Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák! Akik keveset híztak...

Anyukák! Akik keveset híztak a terhesség alatt. Elmondanátok h mit ettetek és mennyit mozogtatok? Tudatosan híztatok keveset?

Figyelt kérdés

Én most 8 hetes vagyok.

Köszi a válaszokat!


2012. aug. 16. 22:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudatosan hiztam keveset, csak nem zabáltam összevissza. Ugyanis egy terhes nönek alig kell több energia, mint elötte.

Ami fontos, hogy sok zöldséget meg gyümölcsöt egyél, elegendö fehérjét, viszont édességeket, tésztaféléket, csipszeket, zsiros dolgokat csak keveset.


Mozogni meg ugyanúgy mozogtam, mint a terhesség elött.


Egyik gyerekemmel sem hizam el, söt a szoptatás alatt sem, mindegyik gyerek egészséges lett, sokáig tudtam öket szoptatni.

2012. aug. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

ha vékony alkat vagy akkor kötelező minimum a minimumot meghízni :-)


ha van mit fogni rajtad akkor elképzelhető h nem fogsz annyit hízni

szal rólam mind a 3 gyerek leette ami kellet

az elsővel -5kg

a másodikkal -8kg

a harmadikkal -6kg volt szülés után mint előtte


és ettem ami jól esett viszont dolgoztam is minden esetben vagy 8 hónapos terhesen is sok gyümit kívántam és sült krumplit grill csirkével :-) és sokat mentem minden fele csavarogtam kirándultam még 6-7 hónaposan is

és nem volt tudatos az elsőnél féltem is h ha már most több a súlyom mint kellene akkor mi lesz terhesség alatt ?

és én olyan vagyok aki nem tudd egy helyben ülni nekem mindig mehetnékem van .-)

nem tornáztam nem jógáztam sem semmi


amúgy alkat kérdése pl sokan vizesednek de szülés után pikpak lemegy róluk pl 1 ismerősöm olyan modell alkat 30kg hízott és nem tudja mitől mert végig figyelt mit mennyit eszik tornázott stb... igaz a szülés után 6 hónappal le is ment róla és olyan volt mint régen :-)

2012. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

1. babámmal 12 kg-t híztam, most a 2.-nál 10 kg-nál járok. Akivel találkozom, mindenki észreveszi, hogy szinte csak pocakra híztam, egyébként is vékonyabb típus vagyok. Nem foglalkoztam azzal, mennyit hízok, egyszerűen ennyi jött fel. Kb. ugyanazokat eszem, mint régebben, szeretem a gyümölcsöket, zöldségeket, házias ételeket. Mondhatnánk úgy is, hogy egészségesen táplálkozom, minimális műkaja, édességek. Az első terhességem alatt végig dolgoztam, most a második terhességem első 6 hónapjában a 2 éves fiacskámmal elég sokat "mozogtam", szinte leülni sem volt időm. Amikor meg már nagy lett a pocakom, egyre kevesebbet tudtam enni, mert a baba összenyomta a gyomromat... Szóval most is inkább sokszor eszek keveset.

38 hkm

2012. aug. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én minden hónapban 1kg-t híztam, pedig volt amikor kevesebbet, volt hogy többet ettem. Amikor nagy meleg volt napi 2szendvicset, aztán meg 5napig napi 5x ettem és nassoltam is. Mozgás terén leginkább csak a séta amit szoktam, 1x tornáztam fél órát dvd-re :-D még visszavan 5hetem, nem tudom mit hoz, de csak pocira híztam, meg is jelent az első és egyetlen csíkom :-(
2012. aug. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettő babámmal szülés után vékonyabb voltam, mint teherbeeséskor. :) Össze-vissza ettem, épp amit kívántam. Hányni sem hánytam az elején, de rosszul sokszor voltam. Édességet mindennap kellett ennem, mert anélkül nem bírtam ki. :D Ja és alig mozogtam, mert veszélyeztetett lettem és sokat kellett feküdnöm. Szóval ez szerintem genetika, vagy alkati kérdés lehet...
2012. aug. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én vigyáztam az alakomra.Fontos,hogy attól,hogy nem akarsz sokat hízni,még egyél rendesen.Én reggel ettem,tápláló ételeket,vajas zsemle,paradicsommal,uborkával.Ebéd és reggeli között sok-sok gyümölcs,volt,hogy pürét csináltam,és vízzel,mézzel ízesítettem.Szárított gyümölcsöket is egészséges,és házi készítésű sütiket is ettem,amit kevés cukorral csináltam,és annál több gyümölccsel.Ebédre mindig főtételt ettem,leves,hús.Uzsonnára diétás csoki,gabonapehely,joghurt.Vacsorára pedig szintén kenyér,zöldségekkel.Emellett én jártam terhestornára,és rengeteget sétáltam,tollasoztam,röplabdáztam(ezt csak hobbiszinten.)A 40.héten 65 kilóval mentem szülni,56-ról indultam.2800 grammos és 53 centis lett a lánykám.A kilenc kilóból szülés után lejött 4.A maradék 5 kiló,is hamar lement,szülés után sem diétáztam,figyeltem arra,hogy mit eszek,és sokat mozogtam.5 hónappal a szülés után,úgy néztem ki,mint a terhességem előtt.Hozzáteszem császároztak,így nem volt lógós hasam.

