Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kellett valakinek terhesen...

Kellett valakinek terhesen kardiológushoz menni meg EKG-t csináltatni?

Figyelt kérdés

külföldön élek, a dokim elküldött, azt mondta azért, hogy megnyugodjunk. Az EKG az olyasmi, mint nálatok az NST vagy ilyesmi, vagy Magyarországon is EKG-nak hívják? Bocsi a tudatlanságomért, de még soha nem csináltam ilyesmit. Vagy ott csinálják majd meg a Dopplert?


Még egyszer bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de ezzel nem vagyok tisztában...

ja, 13 hetes vagyok


2009. júl. 24. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
az EKG és az NST totál 2 különböző dolog, az EKG vizsgálat kötelező a terhesgondozásban Magyarországon.
2009. júl. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Jól írta az első válaszoló.

De nekem az első babánál volt ekg vizsgálat a másodiknál nem...hogy miért, nem tudom.:)

2009. júl. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Kötelező belgyógyászati vizsgálatra kell menni, ezen belül csinálnak EKG-t. (ezenkívül fogorvosi, illetve szemészeti vizsgálatra szokták küldeni a kismamákat)

Az EKG a te szíved állapotáról ad képet, az NST fájásvizsgáló, rátesznek a pocidra egy készüléket, rögzíti a magzati szívhangokat, és a méhösszehúzódásokat (majd a 32.héttől, azthiszem)


Üdv,

2gyerekes,8 hetes kismami

2009. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Te azért mész mert az NST alacsony volt.

Az ÉKG elöbb van és fekszel csiptetökkel. Papir is hasonló amit kapsz,talán 1 perces vizsgálat.

A Cardiologia is ott van a másik szobában mert együtt érvényes. Ott is fekszel és olyan mint az ultrahang,ill.az csak itt a baba rendelleneségét figyelik meg.Sziv!

Ez kb 5-10 perces vizsgálat.

Majd a babát is kell vinni születéskor mikor idöpontot kapsz és még 9 hósón meg 2 évesen.

Nekem 60 alatt volt és minden rendben van,most 16 hónapos.

2009. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: a deppoler szót nem ismerem,talán itt másként hivják.Itt is van ÉKG és NST is.A vizsgálat hasonló,csak az eredmény más. Nekem 3 naponta volt a szive miatt,mert alacsony.
2009. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Most látom 13 hetes vagy. Miért kell menned a Kardiologiára?

Amit irtam az ugy van,de itt akkor a te szived nézik és ha öröklő,a babával is megnéznek majd,meg a babát külön.

Utolsó válaszoló vagyok.

Mi a bajod?

2009. júl. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17.24es: nem sok fogalmad van ezekről a dolgokról, szóval inkább ne mondj semmit.
2009. júl. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért is?

Babival a pocimban jártunk,és születésétöl két alkalom,majd 2 évesen megyünk.

Kardiologia az ultrahang csak szív.

Miért nem irod amit kérdezett?

Front van?

6 éves fiam sem viselkedik igy egy kicsit megfontoltabb.

Értem! Bizti egy 18 éves kislány vagy,majd fölnösz.

2009. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdés az is,hogy kellett e terhesen kardiologiára menni?

Igen és az volt ami le van írva.

2009. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mostmár tisztán látok.


Már volt egy vetélésem, és a mostanival sem minden ok, talán ezért óvatosabb a dokim, különben nem indokolta, hogy miért kell. Csak azt mondta, hogy jobb, ha megvan.

2009. júl. 25. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!