Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb. mennyibe van benne ha...

Kb. mennyibe van benne ha mindent megveszek majd a babának? Tehát ruhák, babakocsi, bútorok. Cumik. Mellszívó. Kád stb. tudtok nekem vmi kiinduló összeget írni?

Figyelt kérdés
köszönöm!
2012. aug. 25. 20:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk:

Babakocsi: 70e

Kiságy: 28e

Matrac: 10e

Rácsvédő: 5e

Ruhák (kaptunk rengeteget,de vettünk is): 20e

Törülközők: 8e

Pokrócok (egy vastag,egy vékony): 11e

Textilpelenka: 3e (10db-os)

Szekrény a ruháinak: 30e

Pelenkázó komód: 20e (feltétet kaptunk)

Pelus: 3e Ft/2 csomag 27 db-os újszülött pelus a kórházi napokra és az első pár itthoni napra

Cumi: 1000 ft/2 db NUK cumi, 1100 ft/2 db avent

Cumisüveg: 1600 ft/2 db

Vízhőmérő: 1200

Hát nekünk ennyi,minden mást megkaptunk.

2012. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
72%
250.000,-FT körül járunk, pedig figyeltük az üzletek aktuális akcióit.(tesco, bergon...). Néhány baba cuccot kaptunk is pl.kiságy (párom előző házasságából maradt) és babakocsi (igaz nem a legújabb dizájn ,de a célnak megfelel). Pár dolog még hiányzik, azokra még pár ezer forintunk biztos elmegy.....holnap megyek egy angelcare légzésfigyelőért amit egy hölgy árul a neten. Érdemes tesz-veszen,vaterán vagy jófogás.hun is körbenézni:) 32hkm
2012. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
Ez attol fugg,mibol milyen markat veszel,ujat,vagy hasznaltat....Mi nagyon sokat koltottunk,mindenbol ujat vettunk,es sok felesleges dolgot is osszevasaroltunk.De annyira elveztem az 5ik fajta cuki ruhaegyuttest megvenni:-)Aztan meg kinotte,mielott raadhattam volna.Lenyeg a lenyeg,mi kb.1milliot koltottunk a fiunk "kezdocsomagjara".
2012. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

23 hetes kismami vagyok, kislanyt varunk, eddig ezek vannak meg:

Babaszoba garnitura: 140 ezer

Agynemu garnitura: 20 ezer

Pelenkazo szivacs: 5000

Ruhak: eddig kb 20-25 ezer

Kiskad-allvannyal+pelenkazoval+polcokkal: 20 ezer

Festes: az o szobajaba a festek meg kis diszek kb 20 ezer

Szonyeg: 20ezer


Amit mar kineztunk:

Legzesfigyelo:30 ezer

Babakocsi: 70 ezer


Babamerleget, elektromos mellszivot kapunk a noveremtol, mert most szult:)


+ meg majd a kis aprosagok: apolasi szerek, szoptatashoz szukseges kellekek, furdeto aprosagok, szerek, amik majd nekem kellenek, kell meg ruha is boven, pelenkak, a szobajaba egy kihuzhatos fotelagyat szeretnek. Amin tudok majd szoptatni es ki is lehet huzni, hogy ott tudjak aludni, ha szukseges.

Szoval osszesen eddig kb 350 ezer korul koltottunk, de olyan 500 ezerre szamitunk. Eltettunk neki 1 milliot, mert a parom ragaszkodik az ossejt leveteteshez is. Abbol gazdalkodunk, remelem marad belole.

2012. aug. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mindennel együtt nekünk kb. 600-700 ezer körül volt!
2012. aug. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

kiságy (használt, gyönyörű állapotban):6000 Ft

ágyneműt nem vettem, fölösleges dolognak tartom, a feje alá úgyis textilpelenkát teszek, hálózsákban alszik, plusz egy polár takaró majd ha hűvösebb lesz

matrac: 6500 Ft-ért új kókuszmatrac

lepedő: gumis szélű 2 db-ot vettem 3500-ért

komód (rendes fiókos, nem pelenkázó, mert az túl kicsi): 16 000

merev falú pelenkázó feltét: mi kaptuk de újat lehet már 4000-ért venni

kád: 2000 Ft

törölköző: 2db 3000 Ft, jó minőség

cumi, mellszívó: fölösleges venni, ha szükség lesz rá, majd a baba megszületése után is ráér megvenni

ruhák: rengeteg mindent kaptunk, és még kb 10 000-ért vettem egy csomó alig vagy egyáltalán nem használt kis body-t, rugdalózót 56-os, 62-es, 68-as méretekben

apróságok: orrszívó, lázmérő, 2 db cumisüveg, kisolló, fésű: kb 10 000

babakocsi: 36 000-ért vadiúj, jól téliesíthető, nem az a semmire sem való dizájn kocsi, amit fél év után lecserél az ember

babahordót szintén kaptunk, de újonan 10 ezerért már szupereket lehet kapni, 5000-ért használtat is tudsz venni, ami jó állapotban van

textilpelenka: újonnan elég drága és kell legalább 15-20 db, ha nem akarsz minden nap mosni, kb 350-400 Ft darabja

2012. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

én még nagyon az elején vagyok és szerettem volna tudni hogy mire számíthatunk.

igazából nem tervezett baba és így nagyon össze kell húznunk nadrágszíjat hogy meglegyen minden.családban és ismerőseim közt sincs akitől kaphatnék bármit is..így nem vagyunk egyszerű helyzetben!

de köszi még egyszer a válaszokat sokat segítettetek!!

mindenkinek nyomtam a zöld kezet!:I

2012. aug. 26. 09:05
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Én csak azt tudom tanácsolni, hogy nézz szét nagyon ha vásárlásra kerül a sor, mert 10 ezreket is spórolhatsz, ha olyan helyről veszed! Használtan is nagyon jó dolgokat lehet kapni, amik nincsenek lestrapálva. Én csak használt kis ruhákat vettem, mert kb 2 hét alatt kinövi, sehol egy folt, egy pecsét, még agyonmosva sincsenek.
2012. aug. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én csak bámulok, hogy többen is százezreket költenek a babára.

Mondjuk jó nekik, mi sajnos ezt nem tehetjük meg, mivel Magyarországon élünk, 1 fizetésből albérletben.

Így mindent használtan vettünk, az interneten sok ilyen oldal van (jofogas, vatera stb.), valamint turkálókban is ki lehet fogni jó dolgokat.


Nem lesz semmi felesleges luxuscikkünk (pelenkázó, légzésfigyelő, rezgőszék, sterilizáló stb), csak a legszükségesebbek, így mindennel együtt max. 50 ezerből kijöttünk.

Persze ezek csak a baba kellékei, festés, külön bútor, magánorvos szóba sem jöhetett.

2012. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!