Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek is rosszul esik, ha a...

Nektek is rosszul esik, ha a nagyszülőknek nem tetszik a név, amit a picinek választottatok?

Figyelt kérdés
Engem bánt,de nem is ez a jó szó rá,nem tudnám pontosan megmondani.. Mi az Áron nevet választottuk és anyósom folyamatosan fintorog rá,hogy milyen hülyén hangzik,hogy Áronka.. Na de nem is akarom Áronkának hívni,csak simán Áronnak. Állandóan neveket ajánlgat,de ilyeneket,hogy Edmond meg Zétény. Meddig fogja ezt játszani? Egy hónap múlva szülök,már 2 hónapja van nevünk,miért nem lehet elfogadni,hogy nekünk ez tetszik és megbékélni a helyzettel? Különben amíg nem tudtuk a nemét,addig a lány nevünk Emília volt,arra meg azt mondta,hogy ha így fogják hívni,ő akkor is Senonnak fogja szólítani,mert neki az tetszik.. Most őszintén,szerintetek ez normális?
2012. aug. 22. 16:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A mi nagyobbik fiunk is Áron...a kisebbik Milán.Na,kaptunk hideget-meleget(az én anyukámtól,apósom anyósom semmi negatívat nem mondott).Mondtam,hogy a saját gyerekének olyan nevet adott amilyen neki tetszett,ez most a mi privilégiumunk.Hamarosan kislányunk születik,Tamara lesz a neve.Most is ki volt akadva,hogy miért orosz nevet.Aztán az orra alá dörgöltem,hogy baromira nem orosz név,és nekünk ez tetszik.Kész.
2012. aug. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, hogy bánt!

Első fiamnál anyós nem szólt, mert az apjáról neveztük el a gyereket, de anyám azt mondta ő Dávidkának fogja hívni (ami egyébként nekem is tetszik, csak a férjemnek nem és az ő véleménye volt a legfontosabb).

Második fiam neve tetszett anyámnak, viszont anyós elkezdett neveket ajánlani pl. Ármin, Bálint, ami sem a férjemnek, sem nekem nem jött be:(


Ma már mindketten szeretik a fiúk nevét: Gábor és Tamás:)

2012. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
8 éves a nagylányunk, Zoé a neve. Akkor még ritka név volt, a család nagy része ki is akadt rendesen. Ez engem egy cseppet sem érdekelt. A MI gyerekünk, ha Felhő-nek hívjuk, akkor is a mi dolgunk... Most várjuk a kistesót, aki kisfiú lesz, anyósom már most is ágál a választásunk ellen, és elmondja, mit kellene adnunk... Én meg mondom neki, hogy miért nem adta anno a sajátjának... Az anyósod addig fogja játszani ezt, amíg le nem állítod. Muszáj leszel, mert ha így bele akar szólni a névválasztásba, valószínűleg a későbbiekben is mindenről lesz határozott elképzelése (szoptatás, fürdetés, stb...), és meg fog őrjíteni. Helyre kell rakni, nem bunkón, de nagyon határozottan. Attól ne félj, hogy másképp fogja szólítani mint a neve, a gyerek sem hülye, úgysem fog hallgatni rá! Mellesleg nagyon szép nevet választottatok a kisfiúnak! Sok boldogságot nektek!
2012. aug. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül az bizti :)! Annyira szép név az Áron pedig :)! Bnőm kisfia is Áron 4 hós. Nálunk is megy amúgy csak lány nevekkel.Az első sem tetszett meg a mostani sem de le..om! :)
2012. aug. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Na akkor beállok én is a sorba! :)


Mi a kislányunknak az Evelin nevet választottuk. Anyám lecigányozta, mert a Gáspár Győzikének a lánya is Evelin. Közöltem vele, hogy vastagon lesz.rom, ennyi erővel már a Virág is cigányos név, ami ugye nem igaz.

