Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukorvizsgálatnál...

Terheléses cukorvizsgálatnál a két órás 7,82-es érték mennyire magas?

Figyelt kérdés

25 hetes kismama vagyok. Ma kaptam meg a terheléses cukorvizsgálat eredményét. Az éhgyomri 5,18 lett, a 2 órás 7,82.3,8-5,8-ig van a ref. tartomány. Ez mennyire magas? Mire számíthatok? Úgy látom, kórházanként változó, hogy milyen eredménnyel fogják diétára a kismamákat. Én Tatabányán voltam.

Köszi a válaszokat!


2009. júl. 22. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában 7 felett már diétára fognak, 2 hetente kell menni dietetikára, de semmi extra. Ezzel még nem kell félned.

A babának az a káros, ha tartósan magas a cukrod, ilyen meg nem lesz, ha odafigyelsz, hogy mit eszel.

2009. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Igazából azért is aggaszt, mert eddig is odafigyeltem az étrendemre. Eddig összesen 2 kilót híztam. Az a legfontosabb, hogy a babának ne legyen semmi baja.
2009. júl. 22. 12:14
 3/3 anonim ***** válasza:

3,8-5,8 a ref. tartomány, ahogy írtad, ehhez képest a 7,82 az nagyon magas.

Valószínű megismétlik mégegyszer a vizsgálatot, és aztán eldöntik a diétádat.

2009. júl. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!