Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes korban rácsavarodhat...

25 hetes korban rácsavarodhat a baba nyakára a köldökzsinór annyira, hogy belehaljon?

Figyelt kérdés
Állandóan aggódom, mert az utóbbi 2-3 napban kb nulla az amennyit a pöttöm mozog. Tegnap is hosszas rázogatások és bökdösések után volt hajlandó megmoccanni. Én meg eléggé agresszíven alszom, vagy is állandóan forgolódok, amihez azért hasizmot is használok néha. És most az motoszkál a fejemben, amit itt olvastam, hogy ha a kismama nyújtózkodik, akkor a baba nyakán megfeszülhet az odacsavarodott köldökzsinór, és elég veszélyes. Én egy baromságnak tartottam ezt, de most kicsit még is csak elhiszem, és aggódom! :(

2012. aug. 13. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ebben a korban a babák elég intenzíven mozognak. Hallottam már olyat, hogy emiatt halva született baba, de ő időre jött. Ha jól tudom, ez 6 hós környékén probléma, mert minél nagyobb a baba, annál kevesebb a hely és könnyebb bele csavarodni, ilyenkor a nyújtózkodás minden formáját el kell felejteni. Ha nyugtalan vagy emiatt, menj el az orvosodhoz vagy beszélj a védőnőddel, ők valószínűleg többet tudnak erről a kérdésről.
2012. aug. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
17-én töltöm a 6. hónapot. :( És ha orvoshoz megyek, ő mit tesz? Felír nyútjózkodás-gátlót? :) Eléggé aggódom, és két hét múlva repülünk haza Mo.ra, addig ki kéne bírnom orvos nélkül.... De lehet, nem fogom és inkább bemegyek ügyeletre itt, akármilyen ócska is az ellátás (apuka a váróban dohányzik pl...)
2012. aug. 13. 11:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Abba még egy baba sem halt bele, hogy rátekeredett a zsinór, szinte mindennapos jelenség, és sokan igy is születnek.

A bajt az okozza, ha megcsomózza és ezzel elzárja a véráram útját és megfullad.

Ha aggodalmad van menj el az orvosodhoz, hogy nem mozog a baba, nézzétek meg hány eres a köldökzsinór, és csináljon áramlásvizsgálatot is, de mielőbb, akár most, ezt még a rendelő intézetekben is előre veszik.

2012. aug. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A baba saját magának tekeri rá ahogy játszik és forgolódik.nem azért mert nyujtozkodsz.nekünk is a 24hét környékén ugy volt a köldökzsinor a nyakán mint egy sál.én is megilyedtem,de mondta az uhs néni hogy nagyon nagyon ritka hogy ez gondot okozzon.myugodj meg a babának a nyugi kell.boldog babavárást

Üdv 32+6hkm

2012. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mint az utolsó válaszolónál, nálam is hasonló volt a helyzet. 26 hetesen voltunk 4D-n, úgy fonta körbe a kis nyakát a zsinór, mint egy ékes nyaklánc. akkor megkérdeztem a dokit, hogy de ugye nem lesz baj? azt válaszolta, hogy ha történik is valami, akkor sem tudok benyúlni és leszedni róla, jobbat még nem találtak ki ennél. és hogy bár nagyon bele tudnak gabalyodni, ugyanúgy ki is tekerednek belőle. ezután nekem is hetekig a legnagyobb félelmem volt, ha nem mozgott a babám, hogy lehet, hogy ezért.. 2 hete voltunk megint 4D-n, ott már nem volt a nyakán. ne aggódj! a lényeg, hogy mozogjon. néha az én kisfiam is egész nap alszik, csak akkor érzem, hogy fészkelődik, amikor ráteszem a pocimra a kezem. van ilyen is, meg olyan is, amikor egész nap meg sem áll. nekik is vannak aktívabb és passzívabb napjaik, lehet fáradtabb napjait éli épp :) persze, ha akarsz menj be a kórházba, de én előtte innék egy kávét, ennék valami csokit, várnék.. aztán ha semmi, akkor irány az ügyelet. ja és visszatérve, az orvosom azt is mondta, hogy ez egy badarság, hogy a nyújtózkodástól megfeszül, mert a köldökzsinór egy rugó-szerű valami.

no para!!!

34 hkm

2012. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én babámnak a kezére, lábára tekeredett, s elszorult. 36 hetesen született halva.

Ha aggódsz menj orvoshoz!!!!

2012. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta megmozdult, de csak immel-ámmal. Nem olyan, mint szokott lenni. :( Nem hiszem el, hogy annyit nőtt két hét alatt, hogy ennyire lecsökkenjen az aktivitása. Holnap az első az lesz, hogy csináltatunk egy UH-t. Pénteken kellett volna mennünk, de én nem akarok addig várni. Már ma kellett volna mennünk, de most nincs az az emberke, aki szokta csinálni, csak holnap. Remélem nincs semmi baj! Szurkoljatok nekem, jó?
2012. aug. 13. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!