Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell ennyit parázni a...

Miért kell ennyit parázni a pocak nagyságán? Nem értem! Már rám hozzák a frászt!

Figyelt kérdés

Miért terjedtek el ennyire a "kicsi a pocakom x hetesen?" "vagy épp nagy?" kérdések? A frászt hozza rám már mindenki.

Már én is állandóan a hasamat nézegetem, hogy mennyire normális az enyém? Nekem már most 14hetesen elég nagy, de kezdem magam rosszul érezni, amiért állandóan megy itt a pocakhasonlítgatás!

De hiszen ez színtiszta genetika, kinek milyen nagy, vagy épp kicsi, nem?! Nem vagyunk egyformák. mire jó ez? Most ha valaki azt írja, "túl nagy", akkor mi van? Orvos ő? Esetleg mi alapján ítél, hogy túl nagy vagy kicsi?

Egyáltalán minek ide kiírni ilyen buta kérdéseket, aminek se füle, se farka, mert egyszerűen nincs rá helyes válasz!


2012. aug. 13. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azert amikor 17 hetes terhesen meg lapos hasam volt, persze h elgondolkodtam, normalis-e. Föleg h vekony testalkatu vagyok. De anyukamnak is csak feidöben kezdett latszani, valoban genetika. Van, aki nem anyukajat kerdezi meg, hanem itt az oldalon, szerintem ezzel nincs semmi gond.
2012. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig azt mondja a sok "okos", hogy 27 heteshez képest, túl nagy már most a hasam. Meg, hogy ő ekkorával ment szülni. Nem vagyunk egyformák, mindenki más, a hülyékkel nem kell foglalkozni. Boldog Babavárást! :-)
2012. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1.értem, de hiszen itt úgyis mindenki csak a saját szemszögéből mondja el a dolgokat, nem orvosi vélemények.

Egyébként ok., értem én, hogy miről írsz, csak nem értem valaki feleslegesen miért paráztatja magát idegenek véleményével.

Én próbálom boldogan megélni a terhességemet, akár nagy a pocim, akár nem, de ha feljövök ide, összezavarodok az ilyen kérdések láttán, főleg amikor azt írják rá, hogy "tényleg túl nagy-kicsi". Honnan veszi?

Amiket szeretek, azok a tippelős kérdések, azok aranyosak, meg nem panaszkodnak a kismamák, hanem boldogok!

Köszi mindkettőtök válaszát! Szintén boldog babavárást kívánok!

2012. aug. 13. 16:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 27 hetes vagyok, a pocakomra mindenki azt mondja, nagyon nagy és a végére nagyon nagy terhem lesz (hatalmas pocak).

Engem nem érdekel, ki mit mond, az se érdekel, ha valóban nagy. Azt szoktam erre mondani, ha bárki is mond rá valamit: engem nem érdekel, milyen, a lényeg az, hogy a kicsi rendesen fejlődjön és nőjön benne, a többi nem számít.

2012. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első babával nagyon kicsi pocakom volt, még 7 hónapos terhesen is el tudtam volna titkolni, ha akarom.

A második babával viszont már 15 hetesen látszott, hogy babát várok, 28-30 hetesen már nagyobb volt a pocakom, mint az elsővel szüléskor:)

Úgyhogy abszolút nem lehet rámondani egy pocakra, hogy az nagy vagy éppen kicsi, minden terhesség más. Ne izgasd ezen magad:)

2012. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az is hozzátartozik még, hogy az első baba a pici pocakból 3460-al bújt elő, a második meg az óriási pocakból 3090g-al:D
2012. aug. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

azért írnak ki buta kérdéseket, mert LUSTÁK az emberek utána olvasni. Néha nekem is el megy emiatt a kedvem a rovat olvasgatásától... pl.


"Kismamik, akik sokat masztiztak miylen nemű gyerekük született?"


vagy,


"LEhet hogy terhes vagyok?"


vagy,


"Nem mozog egy ideje a baba, baj van? -van már 1 gyereke..."


Ez a pocakolás meg.. na igen. Függ: adottságok, vékonye vagy vastag az illető, sportolt-e valaha. -ha pl. hobbi szinten távfutó az anyuka akkor erős a hasizma, és kevébé enged a súly alatt. Nahát...


Jah, meg a 65ször feltett kérdések... arra is lusták az emberek hogy megnézzék jött e már hasonló pl. terhes vagyok-e kérdés, és esetleg megnézni a már kiírtat... hátha kiderül valami... nem. rohadtul fel kell tenni a személyre szabott terhes -e kérdést...


ne foglalkozz a pocakos kerdesekkel... a doki úgyis jobban tudja mint itt bármelyikünk...

2012. aug. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt!!


Nekem anyukám hajtogatja, hogy milyen nagy a pocakom, mutatja másoknak is, hogy ugye, milyen nagy?!

Az őrületbe kerget vele.


Mindenkinek akkora a hasa, amekkora és tényleg az a lényeg, hogy a baba rendesen fejlődjön és egészséges legyen!!!


Nekem volt hasam terhességem előtt is, gondolom emiatt is lehet nagyobb, mint amekkorának lennie "kell(ene)".

Én nem foglalkozom ezzel.

2012. aug. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi csajok! Igazatok van, nem is fogom többé idegesíteni magam ezen, inkább el sem olvasom az olyan kérdéseket, és kész! Hiányzik az nekem, hogy én is a végére ezen a pocakméret dolgon agyaljak?!:)

sok egészséget mindenkinek, meg persze a babáknak is :)

2012. aug. 13. 19:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Hm,nekem ma mondták pont reggel elsőnek hogy mekkora hasam van,nemtán ikrek???!!! Kicsit rosszul esett,pedig biztos lesz még pár ilyen beszólás,majd csak hozzászokok.24 hkm
2012. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!