Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit foglal magába a terhesgond...

Mit foglal magába a terhesgondozás? Úgy értem, hogy mi történik a terhesgondozás során?

Figyelt kérdés
2008. máj. 12. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ott a védőnővel beszélgetsz, vérnyomást mér, testsúlyt, vizeteletet adsz, vért vesznek tehát a kötelező vizsgálatok.

Ha mindez megvan akkor mész be a körzeti dokidhoz a leleteiddel és ő átnézi. Ott kapod meg mindig a következő vizsgálatok beutalóit, aminek eredményével mindig a legközelebbi tergondozáson megjelensz, azt hogy mikor kell menned a doki fogja mondani. Nálunk így működik debreceni vagyok.

Remélem segítettem :))

2008. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen segítettél. :) Nagyon szépen köszönöm. :)
2008. máj. 12. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nálunk (Nógrád megye) a védőnőhöz minden hónapban egyszer kell menni( súly, vérnyomásmérés, vizeletvizsgálat), de itt ő intézi a beutalókat is, azzal nem kell nekem foglalkozni. A terhesgondozás az sztk-ban van (nincs fogadott orvosom), ott elvégzik az előírt laborvizsgálatokat, az uh-ot és havonta egyszer megvizsgál a nőgyógyász is. Ráadásul az eredményeket kipostázzák a védőnőnek, tehát még azért sem kell még egyszer elmennem.
2008. máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A terhesgondosáz a dokinál való megjelenést, és az előírt vizsgálatok megcsinálását jelenti + a védőnőnél való megjelenést.

A védőnőnél durván havonta kell megjelenni vizelettel, testsúlyt mér, vérnyomást, és megbeszélheted vele a kérdéseidet, mindenben segítenie kell, majd meglátogat téged otthon is, és a babához is jár majd jó darabit.

A nőgyógyász is durván havonta "kötelező", mindig ő adja meg a következő időpontot is-ahogy a védőnő is. Megmondja mikor menj laborba, uhra, nstre, és minden egyéb vizsgálatra, ő meg csinál citológiát és mészjájvizsgálatot.

Nagyjából ennyi.

Innen kezdve orvosa és védőnője, illetve kismamája válogatja, hogy mi történik még (pl 4D uh...)

2008. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!