Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet attól kisebb a babám,...

Lehet attól kisebb a babám, hogy kevesebbet hízok?

Figyelt kérdés

Illetve attól, hogy nem eszem túl sok finomított szénhidrátot (fehérliszt, ebből készült pékárú, cukor)?


Azért kérdezem, mert első terhességemnél ezek az ételek elég gyakran szerepeltek a menümben, hatalmas székrekedésem volt miattuk és híztam 25 kg-ot. A babám 4 kg-mal született.

Most várom a 2. babát és feltett szándékom nem hízni ennyit, mert nem is kényelmes és nem hiszem, hogy egészséges. Nem diétázom, de kerülöm az említett szénhidrátokat, a vacsorám csak gyümölcs, vagy saláta.

Eddig minden terv szerint megy, a 11. hétben vagyok és nem híztam, fél kg ingadozik le-fel, az emésztése kitűnő, jól érzem magam.


Ha tegyük fel minden megy így tovább és mondjuk csak annyit hízok, amennyit a baba miatt kell (mondjuk 10 kg), akkor lehet, hogy emiatt egy lényegesen kisebb babát fogok szülni?

Mert ha így történik, akkor félek, hogy azt fogom hallgatni a környezetem egyes tagjaitól, hogy azért lett kisebb a babám, mert nem voltam hajlandó sokat hízni.


2009. júl. 26. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Nem sok köze van a súlyodnak a baba leendő súlyához. Én összesen 8 kg-ot híztam és a baba 3.45 volt. Ösztönösen sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztottam, kevés szénhidrátot. Egyél, ami jól esik, de a zöldségről-gyümölcsről ne mondj le!
2009. júl. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A baba nagysága genetikus, nekem azt mondta a doki. Én az előző gyerekkel 12 kg-t híztam, és a gyerek mégis 4,12 kg lett. Szülés után 1 hónappal már egy gr felesleg sem volt rajtam. Szóval az nem attól függ, hogy mennyit hízol. Edd ami jólesik, és próbálj kiegyensúlyozott étrendet követni.
2009. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Osztom a vélemyént, hogy a baba súlya genetika, nekem is ezt mondta a dokim és ez az én tapasztalatom is. Ugyanúgy voltam mint te, az első babánál rengeteg híztam, 20 kiló felett és 4 kilós gyerekem született. A másodiknál én is nagyon vigyáztam a súlyomra, 11 kiló jött fel, a babám 4300 g lett.

Most várom a harmadikat, az uh szerint már most nagyobb a súlya, méretei mint az ilyenkor átlagos és napra pontosan tudjuk a fogantatást. 4,5-5 kiló közötti babát várunk.

2009. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon megnyugtatóak a válaszok, remélem, hogy nálunk is így lesz. Pontosítok: nem muszáj ismét négy kilós gyermeket szülnöm, kisebb baba is lehet ugyanolyan egészséges, de mivel mi elég magasak vagyunk és az első baba is nagy lett, így most sem 3 kg alatti babára számítok, de ha mégis ekkora lenne, akkor biztosan többen összefüggést vonnának a hízásom és a gyerek mérete között, talán még saját magamat is hibáztatnám.

Mert azt viszont tudom, hogy minél nagyobb egy baba, annál erősebb általában és annál kevésbé gond, hogy születés után mennyit veszít a súlyából, jobban is szophat, az esetleges betegségeket is jobban viselheti a tartalékok miatt és azt olvastam, hogy a bölcsőhalál veszélye is kisebb egy nagyobb súllyal született babánál.

2009. júl. 26. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én összvissz 7 kilót híztam az előző fiammal, pedig hányós sem voltam. Zabáltam is...

3750 g és 59 centi lett.


Ez a 7 kiló le is ment a kórházban töltött 3 nap alatt, így a terhesgatyóim lecsúsztak. Szuper volt kimenni az autóig úgy, hogy fognom kellett a gatyámat:)

2009. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!