Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti mikor álltatok...

Kismamák! Ti mikor álltatok neki a "végső" készülődésnek?

Figyelt kérdés

Most 33 hetes vagyok. Azon gondolkoztam, hogy mikor álljak neki a lepedőket, ágyneműket, és a textilpelusokat kimosni? Korai lenne még? Elraknám őket dobozba...

Ja, meg a ruhákat... ugyanis rengeteg van amit úgy is csak 3-4 részletben tudnék kimosni.


Köszi :)


33hkm


2012. aug. 19. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem nyugodtan nekiállhatsz, bár én a 36. héten kezdtem el pakolászni, meg mosni.

Nekem már harmadik baba lesz, talán azért nem kapkodok, és progis császárom, holnap tudom meg az időpontot.

A kórházi pakkom is csak háromnegyed részben van kész.

Szerintem várj még 1-2 hetet.

Boldog babavárást!

38 hkm

2012. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a 32. hét környékén kezdtem el mosni, bár akkor február volt, nehezebben száradt. Kellett is ennyi idő, nem is a mosás miatt, inkább a vasalással harcoltam. Dagadt a lábam, nem tudtam sokáig álldogálni.

A 36. hét környékén végeztem, de utána már nem is nagyon lett volna se erőm, se időm ezeket megcsinálni, heti kétszer jártam ctg-re, cukorgondozóba, vérvételre, nődokihoz, sokszor örültem, ha már le tudtam pihenni. 38. héten meg is született a fiam.

2012. aug. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 31 hetes vagyok. Én már elkezdtem apránként rendbe rakni a kis ruhákat. Vasalás után mennek a szekrénybe. Én is csak több részletben tudom megcsinálni, mert a kislányommal sokat kell foglalkozni, meg kedvem sincs mindig vasalni. Szerintem elkezdheted te is lassacskán.
2012. aug. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

36 hetes vagyok, éppen ma délelőtt fogom összerakni a kórházi csomagot.

A picur szobája még kész sincs, nemrég költöztünk, remélem jövő hétre készen lesz és neki tudok állni mosni+ vasalni.

Van egy másfél éves lányom, mellette nem egyszerű, amikor vele voltam terhes más dolgom sem volt csak a babát várni és készülődni, hát most azt hiszem minden utolsó pillanatra marad:)

2012. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hiszem egy két dolgot kimosok, megszárad, átvasalom, elrakom. De a nagy dolgokkal várok még 1-2 hetet!
2012. aug. 19. 09:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam, a 36. héten jöttem el táppénzre akkor álltam neki. Én otthonról hoztam olyan dolgokat ami még az enyém volt, válogatni kellett és mindent 2x mostam ki. Mindennel elkészültem :-)

Most jó idő lesz egész jövő héten, szóval gyorsabban meg fognak száradni, már nekiállhatsz ha szeretnél.


Jó babavárást :-)

2012. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
elso babam 35. heten szuletett teljesen varatlanul! semmivel sem voltam kesz sajnos, ugy voltam vele hogy egy honapom van ra es nem vagyok bena, hamar megleszek, de a termeszet kozbe szolt! amikor elkezdtem verezni es fajasok jottek kapkodtam es raktam ossze a korhazi csomagot, egyedul a kisagy volt osszerakva de semmi sem volt kimosva! nagyon sajnalom hogy igy lett, most masodik babamat varom es biztos nem hagyom az utolso percre! igaz decemberig dolgozom (februar vegere vagyok kiirva) de kozben vasarolgatok es amint nem kell munkaba jarnom, babacuccokkal es korhazi csomaggal fogok foglalkozni es fozni fogok hogy legyen mit lefagyasztani:D igy tervezem, remelem minden jo lesz:)
2012. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 porcukormókus ***** válasza:

Én simán nekiálltam és amit tudtam megcsináltam. Ki tudja, milyen állapotba leszek 2-4 hét múlva? Amikor a lányomat vártam anno, az utolsó hónapban beakadt a derekam és nagyon durván felvizesedtem, na addigra már semmihez nem lett volna kedvem..

Kész van a kórházi csomagom és kimostam, kivasaltam a babaruhákat. A berendezéssel nem nagyon tudok haladni, mert készül a gyerekszoba, de én szívem szerint azzal sem várnék.. :)

2012. aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 porcukormókus ***** válasza:
Elfelejtettem megírni, hogy most vagyok a 34.hétben.
2012. aug. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!