Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelésnél ugye van...

Cukorterhelésnél ugye van erre lehetőség?

Figyelt kérdés
Szóval ma voltam éhgyomri vérvételen, és holnap megyek a cukorterheléses vizsgálatra. A kérdésem az, hogy ugye nem baj, hogy nem két egymást követő nap nézik az értékeket? Mert bár tudom, sok helyen egy napon zajlik a kettő, abban reménykedem, hogy nem kell megismételnem az egész procedúrát mert így is kiborító, hogy nem ehetek reggel felkelésnél egy falatot sem. A védőnőm szerint nem lesz gond, csak az érdekel, hogy mások is mennek így erre a vizsgálatra, hogy nem egy nap történik a kettő?
2012. aug. 21. 12:23
 1/10 A kérdező kommentje:
gyá elírtam, a második mondatban a két egymást követő nap előtt nem akartam a nemet oda írni :)
2012. aug. 21. 12:25
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyent sem hallottam még h nem egy nap van sőt nem 1-2 óra múlva.. ez hogy lehet???
2012. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyenről még én sem hallottam, hogy nem egy napon van! :O

Így milyen értékek fognak kijönni? hisz lehet hogy egyik na éhgyomorra jó a cukrod, de másnap már lehet magas (mert pl előző nap este olyat ettél). Nem hiszem, hogy így hiteles eredmény fog kijönni.

Én 11 óráig éheztem aznap, előtte való nap este 7-kor ettem utoljára. Pedig aztán én is olyan vagyok, hogy el sem indulok sehová reggelizés nélkül. De kibírtam, igaz sz@r volt, de kibírtam.

2012. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
és ha eszel másnap reggel otthon valamit, akkor mi lesz a cukorterheléssel? Arra éhgyomorra kell menni, meginni a 70 gramm szőlőcukros lötyit (vagy a zsömlét tejjel, ezt helyfüggő) és utána mérnek 1, illetve 2 órával. Ha eszel otthon, már más értékről indulsz, az eredmény nem lesz pontos, pontosabban értékelhetetlen lesz, hiszen nem véletlenül ennyi cukorhoz mérik az eredményeket, senki nem fog azzal foglalkozni, hogy átszámolgassa a reggelid függvényében. Ezt az egészet nem értem, nem hallottam még olyat, hogy nem egy napon történik a 3 vérvétel, ráadásul hagynak enni is közben...
2012. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nálunk ahol élek, nem ez lenne az első eset, hogy így zajlik. :) Csak kivi voltam, hogy máshol mi a szokás?
2012. aug. 21. 12:38
 6/10 anonim ***** válasza:
akármilyen napon lehet hiszen..ha cukorterhelést néznek akkor vesznek vért reggel éhgyomorra majd 60,90,120 perc múlva tehát az előző vérvétel tök makk mikor volt...
2012. aug. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. Nem az a lényege ennek az egész cukorterheléses tesztnek, hogy az a mennyiségű cukor amit megitatnak veled azt a szervezeted 2 óra alatt milyen mértékben dolgozza fel?
2012. aug. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem fogok holnap sem enni. Ez úgy néz ki, hogy reggel felkelésnél azaz 6 órakkor kell meginni a cukros löttyöt, és addig semmi kaja amíg le nem veszik a vért. Aztán ki kell várnom két órát és akkor kell bemennem a vért levetetni.
2012. aug. 21. 12:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt orvosa válogatja. Nekem az első fiamnál a doki nem is csináltatott külön ezért éhgyomri vérvételt, csak trimeszterenként egy teljes vérképet és abból nézte az éhgyomri cukrot, majd egyszer be kellett mennem 1 órával 1 zsömle és 2dl tej elfogyasztása után vérvételre és ennyi volt a terheléses vércukor vizsgálat. A mostani terhességemnél (másik orvos) trimeszterenként kell terhelésest csinálni mindenkinek és egy napon vannak a vizsgálatok, azaz éhgyomri vérvétel, majd zsömle és tej után 1 órával ismét vérvétel. A szomszédasszonyomat eddig az orvosa még csak el sem küldte terhelésesre, pedig már 38 hetes...

2012. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk (S.tarján) is úgy van, hogy reggel éhgyomri vérvétel, aztán egy pohár cukros víz, 2 óra kínlódás még éhgyomorral, aztán újabb vérvétel. 8 éve Pesten, az 1-es női klinikán szültem a lányom, ugyanígy volt. Még nem is hallottam ilyet, h 1 nap szünet... Addig eszel-iszol, akkor mi értelme ennek a vizsgálatnak?
2012. aug. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!