Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni, ha azt...

Mit tudok tenni, ha azt szeretném, hogy a születendő gyermekem apjának jogilag ne legyen semmi köze a picihez? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2012. aug. 18. 09:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%
A te vezeték nevedet fogja kapni ha nincs apasági nyilatkozat.Nem nevezel meg apát.Ennyi.Így nincs joga semmihez.Ha az apa mégis akarja a gyereket kérheti az apaság kivizsgálását.
2012. aug. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem annyit, hogy nem tesztek apasági nyilatkozatot és ha oda kerülne a sor akkor te nem ismered el a gyereked apjának. Nem tudom,hogy ez mennyire járható út de amikor mi tettük az apasági nyilatkozatot akkor megkérdeztek engem,hogy elismerem e a páromat Apának
2012. aug. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
igen az apaságinál az anyának is nyilatkoznia kell. de ha te nem akarsz és ő dns vizsgálatot kér, ami rohadt drága és bebizonyosodik, hogy ő az apa, akkor senkit nem érdekel, hogy te ehhez mit szólsz.
2012. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Még nem tudom mit is tegyek, csak azt érzem, hogy nem érdemli meg ezt a picit, mert gyakorlatilag őellene dolgozik azzal, hogy engem "kínoz" lelkileg, azzal, hogy szándékosan idegesít, holott tudja nagyon jól, -mert mondtam már neki- hogy nem közvetlenül nekem árt ezzel a legtöbbet, és mégis csinálja. Amúgy sem stressz mentes az életem, csak ő még rátesz egy lapáttal. Nem először. Pedig várja ő is a kisfiunkat. Nem értem, miért nincs rá tekintettel. Ezt önzőségnek érzem. Nem engedhetem. Mi lesz/lenne később?
2012. aug. 18. 09:29
 5/23 anonim ***** válasza:
71%
sztem ha megszületik a pici, akkor odalesz érte. sokszor fel se fogják, hogy gyerekük lesz :) nálunk nem ő idegesít engem, hanem anyám meg a testvérem. pedig mindkettő anya, nem értem, miért szarják le, hogy terhes vagyok... sztem ez túl erős, hogy nem akarod, hogy köze legyen a babához, de biztos csak a harag beszél belőled most.
2012. aug. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de ezt nem értem. Terhes vagy egy férfitől, együtt is élsz vele, ha megszületik a gyerek szintén együtt fogtok élni, de azt nem akarod hogy hivatalosan ő legyen az apa?


Mivel idegesít?

2012. aug. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Igen,persze, hogy erős, hogy nem akarom, hogyne akarnám:). Csak így, ebben a formában nem szeretném. Nem vagyok kénytelen eltűrni tőle mindent, de főleg azt nem, hogy a még meg sem született gyermekünknek ártson. Az lehet, hogy fel sem fogja,hogy apa lesz, de ha szólok neki, hogy vegyen vissza, mert a picinek többet árt, mint nekem, azzal, ha engem bánt, és akkor is csinálja, akkor az már nem a felfogás kérdése.
2012. aug. 18. 10:08
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha így áll hozz, akkor nem kérdés: azonnal költöznék! Miért vagy vele, ha ennyire nem érdekli a gyereketek? Szerintem ha megszületik, lefoglal téged, sírni fog akkor ez rosszabb lesz :-(
2012. aug. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hát ez az, eszem szerint én is költöznék. Eddig türelmes voltam vele, talán túlságosan is. Azért tettem fel a kérdést mert tudni szerettem volna, hogy milyen lehetőségeim vannak, ha esetleg így döntök. Amúgy tudom, érzem, biztos vagyok benne, hogy várja a picit, és hogy szeretni fogja (ha lesz rá lehetősége). És mi is szeretjük egymást. Csak néha annyira nem értem a viselkedését, és ilyenkor nem tudok megnyugodni sem, mert az idegesít, hogy az idegeskedésemmel ártok a babámnak, a párom miatt. Ez már borzasztó. Pont tőle nem várnám ezt;miféle ember?
2012. aug. 18. 10:24
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem túltengenek a hormonjaid, és kissé nagy feneket kerítesz a dolgoknak.

Most komolyan, mondj már egy példát, hogy mivel idegesít a párod, hogy ennyire súlyos dolgokon töröd a fejed??

2012. aug. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!