Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes terhes vagyok, a...

21 hetes terhes vagyok, a munkáltatóm azonnal kijelentett amint elmondtam neki, hogy terhes vagyok, így nem sok állami támogatásom lesz a gyermekneveléshez. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 17:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Pereld be, kérd a visszahelyezésed, ha tényleg megteszi. SEMMIT se írj alá, ha eléd teszi, annyit írj oda megjegyzésnek, ami történt.

Jogi segítségnyújtó szolgálat ingyen segít tanácsokkal. Neten megtalálod.

2012. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Kismama védettséget élvez, nem lehet kirúgni!!! Ezt jobb, ha közlöd vele.
2012. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
TB-nél válaszolnak a kérdésedre. Nagyon rendesek.
2012. aug. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Szanka ***** válasza:

Szia! Alá ne merj írni semmit!!!!!!! Én már csak tudom, engem is elküldtek terhesen :s 18 hetes terhes voltam a babával. Sajnos én aláírtam a közösmegegyezést, buta voltam, mindegy de abban a helyzetben köpni nyelni nem tudtam ami elé állítottak. Ha viszont felmond neked simán beperelheted, és neked lesz belőle pénzed :)

Viszont így elesel tgyás-tól, ha nem munkaviszonyból mész el szülni! Erre viszont vigyázz!!!!!!! Megvan az egyéves munkaviszonyod????????

Én úgy oldottam meg, hogy kihasználtam a munkanélkülit miest elküldtek, aztán pedig sikerült bejelentetnem magam, fizettem a bejelentést 1 hónapig, aztán pedig elmentem táppénzre, most pedig kezdődik a holnapi nappal a szülési szabadságom.

Hú nagyon óvatosan! Járj utánna mindennek mielőtt bármibe is belemész!!!

36 hkm

2012. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Szanka ***** válasza:

Egy megoldást tudok neked javasolni, vetesd fel magad veszélyeztetett terhesnek és akkor kikerülöd ezt az egész hercehurcát! Táppénz alatt nem küldhet el én úgy tudom.

Viszont most jut eszembe, hogy június 1-vel változott a táppénz, sőt valami olyasmit hallottam, hogy táppénz alatt is el lehet küldeni az alkalmazottat.

De járj utánna, aztán írd meg mizujs, érdekel!

2012. aug. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
ha Pesti vagy tudok egy jó munkajogászt
2012. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!