Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire káros az édesítőszere...

Mennyire káros az édesítőszerek módjával történő használata? Az aszpartámos dolgokat kerülöm, amennyire lehetséges.

Figyelt kérdés
2008. máj. 10. 18:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Árthatok ezzel a babának?
2008. máj. 10. 18:42
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért pont az aszpartám a bűnbak? Amúgy ezek párban vannak, az aszpartám párja az aceszulfám-K. Én azt mondom, a xilitet kerüld, az hasmenést is okozhat. Illetve a szacharózokat.
2008. máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
pont az aszpartam a leg-"tünetmentesebb" inkább a többi fajtát nem szabad, mert olyan hasgörcsöt csinálhat, hogy megőrülsz. Süssinából lehet kb napi 10 szemet elosztva, de azért ne most csinálj cukordiétát, inkább használj gyümölcscukrot.Miért is kell édesítőzni?
2008. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mért kell édesítő szereket használni egyáltalán?Sztem sokkal többet ártanak mint ha egy kanál mézet használsz.Engem is ezzel tömtek a dabetológián,de pl.én a diétás édességtől rosszul lettem-szintén édesítős,hánytam tőle.Nem jó.Én is úgy döntöttem inkább megeszek egy kiskannál mézet vagy egy szelet csokit ha nagyon kell,de nem mérgezem mindenféle mesterséges dolgokkal a babát.Mondjuk nekem szerencsére jelzi a szervezetem,ha nem jó nem kell.
2008. máj. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom nem akar bődületesen elhízni. Finomított fehér kristálycukor sokszor ártalmasabb mint az édesítő, de inkább mézet használj módjával. Persze, ha cukorbaj problémád van, az más. Akkor próbáld ki a Stevia nevű növényt. Ennek a levele porrá őrölt alakban kapható és a világon semmi mellékhatása nincs. Édesítő egyébként. Gugliba beírod, sok mindent kidob róla.
2008. máj. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én napi 4-5 bogyót fogyasztok 2-3 gyenge kávéval.Minden rendben van.Nem a diéta miatt,mert sok édességet eszek.Egyszerűen így szeretem a kávét.Ennyi biztos nem árt a picurnak.No meg mindentől nem kell óvni őket szerintem.Születése után el sem tudjuk kerülni majd,hogy mindenféle mesterséges dolgokat megegyenek.Hiába főzünk normálisan,akkor is sok műkaját fog enni.Elég csak a csipszekre gondolni.
2008. máj. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azt olvastam egy független szakértők által írt véleményben pár éve, hogy a szacharin nem veszélyes. Az aszpartám viszont igen. Az amerikaiak a patkány kísérletekre hívatkoztak amelyeken nagy volt a szaharin miatti elhullás. Szokásukhoz híven az amerikaiak megint kozmetikáztak ugyanis a patkányokat mással nem is táplálták csak töményen szacharinnal lettek etetve.
2010. jún. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!