Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként dolgozni július 1...

Kismamaként dolgozni július 1 után?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy 9 hetes kismama vagyok és most kaptam egy állásajánlatot. Mindenképp szeretném elfogadni mert szükségem lenne rá, de nem szeretném elmondani hogy babát várok. Ennek milyen következményei lehetnek? Azt hallottam hogy az új törvény szerint kötelező szólni, mi történik ha ezt mégse teszem meg?

Köszönöm


2012. aug. 10. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nem teszed akkor kirúgnak, ha megteszed akkor meg nem biztos hogy felvesznek. szerintem jobb nyílt lapokkal játszani mint nagyot nézni utána
2012. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
sztem annyi történhet, hogy ha a próbaidő alatt rájönnek, hogy terhes vagy, kirúgnak. ha meg nem, akkor lehet, hogy nem fog szeretni a főnök
2012. aug. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom addig titkolni ameddig csak tudom, mer akármennyi biztositott idő jól jön nekem, mert nemsok hiányzik a gyedhez. Tehát nem perelhet be ha kiderül h én végig tudtam a babáról?
2012. aug. 10. 11:32
 4/9 anonim ***** válasza:
miért perelne be? én is elfogadnám, a gyermekem mindennél fontosabb
2012. aug. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske :)
2012. aug. 10. 12:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sem mondanám el a helyedben.
2012. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel próbaidőn leszel, a felmondási védelem egyébként sem illet meg. 12.hétig nem vagy köteles elmondani, hiszen addig még semmi sem biztos. Persze munkavállalóként együttműködési kötelezettséged van, így 13-14 hetesen el kell mondanod. Ha a szülésig tudsz és akarsz is dolgozni, meg fogja érni nekik megtartani téged, amíg lehet, max nem várnak vissza
2012. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem illet felmondási védelem, egyébként ha betudja bizonyítani, hogy tudtál róla és szándékosan elhallgattad akkor beperelhet..márpedig ha olyan akkor bebizonyítja mert gondolom kiskönyved már van amin kapásból van egy dátum,hogy mikor állították ki stb...


Azon kívűl, biztosan lesz olyan tapasztalt anyuka vagy néni aki kiszúrja hogy terhes vagy..Én 6 hetes terhes voltam mikor a 4 gyerekes kolleganőm odajött, a folyosón ugye terhes vagy..(még én is csak 2-3 napja tudtam)pedig nekem semmi de semmi terhes tünetem nincs...


9hkm

2012. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is anyukám kiszúrta 7hetesen,pedig semmi tünetem nem volt.Hát ha nem mondod el,abból később lehet balhé.Ha elmondod,lehet nem vesznek fel.:S
2012. aug. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!