Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is érez bizonytalanságot,...

Más is érez bizonytalanságot, lelkifurdalást?

Figyelt kérdés
Már évek óta szerettünk volna babát, és most végre teherbe estem. Viszont most, hogy már lassan kezdem érezni is, hogy mocorog, hogy egy kicsike emberi lény van a pocakomban, kezdek bizonytalan lenni. Néha eszembe jut, hogy nem önző dolog-e, hogy egy ártatlan pici babát arra "kényszerítek", hogy ebbe a mai undorító, mocskos világba beleszülessen csak azért, mert én anya szeretnék lenni. Egyedül vagyok ezzel, vagy más is érez így?
2012. aug. 21. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A világ mindig olyan volt amilyen,ha mindenki így gondolkodna kihalna az emberiség:) Én nem gondoltam,örülök tiszta szívemből.A szülő feladata az hogy amennyire tudja megvédje a gyermekét .Nem a világ undorító és mocskos,hanem az emberek.De szerencsére nem ők vannak többségben
2012. aug. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Ez butaság, ne is gondolj arra, hogy önző vagy! Hiszen ez egy teljesen természetes folyamat, hogy az ember felnő, párt választ, családot alapít, neveli a kicsinyeit, hogy ők is átélhessék ezt a folyamatot. A babád egy igazi ajándék, a szerelmetek gyümölcse, és főleg, hogy évek óta próbálkoztatok, egy valóságos kis áldás! A mai undorító, mocskos világ meg ne érdekeljen, neki elsősorban ti lesztek a világa elég sokáig, és az a feladatotok, hogy szeretetben, törődéssel, felelősségtelejesen neveljétek és felkészítsétek őt a külvilágra, bölcsire, ovira, sulira, stb.

Érezhetsz ilyet, de tudd, hogy a hormonok játszanak veled, és bíztasd magad, hogy jó anyuka leszel, hiszen már most aggódsz gyermeked jövőjéért!


Szép babavárást!


26 h km

2012. aug. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én ugyanígy vagyok sokszor mint te, de aztán rájövök hogy azért nem reménytelen a dolog és lehet attól még jó élete a pindurnak, csak nem egyszerű. én azért örülök hogy itt van, és apával nagyon várjuk már idekinn, reméljük nem fogja magát visszakívánni a pocakba :D
2012. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

egyet értek az előttem szólóval, bár néha é is aggódom, hogy jó döntés volt-e az emberek miatt.

csak remélni tudom, hogy jó anyukája leszek neki és meg tudom óvni ezektől az emberektől.

nem!! biztos hogy az leszek, ahogy te is!!! :)

állj hozzá pozitívan! :)

gratulálok a picihez, boldog baba várást és jó egészséget nektek!!

:)

2012. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyan ezt érzem én is, de hiszek benne, hogy jól fogom csinálni, és meg tudom neki, hogyan kell boldognak lenni. Vannak boldog emberek. Ismerek párat. Ők tartják bennem a lelket!
2012. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Soha nem éreztem lelkifurdalást. Lehet, h ma élni nem egy sétagalopp, de minden tőlünk telhetőt megteszünk azért, h a kislányunknak a lehető legjobbat adjuk és a lehető legboldogabb lehessen. Igaz még csak 15 hónapos, de amikor vadidegen emberek megjegyzik, h látszik milyen boldog, kiegyensúlyozott baba (és tényleg így van), akkor érzem, h jó úton járunk. :)

Egyébként beszélgettem egy kineziológussal, és ő azt mondta, h tévedés azt hinni, h mi döntjük el, h mikor legyen gyerekünk. Az a kis lélek akkor jön, amikor ő akar, és ahhoz a két emberhez érkezik, akit ő magának kiválaszt, mert úgy gondolja, h ők lesznek számára a tökéletes szülők. :) A további nehézségek az ő útjához tartoznak, azok által jut oda, ahová neki meg van írva.

A Ti babátok most döntött úgy, h jönni akar, ne érezz lelkifurkát miatta! :)

2012. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!