Aztán a másik, hogy gondba voltam a fiú nevekkel, amikor még nem tudtuk, hogy fiú-e vagy lány és kiválasztottam a Teodórt, a Leopoldot és a Kiliánt. Anyu közölte, hogy ezek túl modern nevek és nem illik egy félvér (félig kínai, félig magyar) kisfiúhoz, és elkezdte Benji-zni, mert neki a Benjamin név tetszett. Mondom mert egy héber név az jobban illik rá... Na mindegy, eléggé felháborított, hogy önhatalmúlag elnevezte a pöttömömet, de végül "szerencsére" kislány lesz. Aztán megbékélt az Evelinnel, de még próbálkozott, hogy akkor írjuk y-nal a nevet, mert akkor az úgy külfödies. Én így néztem, hogy aztán mi a jó égnek kéne így írni, amikor magyar állampolgár lesz! De hát az anyukák már csak ilyenek, tök mindegy, hogy kinek az anyukája, a tiéd vagy a párodé. :)


Üdv: 26 h km

2012. aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Látom vannak itt még sorstársak :)) szerencsére az én anyósom 250 km-re lakik tőlünk,így remélem,hogy az abszolút alapvető dolgokba nem fog beleszólni (max telefonon,de hát azon úgysem látja mit csinálok). Azt már meg sem említem,hogy állandóan a kilóimmal van elfoglalva. Kicsit idegesít már,hogy folyton ez a téma,hogy én hány kg leszek a végére. Igen,sokat híztam,már 20 kg-t,de jól érzem magam,majd lemegy,nem értem mit kell ezen lovagolni. Anyukám tök rendes volt,azt mondta ő szívesen segít,ha kérem,de nem fog beleszólni semmibe,mert nekem kell megtanulnom. Sztem ez szuper hozzáállás,kár hogy nem tud anyósom is ilyen lenni,na de sebaj. Egyébként nekem mindenkinek a név választása tetszik,különleges és szép neveket adtatok/választottatok a gyerkőcöknek :) kitartás és boldog babavárást,jó babázást mindenkinek!!
2012. aug. 23. 05:37
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
13-as vagyok. 250 km az azért nagyon jó!! :) A mindennapjaitokba nem fog tudni belefolyni... :) De azért félelmetes hogy milyenek tudnak lenni, egyszerűen semmit nem tudnak megállni -rossz- szó nélkül... Bármit is teszel, az eleve nem lehet jó... Na de ne is törődj vele, szerencsére messze van, és ha telefonon osztja majd az észt, ott lesz a babád, aki éppen sír és menned kell... :D
2012. aug. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Na a kilókkal anyum is cseszeget, pedig még mindig csak 3 kiló jött fel, aminek én nagyon örülök. De úgy bánt, amikor elújságolom neki tök boldogan erre leolt, hogy "leszel még 85 is a végére" (mert hogy most vagyok 74...

Tökre illúzióromboló tud lenni! :(

De ezen túl kell lépni, különben idegbetegek lennénk a végére! :D

2012. aug. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A 11. vagyok.A kilók...ja.Az első fiamnál 16 kg-t híztam(172 cm vagyok,65-ről indultam),a szülés napján délután! a saját anyám mondta,hogy: úristen,mekkora maradt a hasad!Most a 3.-nál ki van akadva,hogy a 35. hétben vagyok,és csak 6.5 kilónál tartok(megint 65-ről indultam),és hogyan lesz így erőm ellátni a gyerekeket,miért terhelem túl magam stb.Az mondjuk eszébe se jut,hogy csomó mindenben hozzám fordul segítségért-pláne a lelki problémáival-holott van egy bátyám,és gyerekkorunkban ő volt a kedvence...
2012. aug. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, a nagyszülők szerint furcsa, szokatlan, idétlen nevet választottunk a kislánynak, de engem nem éerdekel, számomra a leggyönyörűbb név a földön. És nem vagyunk egyformák. Amik nekik tetszenek az meg nekem nem...
2012. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!