Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 35 hét pár naposan (tehát...

Ha 35 hét pár naposan (tehát 1-2 nappal a betöltött 36. hét előtt) születik meg a baba, akkor is elviszik a koraszülöttekhez? Vagy már maradhat a sima újszülött osztályon?

Figyelt kérdés
2012. aug. 22. 20:12
 1/3 Avery ***** válasza:

Tudtommal betöltött 35. hét és/vagy minimum 2500gr a koraszülött "határ". Szóval, már nem lenne az.

De remélem, még valaki válaszol, mert csak a súlyhatárban vagyok 100%-ig biztos.

2012. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha több, mint 2500g, akkor semmiképp nem számít koraszülöttnek.

Amikor szültem, volt ott egy csaj, ő 35 hétre szült de viszont a baba elérte a súlyhatárt, így ő is a csecsemőosztályon volt

2012. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is 1-2 nappal a 36. hét előtt szültem kis súlyú ikreket, egyik babám 3, másik 4 hetet volt utána kora osztályon.

Voltak ott nagyobb koraszülött babák is, akiknek megvolt a súlya, de mindegyiküknél volt vmi egyéb probléma. Pl. volt, aki tüdőgyulladással született, meg volt, aki elszakadt köldökzsinórral, vagy fertőzést kapott... ezekre emlékszem így hirtelen.

2012. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!