Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti meséltetek a...

Kismamák! Ti meséltetek a Pocakotoknak? Ha igen, mikortól, és kinek mennyire volt ez furcsa érzés?

Figyelt kérdés
22 hetes vagyok, első baba. Sokszor érzem úgy, hogy úgy beszélnék hozzá, de furcsamód nem tudom, mégis mit mondjak neki... mikor azon kapom magam, hogy szólok hozzá, olyankor furcsán érzem magam. Ezzel más is volt így???
2012. aug. 18. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem mesélek, néha mondok egy két dolgot neki, de nekem is olyan fura érzés.én inkább magamban beszélek hozzá.
2012. aug. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én minden nap mesélek neki, mondókát tanulunk este lefekvés előtt.

Napközben, ha először megmozdul, köszönök neki, megsimizem a hasam, és napközben is szoktam beszélni hozzá.

Ha nagyon keveset mozog egy nap, mozgásra kérem.

Én sokat beszélek hozzá.

A 14. héttől.

Az elején fura volt, de már megszoktam, hozzászoktam.

Párom, család előtt beszélek hozzá, idegenek előtt, melóban nem :)

2012. aug. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
nagyon szeretik ha beszélsz hozzájuk.ha hallják az anyjuk hangját akkor megnyugszanak. A zenét is nagyon szeretik az is hatással van rájuk.
2012. aug. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én csak köszönök neki reggel, meg amikor együtt vagyok a párommal, akkor együtt szoktunk hozzá beszélni. Egyébként, ha nem érzel valami brutális késztetést arra, hogy beszélj hozzá, akkor szerintem ne eröltesd. Ha telefonon beszélsz, vagy barátnőddel/anyukádékkal/pároddal dumálsz, azt ugyanúgy hallja, és ugyanúgy megnyugszik, mint ha kizárólag és pont neki beszélnél.

Én ma először "énekeltem", de igazából csak magamnak, nem neki, de aztán abba is hagytam, mert szörnyű volt. :) Persze ő biztosan szerette, mert mocorgott utána, de nem sok ilyen lesz. Szerintem bőven elég, ha akkor beszélgetünk velük, ha majd kibújtak. :)


Szép babavársát!


26 h km

2012. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én még csak 6 hetes vagyok :Dd e szoktam hozzá beszélni, bár tudom még nem hallja, de szoktam mondani nekem h jól kapaszkodjon, és maradjon velünk, úgy szeretjük :)Volt már egy vetélésem sajnos!Már várom, h érezhessem őt :)
2012. aug. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is furcsa volt eleinte, hogy beszélek hozzá, mert még most is olyan hihetetlen, hogy ott van bent a mi kis csodánk!! :)

De akkor már másabb volt, amikor elkezdett mocorogni, onnantól többet beszélek hozzá!!

Néha énekelek neki, megtárgyalom vele a dolgokat. :D

Az is biztos, hogy a felé irányuló érzéseket is érzi, mármint, amikor mondjuk simogatod szeretettel a pocidat, érzi azokat a hormonokat ő is,amik ilyenkor felszabadulnak! Meg most már hallja is a hangodat!!

Biztos vagyok benne, ahogy neked is egyre többet mocorog, egyre kézzelfoghatóbbnak fogod érezni, hogy igen Ő ott van!! :) És felszabadultabban tudsz majd hozzá beszélni! :) Főleg, ha majd akkor rúg vagy megbök, amikor beszélsz hozzá!

Boldog babavárást Neked!!

39hkm

2012. aug. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én beszéltem a pocakomhoz az első perctől kezdve. Reggel köszöntöttem. Elmondtam neki, hogy most megyünk vásárolni, mit eszünk stb. De csak itthon. Nem akartam, hogy gyagyásnak nézzenek:-)
2012. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2es vagyok


Én pluszba azt vettem észre, hogy amikor a babának vásárolunk, vagy épp a gyerekszobában vagyunk és tervezgetünk, mindig beindul a mozgása. Ilyenkor mindig mondom neki, hol vagyunk, mit csinálunk, mit veszünk és úgy ugrabugrál. :)

Biztos ilyenkor érzi, hogy rá gondolunk és szeretetteljesebben foglalkozunk vele.

Legalábbis szerintem :)

2012. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Babeli Zurzavar ***** válasza:

www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhesseg__3262691-mikor-kezdtetek-el-beszelni-a-babatokhoz


itt mar beszelgetrunk rola,ha esetleg erdekel:-)

2012. aug. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KicsiSzív 2 ***** válasza:
Én már a legelső naptól beszéltem hozzá.A beültetés napjától minden nap arra kértem őket hogy kapaszkodjanak jó erősen,és mindíg mondtam hogy válasszanak engem meg Apát és hogy nagyon Szeretjük már most Őket!Az egyik sajnos Angyalka lett de a másik minket választott:-) most 24 hetes vagyok de azóta is mondom neki hogy tartson ki decemberig..:-)
2012. aug. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!