Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Hogy bírjátok a 38....

Kismamik! Hogy bírjátok a 38. hét után azt a bizonytalanságot, hogy mennyi idő lehet még hátra a baba születéséig?

Figyelt kérdés

Mert ugye a 38.-42.hét között bármikor jöhet. Én ma töltöm a 38.hetet,első baba. Szinte mindennel készen vagyunk,csak apróságok maradtak. Olyan furcsa,hogy jövő héten akár már hárman is lehetünk itthon... Bármit csinálok,már eszembe jut,hogy talán ez az utolsó alkalom rá egy jó ideig (pl.:takarítás,rendrakás,találkozás a barátokkal,sorozatnézés :),közös program a férjemmel,stb..). Mertek még elmászkálni otthonról egyedül messzebbre?

Érzelmileg felkészültetek a szülésre,anyaságra?

Egyik nap izgatottan várom,aztán meg örülnék ha még bent maradna egy kicsit,hogy készülhessek még rá.

Itt a jó idő,fogalmam sincs,vegyek-e még lengébb kismamaruhát...

Néhány hete még úgy gondoltam,ne várja ki a baba a 40. hetet,de pár napja olyan kiegyensúlyozottnak érzem magam,minden rendben,még simán bírnék pár hetet(persze ez változó),most élvezem a legjobban a terhességet.

Írjátok le,nektek milyen érzéseitek vannak!


2010. ápr. 29. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, bár én már megszültem (17 hónapja), még emlékszem az érzésre, amit te is írsz. 39+3.hétre szültem. Én mászkáltam minden nap, sétálgattam, találkoztam a barátokkal. Nyugodtan menjél te is, nem fogsz hirtelen megszülni valahol, ettől ne félj :)

Arra figyeltem a végén, hogy mindig rendben legyen a hajam, a körmeim, és mindig le legyek szőrözve :)

A kórházi csomagom mindig kéznél volt. Ha kocsival mentem valahova egész napos programra, ott volt a csomagtartóban.

Szerintem már ne vegyél kismama ruhát, bírd ki a régi ruháiddal ezt az 1-2 hetet.

Türelem, aztán könnyű szülést, aztán jó babázást!

2010. ápr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

hello! én is pont ma vagyok 38 hetes az első babámmal,aki kisfiú! mi is nagyon izgatottak vagyunk, és minden nap bezsélünk róla h vajon mikor szándékozik megérkezni a kisbabánk:)nálunk is minden készen áll,minden megvásárolva, berendezve, kimosva-vasalva stb. valamikor úgy vagyok vele h jöjjön már, mert nem tudok rá tovább várni, van mikor elfog a bizonytalanság és akkor azt kivánom h csak maradjon még pár hetet:)nekem nem nyűg a terhesség, 10kilót hiztam,nem vizesedem, nem fáj semmim. aktiv vagyok amennyire lehet. szombaton is szinházban voltunk,de járunk mozizni is, meg hasonlo programok a párommal.szobaton megyünk majálisozni is a baráti körrel ilyen kerti partyba. szoval amig lehet mászkálok, ki tudja meddig tehetem:))

a szüléstől nem félek, inkább tartok tőle hisz egy ismeretlen dolog, nem tudom mire számithatok. ugy még senki nem nyilatkozott, h hu de jó volt, szoval biztos fájdalmas lesz,de az csak kb fél nap, szoval sztem ettől nem kell félni. inkább attól tartok h utánna mi lesz, hogy állok helyt Anyaként,minden rendben lesz e. ezek azt mondják természetes aggodlamak, és hiszek azoknak,akik azt mondják h ösztönösen és némi sgitséggel minden a legnagyobb rendben lesz!:D legjobbakat nektek is!!!