8 hónapos kislány anyukája

2012. aug. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 10 kilót híztam a terhességem alatt. Amire odafigyeltem, hogy kerültem a nasikat és a cukros üdítőket. Persze volt olyan, hogy lecsúszott de nem minden nap. Igyekeztem minőségi ételeket enni és lefekvés előtt nem nehéz ételelket enni ami tele van szénhidráttal.

Mozogni sokat mozogtam. 3dikon lakunk nincs lift, úgyhogy napoi kétszeri lépcsőzés és a munkahelyemen is sokszor egy két emeletet lépcsőn mentem nem lifttel. Sokat sétáltunk jöttem mentem. Külön tornára nem jártam, sajnos nem tudtam odaérni a munka után de szülés előtt egy hónappal hagytam abba a munkám. Nekem a szoptatás alatt voltak gondok, na akkor nyagyon nem figyeltem oda magamra 76kg-ra híztam ( a 70-ről) de tavaly elkeztem mozogni és odafigyelni az étkezésemre és -12kg-nál járok. Most totál jól érzem magam a bőrömbe.

2012. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nem tudatosan, de azert odafigyeltem hogy mit es mikor eszem. Nagyon sok gyumolcsot ettem, fokent azokat kivantam, edesseget nem szeretem, azota sem eszem. Uditok nem igazan, inkabb a diebetikus narancsszorpot kivantam :), pedig nem voltam vagyok cukros :). De volt olyan is hogy ha megkivantam a mekis kajat, azt is jo izuen megettem, de hozzateszem nem heti rendszeresseggel. 58 kg voltam terhesseg elott, 68kg amikor szulni mentem. Szules utan 64kg, es sajnos csak egy honapig tudtam szoptatni, de az ido alatt stagnalt a sulyom, nagyon odafigyeltem hogy legyen sok tejem, megsem lett, es vegul kevesebb lettem mint szules elott. Visszafogytam es most 54 kg vagyok. Jol erzem magam a boromben, szoval orulok neki hogy igy alakult a sulyom.

Szerintem ahogy az egyik valaszolo is irta, fokent genetika es alkati dolog is lehet a hatterben, hisz nalunk pl. a csaladban anyum volt vekonyabb 2 gyerek utan mint szules elott.

En mindig is azt vallom, hogy amit a kismama megkivan azt egye meg, ne sajnalja magatol, es fokent ne a babatol. Tudatosan vagy anelkul oda lehet figyelni a sulyra de a legfontosabb hogy kiegyensulyozott es boldog kismama legy. Kivanok neked boldog babavarast es szep terhesseget.

2012. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves Anyukák!


Nagyon jó volt ezeket a válaszokat olvasni..örülök h ilyen anyukák is vannak mint Ti..mert ugye rengeteg anyuka hízik 20-30kg-kat..és zabálnak mindenfélét össze..Nekem ez soha nem volt szimpatikus..

Megmondom őszintén h én azt hittem h most megkapom a magamét amiért így állok a terhességhez..tehát h nem akarok hízni feleslegesen..de pozitív csalódás ért!

Nagyon örülök h léteznek igényes és okos kismamák!

Még1szer köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 17. 10:57
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia Nem tudom hanyadik válaszoló voltam de már írtam.

Én sem szeretem azt, hogy valaki azzal a címszóval hogy babás mindent észnélkül neki áll enni. Én is mindent megettem de nem heti szinten mentem hamburgerezni. Bár az elején voltak gondok mert akkor meg csak a gyrost tudtam volna megenni. :)

Szerintem egy okos hozzáállással igen is mind a kettőtöknek jó lehet. Mind neked, mind a babának. Arról nem beszélve, hogy a babának azt tutira nem tesz jót, ha nagyon elhízik az embere. Ráadásul ő mindent elszív tőled ami számára kell így igaziból pont magadra kell a legjobban odafigyelni, hisz nálad előbb alakulhat ki hiánybetegség mint babánál valamilyen probléma. Okosan találta ezt ki a természet.

Te tornázol is esetleg, ha igen mire?

2012. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!