Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Október elején fogok szülni,...

Október elején fogok szülni, írnátok nekem konkrét listát, hogy mit rakjak össze a kórházi csomagomba?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

• Terheskönyv + Orvosi papírok, leletek

• Személyes iratok, igazolványok, házassági anyakönyvi kivonat (apasági nyilatkozat, ha nem vagytok házasok)

• 3 db hálóing elől gombos vagy ha mást szeretsz, akkor azt (pl. pizsi)

• papucs (kórházba esetleg kettő is – egy a zuhanyzáshoz, egy a sétáláshoz)

• 1 db köntös

• TENA vastag betét

• mellszívó, bár van kórház ahol adnak, van ahol nem is engedik

• 3 db szoptatós melltartó vagy sima melltartó, mert valakinek az is jó

• melltartóbetét

• szüléshez ásványvíz és szőlőcukor (ezt nem minden kórházban engedik bevinni szüléshez)

• fényképezőgép

• 2 csomag eldobható bugyi

• 2 db törölköző

• a kórházban sok-sok ásványvíz legyen nálad, sokat kell inni, és sok lesz a tejcsi

• rágcsálnivaló, keksz (kórházi koszt …pffff…)

• fürdőszivacs (könnyebb ezzel fürdeni, mert így nem érsz hozzá a fájó, kritikus részekhez….)

• fogkefe, fogkrém, tusfürdő (illatmentes, hogy ne zavarja a babát – esetleg intim mosakodó gél)

• hajgumi, fésű

• esetleg mellbimbóápoló krém (ha érzékennyé válik a bimbó)

• bimbóvédő (csak ha baj van a szopizással)

• intim törlőkendő

• papír zsebkendő, WC papír, Domestos törlőkendő

• evőeszköz, szalvéta, pohár vagy bögre, esetleg műanyag tányér

• esetleg toll, papír – ha kihagy az agyad, inkább jegyzetelj :)

• babának eldobható pelus, popsitörlő, popsikrém, esetleg textilpelus is

• hazajövetelkor ruha a babának és a mamának (ezeket érdemes előre elkészíteni egy csomagban, hogy apa tudja, mit kell behoznia majd a kórházba)

• takaró a babának (szintén hazajövetelkor)

• hajgumi, aprópénz, mobil+töltő


De rákérdezhetsz az adott kórházban, hogy mit ajánlanak bevinni.

2012. aug. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

a lista teljesen jó de....

nálunk isteni volt a kaja bent és figyeltek arra is h a babások ne kapjanak tiltott ételt

finom és pont elég is volt az adag


Kútvölgyi és a Szent Imre

2012. aug. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Annyit fűznék csak az 1. válaszoló tökéletes listájához,hogy érdeklődj a kórházban,hogy a bab saját,vagy "kincstári"cuccban van-e bent.Én az Istvánban szültem(és fogok szeptemberben is),ott az első perctől a saját ruháiban van a kicsi(plusz kell neki kis,takaró,a feje alá textil pelenka,és a fürdetéshez kifogó)és mi is(vajúdni is saját hálóingben kell).
2012. aug. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
A 3.vagyok.Kicsit siettem.Bab=baba.Bocsi!2gyerekes+34hkm
2012. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha sima szülés a vége akkor esetleg aranyérkrém, ha meg császár akkor szívószál a pohárba...
2012. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én tavaly szeptember legvégén szültem, október elején jöttünk ki a kórházból. Az első válaszoló tökéletesen leírt mindent, nem is csatolnék hozzá semmit, csak elmesélném, én hogy jártam. Mivel már jó előre összekészítettem a csomagomat, meg a babáét is, amit apa a kijövetel előtti nap behoz, így én is abban a bajban voltam, hogy nem tudtam mit készítsek a babacsomagba ruhának, hisz nem tudtam, milyen idő lesz. Na, tettem vékonyabb- vastagabb bodit, rövid, hosszú ujjút, és rugdalódzót is több félét, hogy majd a csecsemős nővérke kiválasztja, melyiket adja rá. Nos, jelzem, hogy a csecsemős nővérke nem válogatott. Bár kellemes őszi idő volt, (volt vagy 25 fok, mi rövid ujjúba, és rövid naciban voltunk) a nővérke minden létező ruhát ráadott,amit talált.egy rövid,és egy hosszú ujjú body, egy vékonyabb rugdalózó, és egy vastag, termó anyag rugdalózó...azt hittem rosszul látok, mikoritthon vetkőztettem, és még mindég ruha, még mindig ruha... tanácsolnám, hogy ne tegyél mindent a táskába, vagy hozzátartozó készítse be, mikor beviszi, előtte (legalább csak a kis ruhákat), vagy hívd fel a nővérke figyelmét, h több szerelés is van benne. Tudom a babákat jobban fel kell öltöztetni, na de ennyire...
2012. aug. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló vagyok,az utolsó válaszolónak:ez is kórházfüggő,mert pl.a Szt. Istvánban Te magad öltözteted fel a babát a hazahozatalra is(nincs is csecsemőosztály),ergo azt adsz rá,amit jónak látsz.Ezért is írtam,hogy érdeklődjön a kérdező a kórházban,ott hogyan mennek a dolgok.
2012. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szanka ***** válasza:
ez jóó :)
2012. aug. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!