Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha veszélyeztetett terhesként...

Ha veszélyeztetett terhesként ki írnának, akkor is kirúgnának, kirúghatnának próbaidő alatt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 11:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt sajnos igen. Ott bármikor.
2011. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hiszen akkor indoklás nélkül elbocsátható vagy.
2011. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Mennyi a próbaidőd? Próbáld kihúzni és csak utána táppénzre menni.
2011. okt. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ki bizony. A próbaidő alatt nem él a felmondási védelem.
2011. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%
Veszélyeztetett terhesként gondolom táppénzen van. Táppénz alatt is ki lehet rúgni valakit a próbaidő alatt? Ez nem kivétel véletlenül? Nem kukacoskodni akarok, csak a saját logikám alapján így védettnek kellene lennie.
2011. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kivétel. Akár terhes akár táppénzen van, akár a kettő kombinációja, a felmondási védelem egyik szempontból sem él a próbaidő alatt. Sajnos logika ide oda, a törvény egyértelmű:S
2011. okt. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
13:27 vagyok. Hát ez tényleg gáz, azt gondoltam, legalább betegség alatt védettséget ad a törvény.
2011. okt. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg igazad van. Ezt találtam a neten: # a határozott idejű munkaviszony akkor is megszűnik a kikötött időtartam lejártával, ha táppénzen van a dolgozó.

# Ugyanez vonatkozik a próbaidőre is, ha az egyéb feltételek fennállnak próbaidő alatt is el lehet menteni táppénzre, azonban védettséget nem élvez a dolgozó, a próbaidő alatt indokolás nélkül bármikor megszüntethetik a munkaviszonyát.

2011. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor sajnos jól tudtam.Én szeptember 7ttel kezdtem a meót, amikor is már terhes voltam csak nem tudtam róla. :)Dec.7ig kell kihúznom, de nehéz.Sok a rosszul lét, emelgetni kell és nem mindig tudom kihúzni magam alóla. :( A szerződésem pedig igen hülyén van megfogalmazva, ugyanis szerepel benne h határozatlan idejű munkaszerzősé, de próbaidő megállapítás is van benne szept7-dec7ig.Ez így kicsit magas nekem.
2011. okt. 5. 17:24
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Attól, hogy határozatlan idejű a munkaviszony, még kiköthetnek próbaidőt, ez jogszerű.
2011. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!