Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A tgyást igánylő lapot csak...

A tgyást igánylő lapot csak szülés után adhatjuk be? Előbb nem lehet?

Figyelt kérdés

azt tudom, hogy a szülést megelőzően 28nappal már el lehet menni tgyásra csak az igénylőlapot a szülés után tudjuk csak beadni nem???mert kell a gyerkőc tajszáma...


vagy be lehet adni már szülés előtt is a papírt?

azt is tudom, hogy nem küldik azonnal a tgyást és csak szülés után küldik majd visszamenőleg az előző havit is, így 2 havit kapunk majd egyszerre...


nov 15 re vagyok kiírva, ha novemberben adjuk be a papírt akkor január előtt nem is számíthatok pénzre, ami nem lenne jó, főleg karácsony előtt...:(


Ezért ha van lehetőségem, akkor beadnám minnél előbb a papírokat, hogy legalább decemberben küldneken majd valamit


segítsetek légyszi!


2009. júl. 22. 11:24
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]


itt egy igénylőlap...

2009. júl. 22. 11:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Az igénylőlapot be lehet adni a gyerek születése előtt is, nem kérik feltétlenül a gyerek TAJ számát, viszont vidd magaddal a terhes kiskönyved, mert azt kérik.

Én abban nem vagyok biztos, hogy január előtt nem fogsz pénzt kapni. Ha 15.-én szülsz és amint megvan a szül. anyakönyvi kivonat elmentek az OEP-be akkor már december elején kaphatsz pénzt, ha nem is elsején, de még karácsony előtt.

2009. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm én is halottam valami ilyesmit, hogy hamarabb is be lehet adni a papírt, gondolom majd csak ki kell egészíteni a szülés után a tajszámot meg ami még kell nekik
2009. júl. 23. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!