Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsi gyerekkel segítség...

Kicsi gyerekkel segítség nélkül veszélyeztetett terhesként? Volt már valaki így? Hogyan oldottátok meg? Babám 1 éves.

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 18:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Húha, ez elég húzós! De nagyon keveset árultál el ahhoz, hogy segíthessünk! Először is, miért vagy veszélyeztetett? Másodszor: tervezett baba, vagy "besikerült"? Egy éves gyermeked milyen típusú baba? Nyugodt, jól alvó, feltalálja már magát a játékokkal vagy inkább folyton Téged nyúz és nem tud egyedül ellenni? Férjed/Párod? (Van?) Ha igen, a munka miatt nem tud segíteni? Család? Rokonok? Barátok? Senki? Kicsit részletezd!
2012. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tervezett baba igen, még nagyon az elején vagyok. Van párom, csak egész nap dolgozik. Babám alapvetően nyugodt, jó alvó, csak most kezd járni, mindig vezetgetni kell, meg emelgetni, foglalkozni vele.
2012. aug. 15. 18:37
 3/18 anonim ***** válasza:
De miért vagy veszélyeztetett?
2012. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mert lombik baba.
2012. aug. 15. 18:39
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
De akkor ezek szerint Te tudtad előre a lombik miatt, hogy veszélyeztetett leszel, igaz? Ahogyan azt is, hogy a Párod nem tud majd melletted lenni. Innentől már csak annyit szeretnék kérdezni, hogy akkor miért nem vártatok még egy picit?:( Szerintem 1 éves baba mellé még nem kellene bevállalni egy másikat, pláne ha az ember tudja, hogy magára marad a feladattal! Anyának lenni csodálatos érzés természetesen, ez egyáltalán nem teher! Nekem is 1 éves a lányom, főiskolát végzek mellette és dolgozom, nem sok segítségem van, a Párom a legnagyobb segítségem, az Ő szülei ill. Nagymamája vigyáz néha a lányunkra 1-1 órára. De semmi több és nekem még így is nehéz! Én el sem tudnám képzelni most, hogy két gyereket neveljek, nekem nem menne! Szerintem megvárhattátok volna míg a másik picike ovis nem lesz! De ha már így alakult, akkor egyedül kell megbirkóznod a feladattal. Esetleg az interneten keresztül megismerkedhetnél más várandós kismamákkal a közeletekben, akikkel esetleg összejárhattok, babázhattok együtt!
2012. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én két kicsivel vagyok itthon és rettegek, hogy akármikor megindulhat a szülés. Már a 2. babánál kinyílt a méhszájam 2100-re. Most a 3. babánál már a 23. héten ennyi. Semmi segítségem nincs, párom 20 után jár haza.

Félek.

Tervezett gyerekek

3,5 éves, 1,5 éves és 23. hetes kismama vagyok, aki már a kora miatt is veszélyeztetett

2012. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi! Azért vállaltuk be most, mert munka mellett nem lehet lombikozni, gyakorlatilag lehetetlen minden 2. nap vizsgálatokra járni. Elméletileg véd a törvény, de gyakorlatilag nem. A párom munkája meg nem lesz kevesebb, a lombik pedig nem olcsó dolog :(

És azért nem vártunk még 1 évet, mert nem voltunk biztosak benne, h rövid idő alatt sikerül és nem akartunk kifutni.

Hát kb ezek miatt vállaltuk most.

2012. aug. 15. 18:51
 8/18 A kérdező kommentje:

6. válaszoló, neked sem lehet könnyű :( Reméljük, nem lesz semmi gond!

Én is így gondolom, h az, hogy a párom sokat dolgozik, nem ok arra, h egyke gyerekünk legyen.

2012. aug. 15. 18:52
 9/18 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem pártoltam az egykeséget! Csak szerintem nem feltétlenül baj az, ha két gyermekvállalás között eltelik néhány év. Minden gyermek igényli a foglalkozást, de a korának megfelelően. Én személy szerint nem tudnék annyit foglalkozni az akkor már (feltételesen) két éves gyermekemmel, mint amennyit az újszülött gyermekem igényel és fordítva. Hiszen nem lehet tudni, hogy milyen baba lesz, lehet, hogy sosem akar majd aludni vagy épp sírós lesz, nyűgös ... stb. és segítség nélkül ettől egy gyerek mellett is kimerül egy nő, de ha még több gyermek is van a háznál, ők ugyanúgy igénylik a törődést, pláne ha picik és szerintem amikor az ember alig áll a lábán, de ott van még a háztartás, a főzés, a pici baba, már nem olyan nagy örömmel megy le az idősebbel a játszótérre, vagy akárhová máshová. :) De ez csak az én véleményem, szerintem én nem tudnék helyt állni két pici gyerekkel, segítség nélkül. De ha Ti úgy érzitek, hogy Nektek ez menni fog és Ti mindegyikükkel tudtok annyit foglalkozni amennyit kell akkor én csak sok sikert és nagyon boldog babázós perceket tudok kívánni! :)
2012. aug. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kedves tőled :)

Sajnos a lombik miatt nem lehet akármikor gyerekünk és tesót mindenképp szeretnénk, ezért van így. Megpróbálok majd minél jobban helyt állni ebben a nehéz időszakban, h szép gyerekkoruk legyen! Csak a terhesség miatt aggódom :S

2012. aug. 15. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!