónapos voltam amikor kértem az orvosomat,hogy 1 hétre fektessen be a kismamaosztályra,hogy elkülönülve legyek a dohányos emberektől és le tudjam tenni a cigit.Meglepő módon nem hiányzott,nem voltak "elvonási"tünetek és élveztem az ott látottaskat.Ennek már lassan 9 éve azóta sem nyúltam cigi után,de saját akaratomból,ha megfeszültem volna sem sikerült volna letenni,hiába tudtam,hogy ártok vele a babának.Igazán ezt akkor értettem meg,amikor megszületett,mert akkor már fizikai látvány és érzékelés is társult a lelki kapocs mellé.

Tehát nem lenézni kell,hanem segíteni,mert a cigi az tagadhatatlanul egyfajta DROG!!!!A kismamának is kötelessége megtenni minden tőle telhetőt,de ha csak azt hallja,hogy de ilyen-olyan akkor biztosan nem sikerül.

2012. aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
akkor te ezek szerint 5.honapig ugymond dohányoztál?csak ugy érdekel ?
2012. aug. 10. 09:00
 6/9 A kérdező kommentje:
de a lényeg hogy sikerült és egy gyönyörű gyermeknek adtál életet remélem büszke vagy magadra h képes voltál letnni gratulálok
2012. aug. 10. 09:01
 7/9 anonim ***** válasza:
08:58 Igenis felelőtlenség, akármit mondasz. Ha egy nő nem akarja vagy nem tudja letenni a cigit, akkor ne vállaljon gyereket. Persze, hogy nem lehet egyik napról a másikra letenni, de akkor úgy kellene, hogy előbb leszoksz, és utána vállalsz gyereket, amikor már nincs annyi méreganyag a szervezetedben és nem is viszel be újabbakat.
2012. aug. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én annyira kitudok akadni ezeken a kérdéseken.Nem feléd irányúl hanem ez a barátnődnek szól.Szóval ha szeretné hogy a babája világ életében beteg legyen:asztma,érrendszeri betegség,esetleg koraszülöttség stbstb.....

Akkor szívja nyugodtan.Nincs olyan aki ne tudná letenni terhesség alatt,csak olyan van aki nem gondol bele,hogy ezzel mit árt a babájának.Az pedig nem érett az anyaságra.Hallani olyanról hogy ,,dohányoztam és mégsem lett beteg a babám"

Az az anyuka tegye össze a 2 kezét és adjon hálát istennek,de semmi nem garantálja hogy a késöbbiekben,felnőtt korára nem e lesz valami betegsége.

Szóval tegye le minnél elöbb ha egy egészséges baba anyukája szeretne lenni!!!!!!!!


Üdv egy szülésznő.

2012. aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen 5 hónapig dohányoztam.De,mint írtam letenni nem olyan egyszerű,de kértem segítséget hozzá!És ez az első lépés!akárki akármit is mondjon.!!

3850g-os kislányt szültem makk egészségesen és hála az égnek a mai napig náthát,ovis megfázást leszámítva,nem beteg gyermek!

A kisfiam akivel már rég nem dohányoztam 2800 g-al született..de ő is teljesen egészséges!

2012. aug. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!