Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogyan mondtátok el szüleit...

Ti hogyan mondtátok el szüleiteknek hogy baba lesz?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy mondjam meg szüleimnek és hogyan a párom szüleinek. Ti hogyan mondtátok meg? Valami javaslatot kérnék.
2012. aug. 16. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:

annyira be voltam sózva, mikor megláttam a pozi tesztet, hogy miután páromnak elmondtam egyből hívtam Édesanyámat :)

párom anyukájának ő mondta meg, szerintem az az ő tisztsége. de ha most újra elmondhatnám nekik, akkor összehívnám őket és ketten együtt mondanánk el nekik a nagy hírt :)

2012. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám látta rajtam!:)

De tényleg! Pozi teszt után mentem haza és már az ajtóban rákérdezett,hogy mi van csak nem babá lesz?:)

Anyósom meg emlékszem,hogy nagyon pakolt és magyarázott valamit, mi meg ott vártunk a férjemmel a pillanatra,hogy elmondhassuk. De csak pakolt tovább, erre férjem odaszólt,hogy hé nagyi, nem hagynád abba!:)

Ránk nézett és sírva fakadt!

2012. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem szoktak mindig mondogatni valamit, ami a gyerekkorodra vagy gyereknevelésre vonatkozik? Mert abba bele lehetne szőni a bejelentést.

Azért kérdezem, mert anyukám és apukám mindig azt mondta, hogy "hát tudod lányom, kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond".

Mikor bejelentettem neki, csak annyit mondtam, hogy "Anyu-Apu, van egy kis gondom". :)

Egyből tudták mire gondolok, és mellette legalább nem csak örültek, hanem jót nevettek is.


A sógornőm meg vett egy kis idézetes könyvet a szüleinek, ami a nagyszülőségről szólt, és beleírta nekik, hogy az aprócska pocakban lévő ... hetes unokátoktól szeretettel.

2012. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyóséknak úgy mondtuk el, hogy "Itt egy fotó, amit együtt csináltunk", és odaadtuk az ultrahangos képet. :)
2012. aug. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elsőt nem kellett mondani, mert sajnos volt egy autóbalesetünk és így gyorsan megtudta mindenki.


A másodikat anyunak már akkor mondtam amikor még nem teszteltem, apuéknak8 külön élnek) épp kapóra jött egy családi ünnep, és a férjem felállt pezsgőbontáskor (mindig ő szokta bontani) és annyit mondott, hogy az ünnepelt mellett igyunk a legkisebb unoka egészségére is. Férjemnek csak az anyukája él, őt meghívtuk egy hétvégi ebédre (gyakran szoktuk) és akkor mondtuk el, hogy lesz még egy unokája.

2012. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én elmondtam ahogy van (" terhes vagyok") Anyám köpni nyelni nem tudot. De sajnos ez a terhesség a 10 héten elhalt :(
2012. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Szintén családi ünnep: Felvettem a kedvenc terhesblúzomat, amit az első kisfiammal hordtam, szép is volt és kényelmes is, épp gömbölyödő pocakomat viszont szépen leplezte. Nagypofájú sógornőm ebéd közben megjegyezte, hogy na most jó sokat ehetsz nem látszik, takarja a ruhád. Én csak mosolyogtam. Pohárköszöntő után a párom is szót kért és bejelentette a hírt, hogy ismét kisbabánk lesz. Az említett sógornőm majdnem kiköpte a pezsgőt meglepetésében :D
2012. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát nehezen... Annak ellenére, hogy 2 éve házasok vagyunk, anyukám nagyon ellenezte, hogy babánk legyen. Mikor pozitív lett a teszt, párom annyira örült, hogy rögtön felhívta az anyukáját és elújságolta a nagy hírt. Az én anyum csak akkor tudta meg, amikor elmentünk a 6. héten ultrahangra. Azt is úgy, hogy félrevonta a férjem, amíg én mással csevegtem és kihúzta belőle. Eleinte csúnyán nézett, de azóta már bevásárolt babaholmikból, megvette a gyerek egész ruhatárát kb fél éves koráig. :)


Szerintem engedd, hogy párod mondja el a szüleinek. Ha tőlük kevésbé tartasz, akkor előbb mondjátok el nekik, és ebből meríts erőt, és legközelebb meg a te szüleidnek mondjátok el. És feltétlenül legyen ott a párod és persze te is vele!


Gratulálok a babához!


26 h km

2012. aug. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy kb 60km-re vannak szüleim és nálam is ellenezték a kapcsolatot. Sőt az se tetszett anyámnak hogy ilyen messzire költöztem. Kb már 1,5-2 éve nem láttam őket. Ritán beszélek velük. Ha hívom akkor mindig csak a vita van. Pároméknál ott könnyebb lesz elmondani mert sokkal jobban kijövök anyósommal mint anyámmal.
2012. aug. 16. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!