Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyes, családi? Mikor, hogyan...

Gyes, családi? Mikor, hogyan kezdjem el intézni, igényelni?

Figyelt kérdés

23 hetes kismama vagyok, nem dolgoztam eddig, tudom, hogy csak gyes jár és családi. Hova menjek majd be? Mikor kell elkezdenem intézni?

Még annyi lenne a 2. kérdésem, hogy a párom vállalkozó, ő megigényelheti a gyedet, mert ovastam, hogy az apuka is kérheti. Ez hogy működik, ha ez lehetséges? És a családi adókedvezmény? Tudtok nekem ezekben segíteni? Köszönöm!



2012. aug. 23. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sem volt bejelentett munkaviszonyom baba születésénél. Amikor megszületik a pici, akkor kell igényelni az államkincstárnál a családit és a gyest is. Ha az apuka igényli meg a gyedet akkor neked nem jár a gyes és ha jól tudom neki kell otthon maradnia a picurral. A családi adókedvezmény a munkáltatónál kell igényelni, jobban mondva adnak egy papírt (adóelőleg- nyilatkozat címmel) és azt kell kitölteni. Nálunk az apa igényelte és a papír kitöltése után a munkáltató intézte tovább. Nálatok, mivel az apa vállalkozó nem tudom, hogy működik.Az adókedvezményt a terhesség 91. napjától is igénybe vehetitek.
2012. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Majd ha megszültél, utána kell intézni. MÁK-hoz kell bemenni, vagy lehet postai úton is igényelni. Az apukás gyedről nem tudok segíteni.
2012. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van egy jó oldal, amin minden nagyon jól le van írva. Azt nézd át.

www. kismamatitkok.hu a törvényeknél azt hiszem, de mindjárt megnézem.

2012. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A téma címe :Pénzbeli ellátások és annyi.Itt mindent megtalálsz.
2012. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segitettetek!:) ment a zöld kezecske mindenkinek!:)
2012. aug. 23. 12:17
 6/7 anonim válasza:

Szia!


Van egy oldal, ahol mindent leírnak, illetve kérhetsz tőlük tanácsot is, hogy hogyan jártok a legjobban anyagilag.

[link]

Apuka is mehet gyedre, de csak a baba születésétől számított 169 naptól. A gyed ideje alatt keresőtevékenységet végezni nem lehet.

2012. aug. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mehetne apa gyedre, de nem sok értelme lenne, kivéve, ha te meg elmégy dolgozni.


Ha apa dolgozik tovább, akkor a havi bevételetek: gyes+csp+apa bére.

Ha elmegy gyedre, akkor a havi bevételetek alapból 25650-el kevesebb, hiszen te akkor nem kapsz gyest, plusz apa jövedelme is kiesik, csak a 70%-a marad, de max. bruttó 130200.


Pl. ha apa 100 ezret keresett, akkor ennek 30%-át elveszítitek, marad a 70%-os gyed plusz a csp.

Plusz azt se hagyjuk ki a számításból, hogy ebben az esetben magad után kell rendezned a tb-t is, ami szintén plusz kiadás.


Összegezve: menj gyesre, apa meg dolgozzon tovább, így több pénzetek lesz.

2012. szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!