2010. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
az enyém is már 18 hós, de emlékszem, h én nem gondolkodtam ilyenen, az első baba inkább lassan jön,mint gyorsan, én a 38. héten szültem, előtte voltak jóslófájások is kb a szabványos 3. hétel előtte...én aznap még vezettem, cukiztam, későn értem haza....feleseleges aggódnod, élvezd, h nyugi van egyenlőre, ha itt az idő, azt rá kb fél napra megérzed és akkor még egy hegyet is van időd arrébb rakni...:)
2010. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,örülök hogy írtatok. :)

Őszintén,én nem mindig élveztem/élvezem a terhességet,a gyomorégést,hajolgatást,fáradékonyságot,székrekedést,éjszakai virrasztásokat,wc-re mászkálást... 8 kiló plusznál tartok,nekem sem fáj semmim,csak esténként kényelmetlen az ülés,fekvés. De tök jó érezni a babát odabent,együtt közlekedni a jó időben,most hogy már tényleg egyértelműen látja mindenki a pocakom.

2010. ápr. 29. 13:22
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon irigyellek bennetekt, akik nem tudjátok mikor fogtok szülni!

Velem sajnos ma közölték, hogy a legnagyobb valószínüség szerint hétfőn inditják, pedig akkor leszek csak 36+2 hetes.:-( Jobb lesz neki kint, mint bent!

Szomorú vagyok és kissé szerencsétlennek érzem magam, hogy nem tudtam kihordani a gyermekemet úgy ahogy kellett,- szerettem volna! Mostmár csak abban bízok, hogy egy bár kicsi, de egészséges kislányt fogok jövőhéten ilyenkor már a kezembe fogni!

Én azt kívánom nektek, hogy még bírjátok egy kicsit és nagyon szép és könnyü szülésetek legyen!

2010. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Szerintem ne keseredj el,már a te babád is érett,egészséges lesz! A lányok érettebbek,én 32 hétre születtem,anyukám azon drukkolt,hogy akkor lány legyek! A barátnőm tavaly szült fiút,szintén 36 hétre,váratlanul- minden teljesen rendben volt náluk!!! Minden jót nektek!
2010. ápr. 29. 14:00
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi holnap leszünk 38 hetesek. Eddig azt hittem hamarabb fog jönni a kislányom, de most olyan érzésem van, hogy ezt a két hetet még bent tölti. Igazából nem bánom. Teljesen jól vagyok én is. Igaz kissé vizesedem, de elviselhető. Ami idegesít az a körülöttem lévők. Egyfolytában nyaggatnak, hogy mikor szülök már, mintha rajtam múlna. Én lennék a legboldogabb, ha tudnám előre pontosan, hogy mikor érkezik a bébink.

Fájásaim egyáltalán nincsenek, még keményedések sem. Egy hete még a méhszájam zárva volt. A dokim is csak májusra rendelt vissza. Szóval szerintem még mi élvezhetjük egy kicsit így egyben egymást. :) Ettől függetlenül már én is nagyon várom őt.

Mindenkinek a legjobbakat!!!

2010. ápr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

szia

én most 39 hetes vagyok,nekem is az első babám lesz és kisfiú.hidd el ugyanezekkel az érzésekkel élek mint te,de én már 20 kilot hiztam és nem könnyű igy már lennem.én kicsit félek,de szerintem azért mert ügyeletesnél szülök majd(anyagiak miatt)és csak reménykedem hogy minden jól fog sikerülni és egészséges babát hozok a világra.

könnyü szülést neked!!!

2010. ápr. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolso, hasonlo cipoben jarok, ma leptem a 39 hetbe es en is 20 kg nal tartok...

2 hete azt josolta a vedono, max egy het es szulok, es meg itt vagyok a pocimban a baboval :) imadok terhes lenni, a kisebb nagyobb kellemetlensegek ellenere is, es szerintem erzi ezt a Picur, hogy jol vagyok es kiegyensulyozott ezert o is jol erzi magat bent.Minden nap beszelek hozza, hogy akkor jon amikor keszen all, mi nagyon fogunk orulni neki...Ugy gondolom erzelmileg fel vagyok keszulve a szulesre, igaz nem tudom mit fogok erezni, de majd kibirjuk, a Picurert mindent! Amugy hetfon nekem is szulinapom lesz, remelem megkapom az elettol a legszebb es legertekesebb szulinapi ajandekot :)

Konnyu szulest mindannyiunknak!

2010. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindenkinek szép szülést és jó babázást kívánok!!!!
2010. ápr. 30. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!