Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik hétre készültetek el...

Hanyadik hétre készültetek el mindennel? (kórházi csomag, gyerekszoba, ruháák mosása-vasalása. Stb) Mikor volt az, amikor azt éreztétek, hogy minden készen áll a pici fogadására?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyerekszoba kész volt a 25. héten, akkor voltunk szabadságon és megcsináltuk. (Én végig dolgoztam, szülés előtt 4 nappal hagytam abba, igaz 2 héttel előbb jött) akkorra már megvolt minden, egy rakás pelenka, mindenféle ápolási cucc, stb...

A ruhákat kimostam amikor megvettem őket a terhesség alatt (kb 10. héttől vásároltam), aztán a 34. hét körül megint kimostam és vasaltam mindent. A kórházi csomagba megvolt mindenem már elég korán, de valamiért féltem összerakni, azt aznap raktam össze amikor 38 hetes lettem. Rá 2 napra meg is indult.


Második babával most vagyok 37 hetes, múlt hétvégén csináltuk meg a szobát, kimostam kivasaltam a kis ruhákat és összeraktam a kórházi cuccot is.

2012. aug. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szobával a 25ik héten végeztünk, a férjem akkor volt szabadságon, így akkor estünk neki. Azóta kis dolgokat vettünk a szobába, mostanra készen van.

Én 2 napja mosom újra a cuccokat és vasalom, holnapra készen van. Mindent elrakok :)

A kórházi cuccot 1,5-2 hét múlva rakom össze.


33hkm

2012. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ruhákat 32 hetesen mostam ki,ekkorra már nagyrészt minden megvolt,ami kellhet (ápolási cuccok,kiságy,pelenkázó). Azóta vettünk még egy pár db ruhát,azokat épp most mosom. A babakocsit pénteken vettük meg. Kórházi csomagot a hétvégén összerakom. Babaszoba régóta kész,de a kezdetekben velünk fog aludni (mármint egy szobában,nem egy ágyban) mert így leszek nyugodtabb. Egyébként 35 hetes vagyok.
2012. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A babaszobát akkor csináltuk meg, amikor meg tudtuk, mi lesz a neme a kicsinek! Én 22hetesen tudtam meg!

És mi hosszú hétvégén festettünk, aztán apránként csináltunk mindent(függöny, dekor).

Babaruhákat és a kórházi csomagot kb a 33-36. hét között kezdtem el rendezgetni, összeszedni listába mi kell még, meg persze összepakolni, ruhákat mosni, vasalni!

Kb a 38. héten éreztem, hogy most már jöhet a kis Drágánk!! :)

39hkm

2012. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Baranka ***** válasza:
A kórházi csomaggal úgy 30ik hét körül készítettem össze. Gyerekszobát nem terveztünk neki, úgy voltunk mig kicsi addig úgyis velünk lesz. Mosással úgy álltam, hogy csak egy pár darab volt kimosva, kivasalva mikor mentünk szülni. A lakás úgy állt, hogy tiszta kosz, festékes volt minden mikor szültem . Takarítás anyósomra és páromra maradt. Mire kijöttünk addigra és tisztaság volt mindenütt. De egyébként kb még 1 hét kellett volna, hogy mindent rendben tudjak:-)!
2012. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34. hétre lett meg minden!
2012. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!