Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2012. október 23. vagyok...

2012. október 23. vagyok kiírva.2012. Júliustól elmennék táppénzre. Ilyenkor rögtön táppénzt kapok, vagy az első 15 nap betegszabi lesz?

Figyelt kérdés
2012. máj. 30. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen kód kerül a táppénzes papírodra. Először én elmentem a háziorvoshoz hogy írjon ki náthával például, majd miután az letelt, rögtön átmentem a terhesgondozóba, és így.
2012. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mond meg a nőgyógyászodnak, hogy táppénzre szeretnél menni, és kérj tőle egy veszélyeztetett terhességről szóló igazolást. Azzal kiír a háziorvos, nem kell magyarázkodni és az első naptól táppénzt fogsz kapni.
2012. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy most már a terhesség (veszélyeztetett terhesség) miatti táppénzre már nem vonatkozik a 15 nap betegszabi, ergo ha így vesz fel a doki, akkor igen, rögtön táppénz.

De: nálam úgy van, hogy a nőgyogyim írja a javaslatot (azon veszélyeztetett terhesség van megjelölve, de már az elején kérdezte, hogy meddig szeretnék dolgozni) és azzal megyek a körzetimhez, hogy írjon táppénzes papírt. Azt neki le kell adni, mert ő azzal igazolja. Én kihasználtam az évben már jócskán a 15 napomat, mert az elején rengeteget voltam beteg (tényleg beteg), de ha nem lettem volna, akkor a háziorvosommal tuti meg tudtam volna beszélni, hogy az első két hétre valami betegséggel vegyen fel, utána a kismama táppénz.

Ha nálad is így van, és jóban vagy a házidokiddal, akkor kérdezz rá, hogy hogy lehet megoldani.

2012. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Terhesség esetén már nincs betegszabi, de mint az első írta, ha a háziorvosoddal meg tudod beszélni, akkor előtte kiír valamivel, ami betegszabit jelent, majd utána kérsz igazolást a nőgyógyásztól és veszélyeztetett terhesként kerülsz táppénzre.

Itt olvastam valakitől viszont, hogy a kettő között célszerű visszamenni néhány napra dolgozni, hogy miért azt már nem tudom, lehet csak azért, hogy ne legyen feltűnő.

2012. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a tb-ügyintézőnk mondta, hogy háziorvossal tudom magam felvetetni betegszabira 15 napra, ha ő nem vesz fel, akkor a nődoki csak táppénzre tud felvenni. Nyilván ha nem vagy beteg, akkor csak a háziorvoson múlik, hogy "találtok-e" olyan betegséget, amivel 15 napig otthon tarthat. A betegszabi az idei bér 70%-a, a táppénz a tavalyi 60%-a, ezért nem mindegy, de azt is mondta a tb-ügyintézőnk, hogyha sikerül felvetetni magam betegszabira, akkor utána vagy néhány napot menjek vissza dolgozni, vagy vegyek ki néhány nap szabit (a szabi is munkaidőbe tartozik). Hogy pontosan miért, már én sem tudom, de szerintem is csak amiatt, hogy ne legyen túl feltűnő... :)

Ha csak a nődokihoz mész, hogy már nem akarsz többet dolgozni, ő autómatikusan táppénzre vesz és akkor ugrik a 15 nap betegszabi.

2012. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De miért akarsz annyira betegszabit? Az bérezett nap, és 70%-os bérjövedelmet kapsz rá, így csökkenti a jövedelmedet. Érdemesebb táppénze menni, az nem bérezett nap, nem számít bele az ellátások alapjába.
2012. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és nem mellesleg a betegszabi annyir anem is éri meg anyagilag, csak bizonyos jövedelemtömeg felett, mert pl. 100 ezres bruttó fizetésnél a betegszabira nagyjából 46 ezret kapsz (adókedvezménnyel 56-ot), a táppénzre meg adókedvezménnyel 60-at. Mondjuk ez csak egy példa, de amellett, hogy nagyon jól hangzik a 70% betegszabi a 60% táppénzhez képest, összegszerűen nem feltétlenül jársz jobban, tekintve, hogy a levonások eltérőek - betegszabiból mindent vonnak, mint a munkabérből, táppénzből meg csak szja-t.
2012. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
rögtön táppénz. terhességnél nincs betegszabi
2012. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!